DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Obejmy do Paneli Ogrodzeniowych

Obejmy do Paneli Ogrodzeniowych - Lista produktów

Obejmy do paneli ogrodzeniowych – czym są i do czego służą?

Obejmy do paneli ogrodzeniowych są częściami systemowego ogrodzenia, a jednocześnie ważnymi elementami montażowymi, dzięki którym można połączyć panele ogrodzeniowe ze słupkami pośrednimi, narożnymi oraz tymi przy bramie i furtce w jedną całość, tworząc kompletne ogrodzenie. Są to bardzo łatwe w montażu niewielkich rozmiarów, wykonane z ocynkowanej stali obręcze w różnych rozmiarach i kształtach, które właściwie dobrane do rodzaju słupków pozwalają szybko i łatwo przypiąć do nich panele. Obejmy do montażu ogrodzenia panelowego umożliwiają samodzielne postawienie ogrodzenia bez pomocy drugiej osoby, co może znacznie obniżyć koszty całej inwestycji. Są częścią systemu, dzięki czemu można te powtarzalne części idealnie dopasować do postawionych słupków i paneli. Umożliwiają montaż ogrodzenia bez konieczności spawania. Po prostu przypina się za ich pomocą słupki do paneli. W zależności od wysokości ogrodzenia stosuje się odpowiednie ilości tych metalowych opasek. Przykładowo do niskiego płotu panelowego wynoszącego zaledwie 123 cm wystarczą 2 kpl obejm, do średnich paneli o wysokości 153 cm potrzeba 3 kompletów obejm, a do wysokich mających ponad 2 m używa się aż 4 kpl obejm. Każda obejma do paneli ogrodzeniowych sprzedawana jest w komplecie z potrzebnymi do jej założenia i utrzymania akcesoriami.

Obejmy do paneli ogrodzeniowych – co zawiera zestaw?

Obejmy do ogrodzenia panelowego sprzedajemy w kompletach zawierających cały zestaw potrzebnych do ich założenia akcesoriów, na które składają się:

- wykonana ze stali ocynkowana obejma,

- śruby zamkowe, których ilość zależna jest od rodzaju obejmy,

- nakrętki ocynkowane sześciokątne, których ilość zależy od ilości śrub,

- podkładki do śrub w ilości uzależnionej od rodzaju obejm i ilości śrub,

- przekładki do obejm zwane też książeczkami, których liczba zależy od rodzaju obejm.

Posiadamy w naszej ofercie różne obejmy do paneli ogrodzeniowych w kompletach, zarówno do słupków kwadratowych, prostokątnych, jak i okrągłych, a także do tych wspierających bramę i furtkę w większych rozmiarach.

Obejmy do paneli ogrodzeniowych – rodzaje

Każda obejma do ogrodzenia panelowego musi być dokładnie dostosowana kształtem i rozmiarem do miejsca w ogrodzeniu, gdzie zostanie zamontowana, przytrzymując panele. Istnieją więc różne rodzaje obejm, różniących się od siebie nie tylko wymiarowo, ale też wizualnie. Oto one:

- obejmy pośrednie

Pośrednie obejmy do paneli ogrodzeniowych 60 × 40 używane są do łączenia paneli ze słupkami ogrodzeniowymi w linii ogrodzenia. Są dokładnie dopasowane kształtem do takiego przekroju słupków, które używane są do wspierania paneli w ciągu ogrodzenia. Pośrednia obejma do paneli ogrodzeniowych 60 × 40, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje słupki ogrodzeniowe i druty paneli z obu stron. Jest łączona dwiema śrubami po obu stronach.

- obejmy narożne

Narożne obejmy do paneli ogrodzeniowych posiadają uszy ułożone do siebie prostopadle, aby pasowały do narożnego ułożenia paneli. Mocowane są także przy pomocy dwóch śrub, z których pierwsza przykręcana jest po jednej stronie narożnika, a druga prostopadle do niej po drugiej. Pomiędzy nimi znajduje się miejsce na narożny słupek i druty paneli.

- obejmy końcowe

Końcowe obejmy do montażu paneli ogrodzeniowych posiadają tylko jedno ucho służące do nałożenia na słupki początkowe i końcowe umieszczone przy bramach i furtkach. Posiadają tylko jedną śrubę. W ofercie posiadamy różne kształty takich obejm, zarówno okrągłe, kwadratowe, jak i prostokątne końcowe obejmy do paneli ogrodzeniowych 60 × 40, które można użyć do wydzielania stref w ogrodzie, gdzie stawia się tylko jedną linię płotu bez bramy czy furtki, a końcowy słupek jest ostatnim elementem takiej przegrody. Nadają się też do stawiania mniejszych konstrukcji z paneli, które posiadają jedynie małą lekką furtkę, takich jak: kojce dla psów, czy wiaty śmietnikowe.

Obejmy do paneli ogrodzeniowych – trwałość na lata

Wszystkie obejmy do ogrodzenia panelowego w naszej ofercie są dobrze zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu wykazują się dużą trwałością, podobnie jak inne elementy ogrodzenia. Wykonano je z ocynkowanej stali, gdzie warstwa cynku właśnie zabezpiecza przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i chroni przed korozją. Niektóre posiadają również warstwę farby proszkowej, która dodatkowo zabezpiecza. Podobnie jak same obejmy do montażu paneli ogrodzeniowych, inne montażowe części w komplecie również zostały ocynkowane, aby nie odbiegać jakością i zapewnić wieloletnią trwałość ogrodzenia bez konieczności wymiany tych niewielkich elementów wcześniej. Daje to gwarancję, że wszystkie części systemowe płotu panelowego będą jednakowo dobrze wyglądać i służyć przez wiele lat.

