DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Furtka Ogrodzeniowa

Furtka Ogrodzeniowa - Lista produktów

Furtka ogrodzeniowa – charakterystyka i funkcje w ogrodzeniu

Furtka ogrodzeniowa jako bardzo istotny element ogrodzenia umożliwia wchodzenie na teren posesji oraz opuszczanie go. To przez nią przechodzą nie tylko domownicy, ale także goście. Jest więc wizytówką całego domostwa. Czasem oprócz furtki głównej montuje się drugą na tyłach ogrodzenia, szczególnie na dużych działkach, aby chcąc przejść w inną stronę, nie trzeba było okrążać całego ogrodzenia. Niektóre furtki ogrodzeniowe stawia się także wewnątrz ogrodu przy wydzielaniu w nim stref, a także w różnych konstrukcjach zbudowanych z paneli ogrodzeniowych, jak: wiaty śmietnikowe, kojce dla zwierząt, czy w zabezpieczonych ogrodzeniem na terenie posesji zbiornikach wodnych. Jak widać, może być ich więcej niż jedna na danej posesji, ale to furtka prowadzącą do domu głównym wejściem pełni rolę nadrzędną i przyciąga uwagę najbardziej. Musi być wykonana zgodnie z przepisami, według których nie może być węższa niż 90 cm, aby ułatwić swobodne przejście. Jeśli jest to możliwe, zaleca się jednak większą szerokość furtki. Wysokością jest dostosowana do wysokości ogrodzenia i bramy. Jej umiejscowienie zależy od rozkładu ogrodu. Często zajmuje miejsce tuż przy bramie, ale może znajdować się też w pewnym oddaleniu od niej. Powinna jednak prowadzić od niej ścieżka w kierunku domu. Nowoczesna furtka ogrodzeniowa posiada zamek zwykły lub automatyczny, a także może być wyposażona w inne akcesoria wedle uznania domowników.

Furtka ogrodzeniowa panelowa – funkcjonalność i trwałość

W minimalistycznym ogrodzeniu panelowym najlepiej sprawdzi się furtka ogrodzeniowa panelowa, która łączy się z nim w jedną całość i jedynie obecność klamki, czy dzwonka oraz innych akcesoriów zdradza jej obecność. Jest lekka mimo wykonania z ocynkowanej stali, ponieważ wypełniające ją druty zapewniają zupełną przezierność. Może być wykonana zarówno z paneli prostych 2D, jak i przetłaczanych 3D, co umożliwia dobranie odpowiedniej do całego ogrodzenia. Ocynkowana stal zapewnia znakomitą ochronę przed korozją, a malowanie proszkowe stanowi jeszcze dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki temu furtka ogrodzeniowa nie ustępuje trwałością panelom i innym elementom ogrodzenia. Lekka konstrukcja pozwala na jej łatwe otwieranie i zamykanie bez konieczności użycia siły, a mimo to furtka dzięki swej sztywności uchodzi za bardzo wytrzymałą. W naszej ofercie posiadamy furtki ogrodzeniowe nie tylko w różnych wysokościach i szerokościach, ale także skonstruowane z paneli 2D oraz cieńszych 3D do wyboru.

Furtka ogrodzeniowa panelowa – wymiary

Furtka ogrodzeniowa może mieć różne wymiary, dostosowane do wysokości ogrodzenia i możliwości działki. Na małych posesjach stosuje się furtki o mniejszych szerokościach, na dużych szersze. Jednak, aby umożliwić swobodne przechodzenie, jeśli istnieje taka możliwość, której nie ograniczają rozmiary ogrodzenia, warto kupić wystarczająco szeroką furtkę, aby można było swobodnie przechodzić przez nią z bagażem. Zapewni to większy komfort i bezpieczeństwo. W naszym asortymencie posiadamy furtki ogrodzeniowe w następujących wysokościach: 123 cm, 153 cm, 173 cm i 203 cm do wysokich ogrodzeń. Niezależnie od tego oferujemy różne szerokości furtek. Dostępne są w 3 wymiarach:

- furtka ogrodzeniowa 100 cm

Może znaleźć zastosowanie do różnej wysokości ogrodzeń. Jest o 10 cm szersza od wymaganej przepisami szerokości, co zapewnia wystarczającą swobodę w przemieszczaniu się. Aby zachować odpowiednie proporcje z całym płotem, najlepiej kupować ją do ogrodzeń niskich i średnich. Furtka ogrodzeniowa 100 cm sprawdzi się przede wszystkim w domach prywatnych, gdzie nie ma dużego ruchu w przepływie ludzi.

