DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama Wjazdowa Przesuwna - Lista produktów

Brama wjazdowa przesuwna – charakterystyka

Brama wjazdowa przesuwna to nowoczesny rodzaj bramy zawierający tylko jedno skrzydło oraz trójkątną przeciwwagę, której długość wynosi około 30 do 40% długości skrzydła. Na stopach fundamentowych pod przeciwwagą zamontowane są rolki jezdne, dzięki którym bramę można przesuwać. Przesuwne bramy wjazdowe nie wymagają dodatkowego miejsca na podjeździe, ponieważ przesuwa się je do boku w lewo lub w prawo. Konieczne jest natomiast zarezerwowanie wystarczająco dużo miejsca w linii ogrodzenia na przesunięcie bramy tak, aby nie zachodziła ona na płot sąsiada lub nie wystawała po otwarciu poza linię ogrodzenia. Przy obliczaniu długości, jaką należy zarezerwować na przesunięcie bramy, należy uwzględnić nie tylko szerokość przesuwnego skrzydła, ale i przeciwwagi.

Przesuwna brama wjazdowa może posiadać różne wypełnienia od lekkich przeziernych aż po ciężkie prawie pozbawione prześwitów. Występuje w zróżnicowanej kolorystyce i wymiarach. Może być przystosowana pod napęd lub przesuwana ręcznie.

W naszej ofercie znajdują się bramy wjazdowe przesuwne różnych typów i wymiarów. Wykonane są ze stali ocynkowanej ogniowo i dodatkowo zabezpieczone przed korozją malowaniem proszkowym, dzięki czemu dostępne są w różnych kolorach.

Brama wjazdowa przesuwna – zastosowanie

Bramy wjazdowe przesuwne stają się coraz popularniejsze nie tylko na terenach zakładów pracy, ale i prywatnych. Mogą być instalowane wszędzie tam, gdzie pozwala na to odpowiednia długość linii ogrodzenia, aby otwarta brama wjazdowa przesuwna nie wystawała poza nią. Są idealnym wyjściem na posesjach z krótkim podjazdem, gdzie nie ma miejsca na otwarcie skrzydeł bramy dwuskrzydłowej. Mogą dobrze sprawdzić się także na terenach pochyłych, gdzie grunt wznosi się w kierunku wnętrza działki. Natomiast jeśli teren wznosi się a boku w kierunku przesuwania bramy, także możliwe jest jej zainstalowanie w wykopanym korycie. Opcja taka może jednak sprawiać pewne trudności podczas opadów śniegu, czy nawiewania liści jesienią, które to będą zalegać na linii przesuwu bramy, utrudniając jej funkcjonowanie. Jeśli ma być zamontowana brama wjazdowa przesuwna z furtką, tę ostatnią należy umieścić po tej stronie bramy, w którą nie będzie się przesuwała, aby nie blokować przejścia. Uwzględniając te czynniki i wyjątki, kiedy bramy przesuwnej lepiej nie instalować, w każdym innym przypadku może dobrze pełnić swoją funkcję.

Brama wjazdowa przesuwna – rodzaje

Bramy wjazdowe przesuwne mogą się od siebie różnić rodzajem wypełnienia oraz wykończeniem w zależności od sposobu działania.

Ze względu na rodzaj wypełnienia wyróżnia się obecne w naszej ofercie następujące typy bram przesuwnych:

- przesuwna brama wjazdowa panelowa

Panelowa przesuwna brama wjazdowa wyróżnia się minimalistyczną formą i dużą przeziernością. Wypełniona jest cienkimi drutami o przekroju 5 mm ułożonymi w sposób kratowany i wspawanymi w ramę o wielkości 60 × 40 mm. Sztywności i stabilności tej lekkiej konstrukcji dodaje pozioma belka usztywniająca oraz trójwymiarowe przetłoczenia.

- przesuwna brama wjazdowa palisadowa

Palisadowa brama wjazdowa przesuwna ma cięższe od panelowego wypełnienie. Stanowią je poziome lub pionowe profile, najczęściej wykonane z płaskowników, które mogą być różnej szerokości od wąskich, aż do bardzo szerokich. Rozmieszczone są zazwyczaj w regularnych mniejszych lub większych odstępach, co tworzy duże lub małe prześwity. Zdarzają się jednak modele zawierające w sobie różne szerokości profili, co daje oryginalny design.

