DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Brama Przesuwna 5m

Brama Przesuwna 5m - Lista produktów

Brama przesuwna 5m - wszystko co musisz wiedzieć

Szukasz bramy wjazdowej? Pomożemy Ci wybrać najlepszą! Jesteś w zakładce brama przesuwna 5m, zakładamy więc, że odrzuciłeś pozostałe opcje. Jeżeli jednak wybrałeś akurat tę zakładkę przypadkowo, nie martw się - szybko określimy, dla kogo jest brama przesuwna 5m. Jeżeli stwierdzisz, że nie jest to produkt dla Ciebie, zerknij na inne nasze bramy albo napisz do nas!

Brama 5m przesuwna będzie dla Ciebie idealna, jeżeli:

Powyższe kryteria spełniają Twoje potrzeby? Świetnie, brama przesuwna 5m to produkt dla Ciebie! Wiemy jednak, że od wyboru produktu do zakupu daleka droga, więc pomożemy Ci ją przemierzyć. Na początek odpowiemy na pytania, które pewnie już kiełkują w Twojej głowie. Przede wszystkim na pewno zastanawiasz się: ile kosztuje brama przesuwna 5m?

Brama przesuwna 5m cena

Na koszt bramy wjazdowej przesuwnej, wpływa między innymi:

- rodzaj i ilość materiałów użytych do produkcji bramy,

- sposób otwierania bramy wjazdowej,

- dodatkowe systemy zainstalowane w bramie.

Ceny naszych bram przesuwnych 5m zaczynają się już od około 6000 zł. W skład gotowego zestawu wchodzi: skrzydło bramy, wózki jezdne, uchwyt górny, rolka prowadząca z uchwytem, rolka najazdu. Jeżeli te wyliczenia nie są dla Ciebie do końca jasne, najlepiej skontaktuj się z naszym działem sprzedaży. Koleżanki i koledzy wyjaśnią Ci co składa się na cenę konkretnych zestawów, podeślą katalog i zaopiekują się Tobą od początku do końca. Czynników wpływających na cenę bramy przesuwnej jest bardzo wiele, a dzięki rozmowie z profesjonalistą na pewno dużo szybciej podejmiesz trafną decyzję.

A więc możemy zająć się kolejnymi pytaniami. Przecież nie sama cena motywuje nas do zakupu - kolejne słowo klucz to jakość. Czy jeżeli zainwestujesz w naszą bramę przesuwną to oprze się ona wichurom, deszczom, gradom, czy niepożądanym elementom włóczącym się w okolicy Twojego pięknego domu?

Nasze realizacje - bramy i ogrodzenia

My stawiamy na jakość. W tym czasie zanotowaliśmy ponad 700 udanych realizacji. Nie uwierzysz, jeżeli nie zobaczysz? Na szczęście mamy całkiem pokaźne portfolio. Sprawdź, jak wyglądają nasze ogrodzenia i bramy u klientów.

Cena Cię zadowala, w jakość też jesteś skłonny uwierzyć, ale czy ta brama przesuwna 5m w ogóle do mnie dotrze, skoro mieszkam w malutkiej miejscowości na drugim końcu kraju? Spieszymy z odpowiedzią - nie ważne skąd jesteś - nasze bramy przesuwne sprzedajemy na terenie całego kraju.

Kwestie ogólne mamy już za sobą, zacznijmy więc zgłębiać temat bardziej szczegółowo.

Brama przesuwna 5m wymiary

Brama na działkę powinna mieć przynajmniej 2,4 m szerokości. To rozmiar minimalny,  jednak w praktyce najczęściej korzysta się z wjazdów 4 lub 5 metrowych. Brama przesuwna 5m to znacznie wygodniejszy wybór, ułatwiający swobodne manewrowanie samochodem. Taka szerokość będzie idealna jeśli potrzebujesz przejazdu dla dużych pojazdów, np. ciężarowych. A może jesteś szczęśliwym posiadaczem dwóch aut? Jeżeli masz garaż dwustanowiskowy, wjazd na działkę powinien być szeroki, nie tylko ze względu na wygodę, ale też estetykę. W garażu na dwa auta mocuje się dwie bramy pojedyncze albo jedną podwójną o szerokości zazwyczaj 5m. Taką szerokość musi mieć wtedy również brama wjazdowa.

Przesuwna brama 5m będzie świetnym wyborem na dużych działkach, gdzie szerokość ogrodzenia frontowego jest przynajmniej jeszcze raz taka, jak szerokość bramy. To bardzo ważne ponieważ brama przesuwna posiada tylko jedno skrzydło, które nie otwiera się do wnętrza posesji, lecz przesuwa wzdłuż ogrodzenia.

Bramy przesuwne 5m mają różne parametry, z którymi najlepiej zapoznać się na naszej stronie: https://www.dobreogrodzenie.pl/. Spójrzmy przykładowo na wymiary, które ma wspomniana już brama przesuwna palisadowa 5m ALTRO: szerokość: 5000 mm, rama bramy: 60x40 mm, profil bramowy: 80x80 mm.

Na stronie możesz też sprawdzić jakie konkretna brama przesuwna 5m posiada zabezpieczenie antykorozyjne, a także wybrać jej kolor - tutaj z doświadczenia radzimy, aby zapytać o zdanie również drugą połówkę/

Jako przykład wybraliśmy produkt: brama palisadowa, ale może Ciebie bardziej interesuje brama panelowa? Warto porównać oba produkty i wybrać ten, dopasowany do Twoich potrzeb.

