DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Brama Wjazdowa Dwuskrzydłowa

Brama Wjazdowa Dwuskrzydłowa - Lista produktów

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa – ponadczasowy element ogrodzenia

Znana od lat brama wjazdowa dwuskrzydłowa to produkt ponadczasowy. Zmianom może ulegać materiał jej wykonania, czy design, ale tradycyjny sposób otwierania przyjął się już na dobre. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, a w niektórych sytuacjach optymalne. Jak wskazuje nazwa, brama wjazdowa dwuskrzydłowa posiada dwa skrzydła, które powinny otwierać się do wnętrza posesji. Podjazd jednak musi być na tyle długi, aby to umożliwić. Na wąskich działkach, gdzie linia ogrodzenia frontowego jest krótka, a właściciel posesji chce, aby brama umożliwiała komfortowy wjazd i była szersza od wymaganej przepisami, jest to często najlepszy wybór. To optymalna opcja także w sytuacji, gdy instalowana jest brama wjazdowa dwuskrzydłowa z furtką w pobliżu, której rozwarte skrzydła bramy z zamontowanymi stoperami nie przesłonią. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się w domach bliźniaczych lub w zabudowie szeregowej.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa metalowa – trwałość i nowoczesny design

Nowoczesne bramy wjazdowe dwuskrzydłowe wykonane z metalu odznaczają się trwałością dzięki podwójnym zabezpieczeniom przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. System Duplex, czyli ocynkowanie ogniowe stali, z której produkowana jest brama wjazdowa dwuskrzydłowa, a następnie pomalowanie jej proszkowo, skutecznie chroni przed korozją bez stosowania specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Pozwala to na długoletnie bezproblemowe użytkowanie. Kolory nie blakną pod wpływem słońca i cechują się nawet po latach taką samą wyrazistością, jak przy zakupie, ponieważ zastosowane farby proszkowe są odporne na promieniowanie UV.

Dostępne w naszej ofercie bramy wjazdowe dwuskrzydłowe mają zróżnicowaną kolorystykę i wypełnienie, aby każdy mógł dobrać taką, która najlepiej będzie pasowała do ogrodzenia i elewacji domu. Nowoczesny, lecz urozmaicony design sprawia, że stare dobre rozwiązanie w nowej odsłonie zyskuje nowy blask i jest wykorzystywane przy nowoczesnych zabudowaniach, gdzie stosuje się także bramy wjazdowe dwuskrzydłowe automatyczne. Tego typu rozwiązania są częste także na terenach przemysłowych, gdzie odbywa się większy ruch pojazdów. Na życzenie klienta przystosowujemy nasze produkty pod napęd.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa – rodzaje

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe mimo tego samego sposobu otwierania mogą różnić się od siebie przeziernością i rodzajem wypełnienia. Oto przykładowe typy bram wjazdowych dostępne w naszym asortymencie:

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa panelowa

Ten typ bramy wyróżnia się lekką ażurową konstrukcją o dużej przezierności. Wypełnieniem solidnej stalowej ramy o wymiarach 60 × 40 mm są cienkie druty o przekroju nie mniejszym niż 5 mm, ułożone w sposób kratowany z większym zagęszczeniem drutów pionowych, co tworzy symetryczne pionowe oczka. Dostępna w naszej ofercie brama wjazdowa dwuskrzydłowa panelowa 3D ma charakterystyczne przetłoczenia, które nie tylko dodają jej urody, ale i usztywniają całą konstrukcję. Dodatkowym elementem usztywniającym jest pozioma belka, która wraz z przetłoczeniami czyni ten filigranowy produkt niezwykle wytrzymałym i stabilnym. Tego typu bramy dwuskrzydłowe montuje się najczęściej w ogrodzeniu panelowym, płocie z siatki ogrodzeniowej, a także w ogrodzeniach kombinowanych, budowanych z różnych materiałów.