- furtka ogrodzeniowa 110 cm

Ta średnia szerokość furtki daje jeszcze większy komfort i dobrze komponuje się z ogrodzeniami średnimi i wyższymi zarówno na terenach prywatnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

- furtka ogrodzeniowa 120 cm

Furtka ogrodzeniowa 120 cm jest na tyle szeroka, że pozwala na swobodne przejście nawet dwóch osób jednocześnie. Z tego względu doskonale sprawdzi się w zakładach pracy i wszędzie tam, gdzie obserwuje się zwiększony ruch. Pasuje do różnej wysokości ogrodzeń, ale najlepiej zaprezentuje się w płotach wysokich na dużych działkach.

Wszystkie furtki ogrodzeniowe w naszej ofercie w przedstawionych powyżej wysokościach i szerokościach dostępne są zarówno w formie 2D, jak i 3D.

Furtka ogrodzeniowa ze słupkami – montaż

Każda furtka ogrodzeniowa jako mobilna część ogrodzenia narażona może być na większe obciążenia niż zainstalowane na stałe panele. Z tego względu wspierające ją słupki powinny być mocniejsze i mieć większy przekrój niż te instalowane przy panelach pośrednich. Każda oferowana przez nas furtka ogrodzeniowa ze słupkami pozwoli nie tylko na komfortowe przejście, ale też zachowa stabilność przez długie lata dzięki mocnym kwadratowym, wykonanym z ocynkowanej stali słupkom, których przekrój wynosi 60 × 60 mm. Sam montaż jest banalnie prosty i można go wykonać nawet samodzielnie. Do zamocowania furtki do słupków używa się obejm końcowych z jednym uchem, które nakłada się na słupek i przypina do furtki, używając dostępnych w każdej obejmie akcesoriów, które sprzedawane są z nią w kompletach, takich jak śruby, nakrętki, podkładki i przekładki. Ilość użytych obejm do montażu zależy od wysokości ogrodzenia. W niskich zazwyczaj są to dwa komplety obejm, w średnich trzy, a w najwyższych cztery.

Furtka ogrodzeniowa – kolorystyka

Zadbaliśmy o to, aby dostępne u nas furtki ogrodzeniowe łatwo było dobrać kolorystycznie do oferowanych przez nas innych metalowych elementów ogrodzenia, takich jak: panele, słupki ogrodzeniowe, bramy, czy akcesoria montażowe. Sprzedajemy je w takich samych jak pozostałe części płotu kolorach, co pozwala na skompletowane całego ogrodzenia. Są to:

- furtka ogrodzeniowa antracyt

Ten modny kolor w bardzo ciemnym odcieniu szarości zdobywa coraz większą popularność. Furtka ogrodzeniowa antracyt jako część ogrodzenia w tym kolorze, będzie znakomitą wizytówką dbającej o swój wizerunek firmy, czy nowoczesnego domu z dużymi przeszkleniami i elementami elewacji w tym odcieniu lub wyposażonego w antracytową stolarkę okienną i drzwiową.

- furtka ogrodzeniowa ocynk

W tej wersji furtka ogrodzeniowa panelowa pozostaje bez dodatkowego malowania proszkowego. Jest jedynie ocynkowana, co zapewnia jej ochronę przed korozją. Pasuje do ogrodzenia ocynkowanego i ma kolor szary w standardowym odcieniu. Najczęściej takie rozwiązanie wybiera się do okalania terenów przemysłowych, działek rolnych, a także do budowania tymczasowych ogrodzeń zabezpieczających teren budowy.

