DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Podmurówka Betonowa

Podmurówka Betonowa - Lista produktów

Podmurówka betonowa – czym jest i jaką funkcję pełni?

Oficjalna definicja podmurówki określa ją jako płytki fundament, wykonany w tym przypadku z betonu, choć może być i z cegły lub kamienia. Stanowi podstawę ogrodzenia, ale na podmurówce budowane są także domy. Nowoczesna podmurówka betonowa prefabrykowana to:

- gotowe niskie płyty betonowe

- łączniki lub ceowniki służące do montażu murków

Jej zadaniem jest wzmacnianie i stabilizowanie płotu, ochrona przed działaniem czynników atmosferycznych od dołu na ogrodzenie, a także utrzymywanie ogrodzenia w jednolitym zespoleniu w ochronie przed silnym wiatrem. Okazuje się, że podmurówki betonowe mają jednak o wiele więcej zalet, dzięki czemu są chętnie wybierane. Ich zastosowanie jest tak częste, że dopiero ogrodzenie z podmurówką uznaje się za kompletne i atrakcyjniejsze wizualnie od tych, które jej nie posiadają.

Podmurówka betonowa pod ogrodzenie – zalety

Betonowa podmurówka, chociaż nie każde ogrodzenie jej potrzebuje, ma wiele zalet i jej zastosowanie przynosi sporo korzyści. Płoty z ciężkimi przęsłami, pod którymi muszą być ciągłe fundamenty, powinny posiadać podmurówkę. W lekkich ogrodzeniach jedynie na terenach grząskich lub pochyłych jest ona wskazana, ale można ją mieć pod ogrodzeniem postawionym nawet na stabilnym i równym terenie, ponieważ dodaje mu uroku i posiada wiele innych plusów, które w niektórych sytuacjach docenia się szczególnie. Oto najważniejsze zalety, jakie ma podmurówka betonowa:

- nadaje oryginalności ogrodzeniu, szczególnie jeśli posiada określony wzór, czy ciekawy kolor,

- wzmacnia płot i czyni go bardziej stabilnym,

- zapobiega nasiąkaniu wilgocią przęseł od podłoża, co przyczynia się do zwiększenia ich trwałości,

- montowana na pochyłym terenie w formie schodków ułatwia postawienie ogrodzenia,

- uniemożliwia ucieczkę domowego psa poza posesję, jeśli ten lubi podkopywać się pod ogrodzeniem,

- zapobiega podkopom i przedostawaniu się w ten sposób na posesję leśnych zwierząt,

- chroni działkę przed przerastaniem roślin i chwastów z działki sąsiada,

- może zapobiec obsypywaniu się ziemi z sąsiedniej działki, jeśli tamta jest usytuowana wyżej,

- podwyższa ogrodzenie, co jest atutem jeżeli chce się mieć wyższy płot, kupując niższe panele, czy inne przęsła,

- nadaje solidnego wyglądu ogrodzeniu.

Tak wiele zalet sprawia, że podmurówki betonowe są często stosowane pod ogrodzeniami różnego rodzaju, nawet jeśli ich stosowanie nie jest konieczne.

Podmurówka betonowa prefabrykowana — alternatywa dla tradycyjnych fundamentów

Kiedyś podmurówka betonowa kojarzona była z ciężką i mozolną pracą przy stawianiu ogrodzenia. Jej obecność wiązała się z szeregiem prac ziemnych, które trzeba było wykonać, aby mogła powstać. Wylewano ją z przygotowanego betonu w miejscu przeznaczenia i trzeba było długo czekać, aż beton dobrze zwiąże, aby móc rozpocząć dalsze prace związane ze stawianiem ogrodzenia. Jeśli ktoś nie miał rzetelnej wiedzy, jak się do tego zabrać, musiał zatrudnić fachowców, co sprawiało, że wzrastały koszty, ponieważ robocizna była droga nie tylko ze względu na zakres prac, ale także długi czas ich wykonania. Obecnie oferujemy podmurówki betonowe prefabrykowane, które są tańszym i szybszym rozwiązaniem. W linii produkcyjnej powstają gotowe powtarzalne murki, które przywozi się na budowę i łączy ze sobą. Mogą mieć różne wymiary, wzory i kolory. Wyglądają jak betonowe deski o różnej wysokości. Ich grubość to 5-6 cm. Każda nasza podmurówka betonowa pod ogrodzenie wykonana jest z wysokiej jakości betonu. W ofercie posiadamy zarówno jedno, jak i dwustronne podmurówki w różnych wzorach. Nie trzeba już więc pokrywać ich dodatkowo ozdobnymi płytkami, jak to ma miejsce w przypadku podmurówki lanej. Zamówiona u nas gotowa do montażu betonowa podmurówka doskonale wkomponuje się w otoczenie.