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa nowoczesna palisadowa

Nowoczesne bramy wjazdowe dwuskrzydłowe mogą mieć różnorodne wypełnienia o zróżnicowanej przezierności. Najczęściej obserwuje się wśród nich charakterystyczny poziomy lub pionowy układ wypełniających skrzydła profili. W odróżnieniu od bramy panelowej profile są z reguły szersze niż panelowe druty, a do tego mogą być rozmieszczone w różnorodnych odstępach. Zdarzają się w tego typu bramach modele awangardowe o wypełnieniach szczeblami różnej szerokości. Brama wjazdowa dwuskrzydłowa nowoczesna pasuje do takich samych ogrodzeń palisadowych, ale świetnie prezentuje się także w murach pełnych wykonanych z kamienia, czy betonu. W układzie poziomym najczęściej montowana jest przy domach nowoczesnych, a w pionowym przy klasycznych.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa – wymiary

Wysokość bramy wjazdowej dwuskrzydłowej dobierana jest do wysokości całego ogrodzenia. W naszym kraju najpopularniejsze są płoty średnie, co oznacza, że najczęściej wybierana wysokość bramy wynosi od 130 do 170 cm. Posiadamy takie bramy wjazdowe dwuskrzydłowe w swojej ofercie.

Przepisy mówią, że szerokość bramy nie może być mniejsza niż 240 cm. Powszechnie jednak wiadomo, że im szersza brama wjazdowa, tym bezpieczniejsze i łatwiejsze przemieszczanie. Szerokość bramy jednak powinna być dobierana do wielkości działki i potrzeb użytkowników. Mając na uwadze zróżnicowane wymagania, w ofercie są bramy wjazdowe dwuskrzydłowe w kilku wymiarach. Oto one:

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa 3 m

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa 3 m montowana jest często w budownictwie szeregowym i bliźniaczym, gdzie ogrodzenie frontowe jest krótkie. Do jej zainstalowania wymagany jest jednak podjazd o długości przewyższającej połowę szerokości bramy. Zarówno w wersji panelowej, jak i palisadowej tak niewielkich rozmiarów brama nie wymaga użycia dużej siły podczas rozwierania, czy zamykania i można z powodzeniem robić to ręcznie. Jeśli jednak komuś nie odpowiada wysiadanie z samochodu, aby te czynności wykonać, w takim wypadku lepiej sprawdzi się brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem.

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa 4 m

Bardziej komfortowa niż poprzednia brama wjazdowa dwuskrzydłowa 4 m pozwala na swobodny wjazd i wyjazd z posesji. Zarówno w wersji panelowej, jak i palisadowej nie powinna sprawiać kłopotów przy otwieraniu ręcznym, ale dla wygody można przystosować ją pod automatyzację. Jest popularna w ogrodzeniach posesji średniej wielkości, szczególnie na terenach prywatnych.

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa 5 m

Szeroka brama wjazdowa dwuskrzydłowa 5 m wybierana jest na duże posesje prywatne oraz firmowe, gdzie panuje zwiększony ruch samochodów, zwłaszcza osobowych lub dostawczych. W tym wymiarze najczęściej wybierana jest, szczególnie przez firmy brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem.

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa 6 m

Najszersza spośród oferowanych brama wjazdowa dwuskrzydłowa 6 m montowana jest głównie na terenach przemysłowych, gdzie jest duże natężenie przepływu pojazdów, także ciężarowych o dużych gabarytach. Aby ruch odbywał się sprawnie, instalowane w tym wypadku są zwykle bramy wjazdowe dwuskrzydłowe automatyczne.

Nasza oferta obejmuje różne wymiary bram panelowych oraz palisadowych. Asortyment jest zróżnicowany zarówno pod względem wysokości, jak i szerokości.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa – kolory

W stalej sprzedaży posiadamy bramy wjazdowe dwuskrzydłowe w kilku standardowych kolorach, które są wybierane najczęściej. Oto one:

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa grafitowa

Sprzedawana przez nas brama ma modny odcień Ral 7016 i jest często wybierana, szczególnie ta w układzie poziomym lub w wersji panelowej do ogrodzeń przy nowoczesnych domach. Antracytowa brama wjazdowa dwuskrzydłowa jest też w czołówce zakupów do ogrodzeń firmowych.

