DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Furtka Ogrodowa

Furtka Ogrodowa - Lista produktów

Furtka ogrodowa – ważny element każdego ogrodzenia

Furtka ogrodowa to podobnie jak brama ruchoma część każdego ogrodzenia. To dzięki niej można przemieszczać się na ogrodzoną posesję i ją opuszczać. Zdarza się, że dla wygody mieszkańców dużych działek w jednym ogrodzeniu instaluje się więcej niż jedną furtkę. Druga najczęściej znajduje się na tyłach ogrodu i umożliwia przechodzenie bez konieczności okrążania całego ogrodu. Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy działka graniczy z sąsiednimi i trzeba pokonać czasem długą drogę w przypadku posiadania tylko furtki frontowej, jeśli chce się przejść poza tylną część ogrodzenia domu. Furtki ogrodowe czasem montowane są także wewnątrz jednej posesji przy ogrodzeniu wewnętrznym oddzielającym basen ogrodowy od innych części posiadłości, czy na wsiach, kiedy konieczne jest wydzielenie stref przy hodowli zwierząt. Furtka przydaje się wszędzie tam, gdzie zabezpiecza się płotem teren przed osobami postronnymi, zwierzętami, czy w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom. Jako element mobilny jest często używana, więc powinna być wykonana z trwałych materiałów i właściwe zamontowana.

Furtka ogrodowa z metalu – trwałość i estetyka

Metalowa furtka do ogrodu jest dobrym rozwiązaniem nie tylko do wykonanych z metalu ogrodzeń, ale także innych płotów, w tym drewnianych, kamiennych, czy betonowych, a także gabionowych. Jest wytrzymała na trudne warunki atmosferyczne i dobrze zabezpieczona przed korozją, co zapewnia jej trwałość na długie lata. Wykonana z ocynkowanej ogniowo stali już posiada cynkową warstwę ochronną, a dodatkowe zabezpieczenie w postaci malowania proszkowego czyni ją jeszcze bardziej odporną na rdzewienie. Do tego kolor odpowiednio dobrany do ogrodzenia i domu dodaje całości estetyki. Jest ona szczególnie ważna w przypadku kiedy bramka – furtka ogrodowa zostaje zamontowana od frontu domu i stanowi jego wizytówkę. To przed nią przecież najpierw stają wszyscy goście.

Nasza oferta zawiera różne furtki ogrodowe, zarówno lekkie, jak i bardziej masywne, ażurowe, jak i prawie pozbawione prześwitów, po to, aby klient mógł dobrać najodpowiedniejszą na swoją posesję.

Furtka ogrodowa ze stali – rodzaje

Stalowa furtka ogrodowa w naszej ofercie występuje w różnych rodzajach. Poszczególne typy różnią się między sobą budową, designem oraz przeziernością. Oto one:

- furtka ogrodowa panelowa

Jej lekka ażurowa konstrukcja pozwala z daleka zobaczyć, kto za nią stoi. Furtka ogrodowa panelowa, podobnie jak ogrodzenie panelowe, posiada kratowany układ drutów z pionowymi oczkami. Wykonana jest z cienkich prętów, ale obecne w niej przetłoczenia usztywniają całą konstrukcję i czynią ją wytrzymałą. Stabilności dodaje jej jeszcze stalowa rama o wielkości 60 × 40 mm, w której drutowane wypełnienie jest osadzone. Pasuje do ogrodzeń panelowych, płotów z siatki, a także gabionów, które mają panelowe kosze.

- furtka ogrodowa palisadowa

Palisadowa furtka do ogrodu wypełniona jest metalowymi profilami, które mogą być ułożone pionowo lub poziomo i z reguły są grubsze niż panele, dając tym samym mniejsze niż w płocie panelowym prześwity. Odstępy między profilami mogą być jednakowe lub różne, podobnie jak i wielkości szczebli w tym samym wypełnieniu.

- furtka ogrodowa żaluzjowa

Wypełnienie żaluzjowej furtki ogrodowej przypomina budową żaluzje okienne. Są to profile ułożone pod odpowiednim kątem, co sprawia, że prześwity są prawie niewidoczne. Najczęściej mają charakter poziomy, ale mogą występować też w formie pionowej.

Furtka ogrodowa – wymiary

Bramka ogrodowa może mieć różne wymiary. Jej wysokość najczęściej dobiera się do wysokości samego ogrodzenia. Szerokość można wybrać stosownie do możliwości i potrzeb. Przepisy mówią jednak, że musi mieć ona co najmniej 90 cm szerokości, ale produkuje się także szersze.

W naszym asortymencie posiadamy furtki ogrodowe w różnych szerokościach, z czego najpopularniejsze są:

- furtka ogrodowa 90 cm

W tym wymiarze szczególnie polecana jest furtka ogrodowa panelowa, którą można zastosować nie tylko w ogrodzeniu od frontu, ale popularna jest także na tyłach domu, jako drugie wejście oraz w ogrodzeniach wewnętrznych. Jej ażurowy charakter nie zakłóci estetyki ogrodu, lecz dobrze się wkomponuje w otaczającą przyrodę.

- furtka ogrodowa 100 cm

Furtka ogrodowa 100 cm najczęściej wybierana jest jako główne wejście od frontu domu. W tej roli dobrze sprawdzi się bramka z paneli, ale też bramka ogrodowa nowoczesna palisadowa, czy żaluzjowa. Wybór warto uzależnić od rodzaju ogrodzenia. Jeśli cała posesja otoczona jest płotem panelowym, wtedy lepiej wybrać furtkę, która stworzy z nim harmonijną całość, a jeśli ogrodzenie jest metalowe w postaci palisadowych przęseł poprzecznych, tego samego rodzaju furtka sprawdzi się lepiej. Do ogrodzeń kombinowanych z różnych materiałów można dobrać taką, która bardziej komuś przypadnie do gustu i możliwości finansowych.