Innego podziału bram przesuwnych można dokonać, uwzględniając sposób przesuwania. Zarówno panelowe, jak palisadowe bramy wjazdowe przesuwne mogą być otwierane i zamykane automatycznie, jak i ręcznie. Te pierwsze stosuje się szczególnie w miejscach, gdzie jest większe natężenie ruchu, czyli na terenach przemysłowym, a ręczne, zwłaszcza te mniejszych rozmiarów są częstym wyborem na posesje prywatne. Jednak w przypadku, gdy w domu są dwa samochody w garażu, może być zainstalowana szeroka brama wjazdowa przesuwna z napędem, jeśli tylko warunki na to pozwalają.

Brama wjazdowa przesuwna – wymiary

Przesuwna brama wjazdowa powinna mieć wysokość dostosowaną do ogrodzenia. Może mieć za to różnorodną szerokość, która z kolei powinna być dobrana do potrzeb, rozmiaru działki i długości linii ogrodzenia. Nie może być ona jednak węższa niż 2,4 m, aby nie naruszała obowiązujących przepisów. Z reguły jednak bramy wjazdowe przesuwne, jeśli sytuacja na to pozwala, wybiera się w większej szerokości, aby przejazd był łatwiejszy. Oto najczęściej dobierane szerokości bram przesuwnych:

- brama wjazdowa przesuwna 3 m

Niewielkich rozmiarów brama wjazdowa przesuwna 3 m montowana jest gównie na niedużych działkach prywatnych. Można ją bez większego wysiłku przesuwać ręcznie, ale jeśli ktoś sobie życzy, może zostać zautomatyzowana.

- brama wjazdowa przesuwna 4 m

Brama wjazdowa przesuwna 4 m jest jeszcze częstszym wyborem, ponieważ montuje się ją także na większych działkach i umożliwia komfortowy przejazd. Jest popularna przy domach jednorodzinnych, a także przy budynkach biurowych, gdzie wjazd na parking dotyczy głównie pojazdów osobowych pracowników i ewentualnych klientów, ale nie ma zbyt natężonego ruchu. Może mieć napęd, ale na posesjach prywatnych, często się z niego rezygnuje, aby obniżyć koszty.

- brama wjazdowa przesuwna 5 m

Brama wjazdowa przesuwna 5 m umożliwia jednoczesny wjazd, czy też mijanie się dwóch samochodów osobowych. Jeśli warunki na to pozwalają, a w garażu stoją 2 samochody, taka szerokość brama będzie optymalna. Na terenach firmowych sprawdzi się szczególnie tych rozmiarów brama wjazdowa przesuwna z napędem.

- brama wjazdowa przesuwna 6 m

Najszersza z oferowanych brama wjazdowa przesuwna 6 m jest przeznaczona głównie tam, gdzie występuje ruch pojazdów ciężarowych. Powinna mieć napęd, który usprawni przejazd.

Wszystkie bramy wjazdowe przesuwne w naszej ofercie mogą być przystosowane pod napęd. O tym, czy taką wybrać, czy zadowolić się otwieraniem ręcznym, każdy musi zdecydować sam, biorąc pod uwagę ruch na posesji, a także wielkość i ciężar samej bramy, który zależy nie tylko od jej szerokości, ale i wysokości oraz rodzaju wypełnienia.

Brama wjazdowa przesuwna – kolorystyka

Przesuwne bramy wjazdowe oferujemy w stałej sprzedaży w 4 kolorach. Jeśli jednak komuś żaden z nich nie odpowiada, można zamówić u nas inny odcień. Oto proponowana kolorystyka:

- przesuwna brama wjazdowa antracyt Ral 7016

W większych rozmiarach antracytowa brama wjazdowa przesuwna jest często dobierana do wjazdów na tereny firm, magazynów, czy zakładów produkcyjnych. Aby przejazd pojazdów następował sprawnie, jest to w większości przypadków brama wjazdowa przesuwna z napędem. Na małe działki prywatne z nowoczesnymi domami natomiast wybiera się również bramy w tym kolorze, ale są często węższe i nie zawsze zautomatyzowane. Przesunięcie małej bramy szczególnie w wydaniu panelowym nie stanowi żadnego problemu dla zdrowego człowieka. Antracytowy odcień doskonale komponuje się z dachem oraz stolarką drzwiową i okienną w tym samym kolorze.