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa czarna

Czarny odcień bramy Ral 9005 jest szczególnie pożądany w wersji pionowej do ogrodzeń domów klasycznych. Minimaliści zaś skłaniają się raczej ku czarnym bramom panelowym.

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa brązowa

W odcieniu Ral 8017 wybierana jest najczęściej brązowa brama wjazdowa dwuskrzydłowa nowoczesna w wersji poziomej do ogrodzeń palisadowych i kombinowanych, a także w wersji pionowej, gdzie profile przypominają tradycyjne sztachety do zabudowań w stylu wiejskim.

- brama wjazdowa dwuskrzydłowa zielona

W tym popularnym odcieniu zielonego Ral 6005 wybierana jest często brama wjazdowa dwuskrzydłowa panelowa do odrodzeń tego samego typu. Stawia się je głównie na terenach bogatych w przyrodę, pełnych roślinności, jak obiekty rekreacyjne, gdzie dąży się do tego, aby ogrodzenie wtapiało się w otoczenie i nie zakłócało jego piękna.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa – cena

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe należą do najtańszych na rynku, szczególnie te otwierane ręcznie. Wpływ na cenę ma też wielkość bramy i rodzaj wypełnienia. Najtańsze są te, do których produkcji zużywa się najmniej materiału, czyli bramy ażurowe o dużej przezierności, szczególnie panelowe. Droższe są nowoczesne bramy wjazdowe dwuskrzydłowe w dużej części zabudowane o gęsto ułożonych profilach. Spośród opisanych powyżej szerokości najbardziej ekonomicznym wyborem będzie panelowa brama wjazdowa dwuskrzydłowa 3 m bez automatyzacji. Napęd oczywiście podnosi cenę każdej bramy.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa – przydatne wskazówki

Wszystkie bramy wjazdowe dwuskrzydłowe sprzedajemy w zestawach, co pozwala na szybki montaż i nie trzeba osobno kupować przydatnych akcesoriów. Zawartość każdego zestawu można znaleźć na stronie konkretnego produktu.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa montowana jest do słupków, które powinny być dla niej solidnym wsparciem. Aby zapewnić stabilność tej mobilnej części ogrodzenia wybiera się do montażu bramy słupki o przekroju większym niż mają standardowe słupki ogrodzeniowe w linii ogrodzenia. Dobrym rozwiązaniem będą słupki do bramy o wymiarach 80 x 80 x 3 mm.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa – czemu warto kupić właśnie u nas?

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe dostępne w naszej ofercie to produkty wysokiej jakości, pochodzące wyłącznie od polskich producentów. Zajmujemy się sprzedażą ogrodzeń od lat i współpracujemy jedynie z firmami, które dbają o swój wizerunek i nie mogą sobie pozwolić na produkty, które zawiodą klientów.

Każda nasza brama wjazdowa dwuskrzydłowa to:

- dobrej jakości stal i wykonanie

- najwyższe zabezpieczenie przed korozją

- ciekawy design i estetyka

- możliwość wyboru koloru, rozmiaru, rodzaju wypełnienia

- 5 lat gwarancji

- polski doświadczony producent

Można u nas zakupić nie tylko pojedyncze produkty, ale i całe ogrodzenia. Dostępna jest też brama wjazdowa dwuskrzydłowa z furtką, co pozwoli na zachowanie spójności stylizacji całego ogrodzenia.

Jesteśmy otwarci na sugestie i potrzeby klientów. W przypadku, gdy ktoś życzy sobie inny kolor lub wymiar bramy niż te dostępne w regularnej sprzedaży, można u nas złożyć indywidualne zamówienie.