Brama przesuwna 5m panelowa

Brama panelowa to nowoczesny typ ażurowej i minimalistycznej w budowie bramy. Jej wypełnienie stanowią panele, zamknięte w solidnych stalowych ramach. Taka brama stanowi dobre zabezpieczenie posesji i jednocześnie jest stosunkowo tania. Wynika to z faktu, że do jej produkcji użyto mniejszą ilość stali niż np. w bramach panelowych. Jeżeli potrzebujesz prostej bramy, pasującej nie tylko do ogrodzenia panelowego, ale także innych płotów, brama przesuwna panelowa 5m będzie świetną kandydatką. W naszej ofercie znajdziesz bramy panelowe o wysokości 150 cm i 170 cm i szerokości 4m i 5m.

Brama przesuwna 5m palisadowa

Teraz przyjrzyjmy się jej konkurentce - bramie palisadowej. Ta z kolei jest złożona z poprzecznie lub pionowo ułożonych profili. Ogrodzenia palisadowe są cenione przede wszystkim ze względu na wysoką wytrzymałość mechaniczną, a także nowoczesny design. Ta brama również może być łączona z różnego rodzaju płotami, jednak najlepiej komponuje się z ogrodzeniem palisadowym. Mamy w ofercie bramy palisadowe o wysokości 130 cm, 150 cm i 170 cm, o szerokości 4m i 5m.

Porównując obie bramy, pamiętaj, że cena będzie zależała od wysokości i szerokości. Na ich wartość składa się również wykorzystany materiał, ochrona przed korozją, zabezpieczenie przed różnymi warunkami atmosferycznymi itp. Bramy i furtki produkujemy sami, więc możemy przygotować je również na indywidualne zamówienie w wybranych przez Ciebie wymiarach. W przypadku bram panelowych sprzedajemy je ze słupkami, natomiast bramy palisadowe bez słupków. Masz możliwość wyboru grubości słupka - są one dostępne w wymiarach 80x80x3mm oraz 100x100x3mm.

Jeżeli nadal nie wiesz czy wybrać bramę przesuwną panelową, a może bramę przesuwną palisadową zajrzyj do naszych zakładek i porównaj różne opcje - mówi się, że wygląd nie jest najważniejszy, jednak w przypadku bramy, ma dość duże znaczenie.

Bramy przesuwne - sposoby otwierania

Wróciłeś z przeglądania bram? Nie ważne, która z nich skradła Ci serce - palisadowa czy panelowa, ponieważ teraz wybierzemy ich sposób otwierania, a obie w końcu mają te same opcje do wyboru - ręczna lub automatyczna. Zaczynamy walkę pomiędzy ceną a wygodą. Niewątpliwie brama przesuwna otwierana ręcznie będzie tańsza, jednak brama przesuwna z napędem automatycznym będzie wygodniejsza. Spróbujemy pomóc Ci podjąć decyzję, dokładnie porównując oba sposoby otwierania.

Brama przesuwna 5m ręczna

Po pierwsze, zastanów się - jak często będziesz otwierał swoją bramę? Może dojeżdżasz do pracy komunikacją, a samochód głównie stoi w garażu i się kurzy? W takiej sytuacji brama też będzie stała i się “kurzyła”. W takiej sytuacji, lepszym wyborem będzie brama przesuwna otwierana ręcznie. Niska cena to jej niewątpliwy plus, minusem jest jednak trochę zachodu przy wysiadaniu z auta i jej otwieraniu.

Brama przesuwna 5m z napędem

Z drugiej strony, jeżeli codziennie kursujesz autem kilka razy, odwożąc dzieci do szkoły, siebie do pracy, później wyjeżdżając na zakupy, czy w końcu wymykając się na wieczorną, spontaniczną przejażdżkę, brama będzie w użyciu prawie non stop. Biorąc pod uwagę prędkość życia i powiedzenie “czas to pieniądz”, może lepiej jest zainwestować trochę więcej w bramę przesuwną z napędem automatycznym i zaoszczędzić później czas na jej ciągłe otwieranie? Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli potrzebujesz bramy przesuwnej na terenie firmy. Otwieranie i zamykanie ręczne będzie dość problematyczne, a na pewno taniej zainwestować w napęd automatyczny.

Zautomatyzowane bramy wjazdowe, kuszą ale nie zawsze są wybierane najchętniej. Mimo że podczas ich użytkowania nie musisz wysiadać z samochodu (co jest dużym plusem podczas niesprzyjającej pogody), wysokie ceny takich bram czasem odstraszają klientów. Przy wyborze tego rodzaju bramy warto też pamiętać, by posiadała ona funkcję awaryjnego otwierania. To bardzo ważne np. w sytuacji, gdy automat ulegnie usterce lub nastąpi awaria sieci elektrycznej.

Jak widzisz obie opcje mają swoje plusy i minusy. My z naszej strony możemy tylko dodać, że posiadamy w ofercie zarówno bramy przesuwne otwierane ręcznie jak i z napędem, który sami przygotowujemy. Planujemy również wprowadzić napędy do naszej oferty.

Brama przesuwna 5m - jaką wybrać?

Bramy wjazdowe występują w różnych wersjach, są stworzone z różnych materiałów, mają różne kolory. Co jednak jest istotne przy wyborze bramy przesuwnej?

Brama ma Cię chronić, Twoją posesję. Chcesz czuć się za nią bezpiecznie, nie myśleć o tym, czy ktoś nieproszony może wtargnąć na Twój teren. Brama ma oddzielać Twój świat od świata zewnętrznego. Skoro jest to tak ważny element, warto wybrać najlepszy produkt, od zaufanego sprzedawcy. Nasza firma oferuje wyłącznie produkty od sprawdzonych polskich producentów, którzy są w stanie zagwarantować ich wysoką jakość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Ponadto na nasze produkty dajemy 5 lat gwarancji.