- furtka ogrodzeniowa zielona

Pasuje do zielonych paneli i najpopularniejsza jest w wersji 3D jako część ogrodzenia panelowego zabezpieczającego szkoły, przedszkola, obiekty rekreacyjne, czy domy prywatne.

- furtka ogrodzeniowa czarna

Furtka ogrodzeniowa panelowa w wersji czarnej, podobnie jak i całe ogrodzenie jest swego rodzaju nowością. Prezentuje się bardziej minimalistycznie niż tradycyjne metalowe ogrodzenia z czarnych kształtowników. Nadaje się do grodzenia zarówno działek prywatnych, jak i firmowych. Ta nowoczesna furtka ogrodzeniowa jest swoistym połączeniem tradycyjnej metalowej czerni w ogrodzeniach z nowoczesną minimalistyczną formą.

- furtka ogrodzeniowa brązowa

Brązowa furtka ogrodzeniowa prezentuje się elegancko w połączeniu z ogrodzeniem w tym samym kolorze i dobrze komponuje się z szarą podmurówką. Pasuje do domów w stylu klasycznym, także tych wykonanych z drewna, ale również znajdzie zastosowanie na nowoczesnych posesjach.

Furtki ogrodzeniowa – cena

Furtka ogrodzeniowa panelowa należy do najtańszych na rynku, co jest jej wielkim atutem. Niską cenę zawdzięcza ażurowej lekkiej konstrukcji. Jeżeli interesują kogoś obecne w naszej ofercie furtki ogrodzeniowe, cena ich będzie uzależniona od ich wysokości i szerokości oraz grubości prętów. Wpływ na nią bowiem ma ilość zużytej do produkcji stali. Im grubsze pręty, szersza i wyższa furtka, tym cena będzie wyższa, ale i tak na tyle atrakcyjna, że jej zakup będzie bardziej opłacalny niż furtek pełnych. Najtańsze w naszym asortymencie są furtki ogrodzeniowe wykonane z cienkich prętów 3D. W zależności od wyboru odpowiedniej wysokości i szerokości oraz rodzaju furtki, a także tego, czy interesuje kogoś jedynie furtka, czy też furtka ogrodzeniowa ze słupkami, dokonujemy darmowej wyceny w ciągu 24 h.

Furtka ogrodzeniowa – dlaczego warto kupić ją u nas?

Nowoczesna furtka ogrodzeniowa powinna być estetyczna, funkcjonalna, stabilna i trwała oraz musi dobrze komponować się z ogrodzeniem. Kupując wszystkie elementy przyszłego płotu w jednym miejscu, zaoszczędzi się nie tylko czas, ale i zyska się pewność, że będą tej samej jakości. Najlepiej korzystać z usług takich firm, jak nasza, które specjalizują się w sprzedaży konkretnego typu ogrodzeń. My sprzedajemy ogrodzenia panelowe w całości lub w częściach. Jesteśmy w stanie dobrze doradzić, jak dobrać jego poszczególne elementy, aby ogrodzenie zachwycało elegancją i prostotą, a jednocześnie było stabilne i służyło wiele lat. Jeśli już ktoś płot panelowy posiada i teraz interesuje go tylko furtka ogrodzeniowa panelowa, może dokupić ją osobno. Dlaczego warto kupić ją u nas?

Sprzedawane przez nas furtki ogrodzeniowe to:

- wysoka jakość materiałów i trwałość kolorów,

- skuteczna ochrona przed warunkami atmosferycznymi, w tym korozją i promieniowaniem UV,

- dostępność różnych wysokości, szerokości, rodzajów i kolorów,

- polski producent,

- gwarancja 5 lat

Istnieje możliwość zakupu furtki z potrzebnymi do jej montażu słupkami i akcesoriami, a na życzenie klienta jesteśmy w stanie szybko i dobrze skomponować kompletne ogrodzenie panelowe, nawet z podmurówką. Zachęcamy do kontaku z nami drogą telefoniczną lub mailową w celu uzyskania darmowej wyceny, zadania nurtujących pytań, czy też rozwiania wątpliwości związanych z zamówieniem. Zakupiona u nas furtka ogrodzeniowa panelowa to dobra inwestycja na długie lata.