Podmurówka betonowa pod ogrodzenie panelowe – idealny duet

Prefabrykowane podmurówki betonowe są dobrym rozwiązaniem pod lekkie ogrodzenia panelowe. Pod cięższe przęsła innego typu lepiej zrobić podmurówkę laną, ale panelowy płot, nie będzie stanowił dużego obciążenia i można z powodzeniem zastosować pod nim nawierzchniową podmurówkę systemową. Gotowa podmurówka betonowa idealnie pasuje zarówno do grubszych paneli 2D, jak i do cienkich paneli ogrodzeniowych 3D. Dobrze się z nimi też komponuje wizualnie. Poza tym ma równie dobrą trwałość, jak ogrodzenie panelowe. Jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, dobrze znosi zarówno wysokie temperatury, jak i mrozy. Równie szybko da się ją też zamontować, dzięki czemu prace przy stawianiu ogrodzenia pójdą sprawnie i wykwalifikowana ekipa postawi taki płot w 1-2 dni nawet na dużej działce. Można też prace montażowe przeprowadzić samodzielnie. Prefabrykowana podmurówka betonowa pod ogrodzenie panelowe to duet idealny. Mimo że na równym terenie nie ma konieczności jej montowania, istnieją wskazania do jej zastosowania nawet przy tak lekkiej konstrukcji, jaką jest płot panelowy. Należą do nich:

- niestabilny lub grząski grunt,

- nierówny pochyły teren,

- sąsiedztwo działki położonej na innej wysokości niż nasza,

- indywidualne wskazania podyktowane konkretną sytuacją.

Najważniejszą zaletą podmurówki prefabrykowanej jest jej szybki montaż i w razie potrzeby demontaż, podobnie jak całego ogrodzenia panelowego. Takie systemowe rozwiązania przydają się zwłaszcza w sytuacjach, gdy np. ze względu na poszerzenie drogi trzeba cofnąć ogrodzenie. A jeśli cały płot łącznie z podmurówką da się szybko przenieść w inne miejsce, tym lepiej, gdyż nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów.

Podmurówka betonowa – wymiary

Oferowana przez nas podmurówka betonowa dostępna jest w kilku rozmiarach. Standardowa szerokość pojedynczych murków to 250 cm lub 246 cm. Wysokość można dobrać spośród 3 możliwości:

- podmurówka betonowa 30 cm

- podmurówka betonowa 25 cm

- podmurówka betonowa 20 cm

Dobór wysokości trzeba rozważyć, biorąc pod uwagę wysokość ogrodzenia. Podmurówka betonowa 30 cm jest najwyższą i najcięższą spośród oferowanych. Waży aż 87 kg, czyli ponad dwukrotnie więcej niż oferowana w innych wysokościach. Duży ciężar zawdzięcza nie tylko większej wysokości, ale też jest o cały 1 cm grubsza od innych. Jej grubość wynosi 6 cm, podczas gdy podmurówek niższych 5 cm. Mają one też dużo mniejszą wagę. Podmurówka o wysokości 25 cm waży 39 kg, a najniższa 31 kg. Jak widać, różnice w wadze są duże, więc przy zamówieniach warto rozważyć, czy będzie się ją kładło samemu, czy z pomocą innej osoby, ponieważ jeśli ktoś zdecyduje się na samodzielny montaż, to raczej z najwyższą podmurówką może sobie nie poradzić ze względu na jej duży ciężar. Jeśli jednak ogrodzenie jest wysokie, warto postawić solidną ciężką podmurówkę, która będzie dodatkowo stabilizowała płot. Podmurówka betonowa 30 cm jednak powinna być montowana przez co najmniej 2 osoby.

Podmurówka betonowa – wzory

Nasza podmurówka betonowa pod ogrodzenie dostępna jest w 3 wzorach do wyboru:

- podmurówka betonowa piaskowiec

Pasuje do stylowych domów, gdzie elementy elewacji zawierają podobne zdobienia. Mogą to być między innymi domy w stylu dworkowym. Podmurówka betonowa piaskowiec pięknie jednak zaprezentuje się także w otoczeniu domów drewnianych.

- podmurówka betonowa cegiełka

Najbardziej popularny rodzaj murku pod ogrodzeniem to podmurówka betonowa cegiełka. Kiedyś w podmurówkach najczęściej była cegła naturalna lub klinkierowa. Obecnie stosuje się ją do wykończenia podmurówek lanych. W nowoczesnym wydaniu jednak wzór ten jest jednobarwny, lecz na tyle wyraźny, że nie potrzebuje żadnych dodatkowych zdobień. Pasuje do każdego rodzaju domu, ponieważ pięknie będzie wyglądać w sąsiedztwie tradycyjnych starych domów, ale ze względu na jednolitą barwę, dobrze zaprezentuje się też przy nowoczesnych budynkach.