- przesuwna brama wjazdowa czarna Ral 9005

Czarna przesuwna brama wjazdowa pasuje zarówno do domów nowoczesnych, jak i klasycznych. Do tych pierwszych dobiera się głównie bramy z profilami poziomymi, natomiast do drugich bramy o profilach pionowych. Jeżeli chce się podkreślić kontrast z bielą domu, można zdecydować się na szersze profile w wypełnieniu bramy, a jeśli ktoś wybiera czarny ze względu na sentyment do tradycyjnych metalowych bram w tym kolorze, ale boi się, aby duża ilość czerni nie była z czasem zbyt przytłaczająca, niech wybierze bramę panelową w tym kolorze.

- przesuwna brama wjazdowa zielona Ral 6005

Zielone bramy wjazdowe przesuwne polecane są szczególnie do metalowych ogrodzeń w tym samym odcieniu, najlepiej w ażurowej delikatnej konstrukcji do montowania wszędzie tam, gdzie nie chce się zakłócać piękna otaczającej natury. Nieźle też zaprezentuje się brama wjazdowa przesuwna w ogrodzeniu pokrytym żywopłotem.

- przesuwna brama wjazdowa brązowa Ral 8017

Przesuwne bramy wjazdowe w odcieniach brązu równie dobrze jak zielone komponują się z otaczającą naturą. Instaluje się je także w nowoczesnych ogrodzeniach pełnych z betonu, czy kamienia, ponieważ dobrze współgrają z szarościami.

Brama wjazdowa przesuwna – cena

Bramy wjazdowe przesuwne dostępne są w sprzedaży w zróżnicowanych cenach. Wpływ na ich koszt ma rodzaj wypełnienia, wielkość i ciężar oraz to, czy mają napęd, czy nie. Najtańsze są małe przesuwne bramy wjazdowe panelowe otwierane ręcznie ze względu na lekką konstrukcję, a co się z tym wiąże mniejsze zużycie materiału niż w konstrukcjach ciężkich. Najdroższa natomiast będzie wysoka, szeroka i ciężka brama wjazdowa przesuwna z napędem.

Brama wjazdowa przesuwna – dlaczego warto zamówić u nas?

Przesuwna brama wjazdowa musi cechować się dobrą jakością, aby mogła sprawnie funkcjonować przez długie lata. Warto więc, rozważając jej zakup, zasięgnąć opinii specjalistów i wybrać doświadczonego sprzedawcę.

Nasza firma od lat zajmuje się sprzedażą ogrodzeń. Wiemy o nich wszystko, a także jesteśmy na bieżąco z wszelkimi nowościami w tej branży. Wybieramy jedynie produkty polskich sprawdzonych dostawców, którzy są w stanie zagwarantować nam wysoką jakość.

Nasze bramy wjazdowe przesuwne to:

- produkty z wysokiej jakości stali,

- dobre zabezpieczenie przed korozją w systemie Duplex ( ocynkowanie + malowanie proszkowe),

- zróżnicowany asortyment pod względem wymiarów, kolorów i rodzajów wypełnienia,

- produkty sprzedawane w zestawach z akcesoriami,

- 5 lat gwarancji,

- polscy producenci

Jesteśmy elastyczni i w wypadku, gdy nie ma produktu w stalej sprzedaży, którego klient szuka, po kontakcie z nami, może zamówić u nas inny kolor czy wymiar.

Każda brama wjazdowa przesuwna sprzedawana jest w zestawie, którego zawartość jest wymieniona w zakładce z danym produktem. Warto zwracać na to uwagę, ponieważ części składowe zestawu mogą być inne w różnych typach bram przesuwnych.