Wymienione furtki ogrodowe dostępne są w różnych wysokościach, z czego najczęściej wybieranymi są te o wysokości 130, 150 i 170 cm.

Furtka ogrodowa – kolorystyka

Furtki ogrodowe dostępne są w różnych kolorach, aby można było dobrać optymalnie do ogrodzenia i elewacji domu. W stałej sprzedaży posiadamy bramki w następujących kolorach:

- bramka ogrodowa antracytowa

Antracytowa furtka ogrodowa może stanowić część ogrodzenia metalowego w tym samym kolorze, ale doskonale też komponuje się z szarościami betonu, a także z drewnem. Jest wybierana często to domów nowoczesnych o prostych bryłach z dużymi przeszkleniami, gdzie stolarka okienna dobierana jest również w tym modnym kolorze. Bramka ogrodowa w kolorze antracytu będzie też odpowiednią wizytówką każdej dbającej o swój wizerunek firmy.

- bramka ogrodowa czarna

Czarna furtka ogrodzeniowa często wybierana jest do ogrodzeń nowoczesnych pionowych o regularnych dużych prześwitach, przypominających te popularne w latach 90-tych ubiegłego wieku, wykonane z kształtowników. Inną propozycją może być czarna furtka ogrodowa panelowa, która jest ciekawym rozwiązaniem dla minimalistów gustujących w oszczędności formy, a jednocześnie chcących stworzyć piękny kontrast z białą elewacją domu.

- bramka ogrodowa zielona

Zielona furtka do ogrodu dobrze komponuje się z otaczającą roślinnością. Ta w wydaniu panelowym o dużej ażurowości stapia się z zielenią ogrodu i chętnie instaluje się ją w jego wnętrzu, jeśli zachodzi konieczność wydzielenia strefy, np. zabezpieczając oczko wodne przed dziećmi. Sprawdzi się jednak również jako bramka ogrodowa od frontu.

- bramka ogrodowa brązowa

Brązowy odcień bramki ogrodowej świetnie komponuje się z ogrodzeniami betonowymi i drewnianymi, a także otaczającą przyrodą. Furtka ogrodowa w tym kolorze popularna jest w nowoczesnych ogrodzeniach palisadowych poziomych, a także żaluzjowych. Nieco rzadziej spotyka się też jej delikatniejszą formę panelową.

Wszystkie kolory przetrwają w niezmienionym stanie długie lata, ponieważ pokrywająca produkt farba proszkowa jest odporna na promieniowanie UV. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość zamówienia furtki w odcieniu innym niż wymienione powyżej.

Furtka ogrodowa – cena

Ceny furtek ogrodowych bywają różne. Wpływ na nie mają nie tylko gabaryty produktu, ale także jego waga oraz zawartość zestawu. Furtki bowiem często sprzedaje się w zestawach z elementami potrzebnymi do montażu. Przeglądając ceny produktów, warto zwrócić uwagę, czy oferowana jest furtka ogrodowa ze słupkami, czy bez. Jeśli słupki trzeba dokupić osobno, koszty zakupu jeszcze wzrosną o ich wartość. Ze względu na najmniejsze zużycie materiału najtańsze są furtki ogrodowe panelowe, a droższe nowoczesne palisadowe i żaluzjowe, do których produkcji zużywa się więcej stali. Podobnie wpływ na cenę mają wymiary furtki. Tańsza będzie niska o szerokości 90 cm niż wysoka o szerokości 1 metra.

Furtka ogrodowa – dlaczego warto dokonać zakupu u nas?

Podobnie jak brama, tak i furtka ogrodowa jest ruchomą częścią każdego ogrodzenia. Naraża to ją na związane z mobilnością obciążenia, a jej sprawne funkcjonowanie zależy nie tylko od prawidłowego montażu, ale także jakości użytych do produkcji materiałów oraz solidnego wykonania. Jej zakup nie powinien być więc przypadkowy. Zła jakość szybko bowiem da o sobie znać i trzeba będzie ponieść dodatkowe koszty.

Nasza firma, która specjalizuje się w sprzedaży ogrodzeń, posiada w swojej ofercie tylko furtki ogrodowe sprawdzonych polskich producentów, którzy dbają o jakość każdego detalu.

Każda bramka ogrodowa w naszym asortymencie to:

- produkt z wysokiej jakości stali

- podwójne zabezpieczenie przed korozją (ocynkowanie + malowanie proszkowe)

- trwały kolor i możliwość jego doboru

- nowoczesny design

- solidne wykonanie

- 5 lat gwarancji

Jeżeli w ofercie nie ma produktu o wymiarze, którego ktoś poszukuje, proszę się z nami skontaktować, ponieważ istnieje możliwość zamówienia innego wymiaru bramki. Możliwości takie dotyczą również kolorystyki. W stałej sprzedaży posiadamy przedstawione powyżej produkty, które sprzedawane są najczęściej, ale do każdego życzenia klientów podchodzimy indywidualnie i jeśli zachodzi taka potrzeba, można zamówić u nas produkt o niestandardowych wymiarach czy kolorach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i do kontaktu w razie jakichkolwiek wątpliwości czy niezdecydowania. Doradzimy optymalne rozwiązania dostosowane do możliwości każdego klienta. A jeśli interesuje kogoś nie tylko sama furtka ogrodowa, ale i brama oraz całe ogrodzenie panelowe, dokonamy na życzenie darmowej wyceny w ciągu 24 h od złożenia zapytania.