- podmurówka betonowa gładka

Ten rodzaj w przypadku najniższego rozmiaru wyglądem przypomina krawężnik. W wyższych deskach betonowych gładka powierzchnia prezentuje się elegancko i minimalistycznie. Do takich domów tez pasuje. Podmurówka betonowa gładka jest też najchętniej wybierana przez firmy, czy pod ogrodzenia różnych instytucji użyteczności publicznej.

Każdy wzór można zamówić w wersji jednostronnej lub dwustronnej. Jest to spore udogodnienie, ponieważ nie trzeba już myśleć o dodatkowym wykończeniu. Wzór można dostosować do elewacji domu, czy innych elementów wyposażenia ogrodu. Jeśli występuje cegła w elewacji, cegiełka w podmurówce będzie doskonale komponowała się z całością. Jednak podmurówka betonowa ozdobna może być zastosowana także wtedy, gdy dom nie posiada żadnych ozdobnych elementów w elewacji, ale jej kolor będzie dobrze komponował się z kolorem podmurówki. Będzie ona wtedy jedyną ozdobą całej minimalistycznej posesji. W wersji dwustronnej będzie zdobiła zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. W wersji jednostronnej przeważnie ozdobna strona widoczna jest tylko od zewnętrznej strony.

Podmurówka betonowa – kolorystyka

Oprócz ozdobnych wzorów elementem, który przyciąga uwagę, jest też kolor podmurówki. W naszej ofercie jest ona dostępna w dwóch różnych odcieniach szarości:

- podmurówka betonowa szara

W tej wersji betonowa podmurówka posiada tradycyjny szary odcień betonu. Pasuje do każdego koloru ogrodzenia. Z panelami w odcieniu ocynk stworzy harmonijną całość, natomiast z czarnymi, brązowymi, antracytowymi, czy zielonymi będzie kontrastować, co uczyni ją lepiej widoczną.

- podmurówka betonowa grafitowa

Podmurówka betonowa w odcieniu grafitowym to nowość w naszej ofercie. Ma ona cieplejszy i nieco jaśniejszy odcień niż panele antracytowe, ale skomponowane razem stworzą ciekawie stonowane połączenie. Pięknie będzie prezentować się również z panelami w wersji ocynk, tworząc ciemniejszą podstawę dla jaśniejszego płotu.

Dobór koloru jednak powinien być podyktowany gustem mieszkańców oraz dostosowany do elewacji domu, a także wymagań ujętych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, z którym zawsze trzeba się liczyć i warto sprawdzić je wcześniej przed podjęciem decyzji, dotyczącej zarówno rodzaju, jak i kolorystyki samej podmurówki i całego ogrodzenia.

Podmurówka betonowa – cena

Decydując się na ogrodzenie panelowe z podmurówką, trzeba mieć świadomość, że podwyższy ona jego koszt. Biorąc pod uwagę jednak fakt, jak wiele zalet ma betonowa podmurówka, warto takie koszty potraktować jako dobrą inwestycję, która zwiększy trwałość i wytrzymałość całego ogrodzenia, a do tego być może zapobiegnie innym niekorzystnym zdarzeniom. Jeśli planuje się postawienie lekkiego ogrodzenia panelowego, pod które wystarczy prefabrykowana podmurówka betonowa, cena będzie znacznie niższa niż w przypadku wykonywania tradycyjnej lanej. Zaoszczędzi się przede wszystkim na kosztach robocizny. Gotowe podmurówki prefabrykowane są więc znacznie tańszym rozwiązaniem, a ich cena uzależniona jest od tego, jaką wysokość się wybierze. Najdroższa będzie podmurówka betonowa 30 cm, ponieważ na jej wyprodukowanie zużyto więcej betonu, niż na podmurówki o niższych wysokościach. Najtańsza jest podmurówka najniższa wynosząca 20 cm, także z tego względu, że jej transport będzie tańszy, gdyż waży znacznie mniej. Każdemu zainteresowanemu cenami podmurówek i ich transportu, przedstawimy w ciągu 24 h od zapytania darmową wycenę. Podmurówki betonowe ze względu na swoją dużą wagę oraz gabaryty podlegają indywidualnej wycenie także kosztów transportu. Dostarczamy je na terenie całego kraju.

Podmurówka betonowa prefabrykowana – montaż

Prefabrykowana podmurówka betonowa pod ogrodzenie jest bardzo łatwa do zamontowania na miejscu. Jedyny problem może sprawić jej ciężar w przypadku montażu samodzielnego. Jednak dwie osoby sobie z pewnością z pracami montażowymi poradzą. Podmurówki betonowe montuje się za pomocą betonowych łączników lub metalowych ceowników do słupków, do których potem przytwierdza się panele. W ten sposób powstaje zespolony stabilny płot o silnej podstawie. Betonowe łączniki mają kształt litery H, dzięki czemu z jednej strony obejmują słupki. Montuje się je najpierw, a następnie gotowe murki od góry wpuszcza się w drugie zagłębienie łącznika. Nie trzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu. Jedynymi rzeczami, na które należy zwrócić uwagę jest to, aby przed montażem dobrze wyrównać teren, usuwając z toru, po którym będzie biegła podmurówka betonowa wszelkie kępki traw, czy kamienie, które mogłyby utrudniać jej stabilne ułożenie. Drugą ważną rzeczą jest wykonywanie montażu łączników do słupków dopiero po dobrym zastygnięciu stóp betonowych pod słupkami. Nowocześniejszym sposobem jest montaż podmurówki z wykorzystaniem ceowników metalowych, które przykręca się do słupków, a następnie podobnie jak w łączniki, od góry wsuwa się w nie gotowe murki.

Podmurówka betonowa – najczęściej zadawane pytania

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:

- Betonowy łącznik czy metalowy ceownik – które mocowanie wybrać lepiej?

Metalowy ceownik jest rozwiązaniem nowocześniejszym i lżejszym. Waży około 0,5 kg, podczas gdy łącznik z betonu nawet do 20 kg. Ceownik jest więc łatwiejszy w montażu i tańszy. Jeśli jednak ktoś chce mieć podmurówkę jednolitą kolorystycznie, łącznik będzie lepszym wyborem.

- Podmurówka betonowa prefabrykowana czy klasyczna?

Jeżeli wybrane ogrodzenie ma lekką konstrukcję panelową, a podmurówka betonowa ma być tania, szybka i łatwa w montażu, zdecydowanie lepiej wybrać gotową prefabrykowaną. Gotowe murki są bardzo wytrzymałe, wykonane z dobrej jakości betonu, zbrojone żeliwnymi prętami.

- Czy betonowa podmurówka prefabrykowana może być wykorzystana do innych typów ogrodzeń?

Tak, ale przede wszystkim poleca się ją do ogrodzeń lekkich, takich jak ogrodzenie panelowe, ogrodzenie z siatki, czy zawierające inne lekkie przęsła. Bardzo ciężkie ogrodzenia wymagają solidnych i głębokich zbrojonych fundamentów nie tylko pod słupkami, ale pod całym płotem.

- Czy da się zamontować podmurówkę do istniejącego już ogrodzenia?

Można to zrobić, jeśli chce się ogrodzenie podwyższyć. Jeśli jest to płot panelowy, wystarczy dokupić przedłużki słupków, które należy do nich przyspawać, następnie zdjąć panele, założyć podmurówkę i nad nią przypiąć je wyżej do słupków. Bez pozwolenia nie można jednak przekroczyć granicy 2,2 m wysokości.

Jeżeli kogoś nurtują odpowiedzi na inne pytania dotyczące oferowanych przed nas podmurówek, zapraszamy do kontaktu.

Podmurówka betonowa – dlaczego warto kupić ją u nas

Jesteśmy doświadczoną firmą specjalizującą się w sprzedaży ogrodzeń panelowych kompletnych, a także poszczególnych ich części, w tym także podmurówki betonowej prefabrykowanej. Dbamy o to, aby wszystkie nasze produkty były wysokiej jakości i współpracujemy tylko z takimi producentami, którzy są w stanie nam to zagwarantować.

Nasze podmurówki betonowe to:

- wysokiej jakości beton,

- odporność na różne warunki atmosferyczne,

- długa żywotność,

- kilka wzorów i kolorów,

- 2 systemy mocowań do wyboru: łączniki lub ceowniki,

- różne wymiary do wyboru,

- dostawa pod drzwi firmowym transportem,

- bezpłatna wycena

Dodatkowym atutem zakupów u nas jest możliwość nabycia w jednym miejscu nie tylko samej podmurówki, ale też całego ogrodzenia łącznie z bramą panelową i furtką. Zaoszczędzić można w ten sposób sporo czasu i ma się pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały. Zapewniamy też fachowe doradztwo wszystkim, którzy chcieliby z tego skorzystać. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego gwarantując rzetelną i przyjazną obsługę.