Obejmy do paneli ogrodzeniowych – kolorystyka

Obejmy do ogrodzenia panelowego w naszej ofercie dostępne są w różnych kolorach, aby każdy kupujący mógł łatwo dobrać odpowiednią barwę do słupków ogrodzeniowych i paneli, które dostępne są w takich samych kolorach. Można oczywiście dokupić te małe akcesoria montażowe w innym odcieniu, jeśli chce się, żeby miejsca ich montowania były widoczne, ale z reguły w trosce o estetykę całego płotu panelowego najlepiej jeśli miejsca mocowań pozostają wizualnie ukryte pod tym samym kolorem co panele i słupki. Ten sam odcień wszystkich metalowych części ogrodzenia czyni je bardziej eleganckim i sprawia, że obejmy do montażu paneli ogrodzeniowych stają się mało widoczne. W sprzedaży posiadamy:

- obejmy zielone

Są często kupowane ze względu na dużą popularność ogrodzenia panelowego w kolorze zielonym. Można je kupić w komplecie z panelami lub osobno i użyć do innego typu ogrodzenia, np. z zielonej siatki,

- obejmy czarne

Obejmy czarne najlepiej zaprezentują się z czarnymi słupkami i panelami, tworząc spójną całość wszystkich metalowych elementów ogrodzenia. Podstawę takiego płotu może stanowić szara podmurówka.

- obejmy antracytowe

Obejmy do montażu paneli ogrodzeniowych w kolorze antracytu są coraz częściej sprzedawane ze względu na rosnącą popularność antracytowych ogrodzeń. Użyte w tym samym kolorze co płot staną się mało widoczne i ogrodzenie będzie prezentować się niezwykle elegancko.

- obejmy ocynkowane

Obejmy ocynkowane są pokryte jedynie warstwą cynku bez malowania proszkowego. Używa się ich głównie do tego samego rodzaju paneli i słupków. Mają kolor szary, dużo jaśniejszy od antracytu.

- obejmy brązowe

Podobnie jak w przypadku innych kolorów, obejmy w odcieniu brązowym sprzedaje się głównie do ogrodzenia w tym samym kolorze, w które się wtapiają i nie przyciągają wzroku, co sprawia, że całe ogrodzenie posiada nowoczesny przyjemny dla oka wygląd.

Wszystkie sprzedawane przez nas obejmy do paneli ogrodzeniowych malowane proszkowo posiadają trwałe kolory dzięki odporności farby na promieniowanie UV, a co się z tym wiąże, nie płowieją od słońca.

Obejmy do paneli ogrodzeniowych – cena

Obejmy do ogrodzenia panelowego sprzedajemy w zestawach z panelami i słupkami, ale można je też u nas kupić osobno. Każda sprzedawana przez nas obejma zawiera komplet akcesoriów potrzebnych do jej zamontowania takich jak: śruby, książeczki, podkładki, nakrętki. Cena każdego kompletu uzależniona jest od wielkości obejmy, a co się z tym wiąże zużycia stali i jej kształtu. Najtańsze są pośrednie obejmy do paneli ogrodzeniowych 60 × 40 i zaczynają się już od 3,25 zł. Nieco więcej kosztują obejmy końcowe i narożne, a najdroższe są te do słupków okrągłych. Cena kompletu w zależności od wielkości kształtuje się w granicach 4 – 5,50 zł. Więcej trzeba będzie zapłacić też za obejmy do słupków przy bramie i furtce.

Obejmy do paneli ogrodzeniowych – dlaczego warto kupić u nas?

Obejmy do paneli ogrodzeniowych są ważnymi elementami całej konstrukcji ogrodzeniowej. Łączą panele ze słupkami, zapewniając stabilność i sztywność całemu ogrodzeniu. Ważne, aby zostały właściwie dobrane i były wykonane z porównywalnych jakościowo materiałów, co inne części ogrodzenia. Z tego względu najlepiej kupować je od razu w zestawach z panelami i słupkami w jednym miejscu. Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży ogrodzeń panelowych kompletnych, jak i poszczególnych elementów osobno. Korzystamy z ofert jedynie sprawdzonych polskich producentów, którzy są w stanie zagwarantować nam wysoką jakość wszystkich części ogrodzenia. Sprzedajemy obejmy do ogrodzenia panelowego w różnych kolorach, dostosowanych do odcieni paneli i słupków. Posiadamy wszystkie ich rodzaje i różnorodne rozmiary po to, aby klient mógł wybrać takie, jakie potrzebuje. Nasze dobrane rozmiarowo obejmy pasują zarówno do paneli prostych 2D, jak i przetłaczanych 3D. Posiadamy w swojej ofercie również obejmy do słupków wspierających bramę oraz furtkę. Mimo że sprzedajemy słupki o przekroju prostokątnym i kwadratowym, mamy w swoim asortymencie także obejmy okrągłe do słupków, które można zakupić do płotu panelowego z okrągłymi słupkami lub ogrodzenia z siatki. Dlaczego warto nabyć je u nas?

Każda zakupiona u nas obejma do paneli ogrodzeniowych to:

- produkt wykonany z wysokiej jakości stali ocynkowanej,

- dobre zabezpieczenie przed korozją wszystkich części montażowych każdego kompletu,

- duży wybór rozmiarów, rodzajów i kolorów,

- polski producent,

- gwarancja 5 lat

Kupując u nas, ma się pewność, że otrzyma się produkty równie trwałe, jak panele i słupki, co zapewni jednakową wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne, a całe ogrodzenie będzie prezentować się elegancko przez długie lata. Zachęcamy do zakupu całych zestawów obejm wraz z panelami i słupkami. W takim zestawieniu zyskujecie Państwo gwarancję, że dobierzemy odpowiednią ilość obejm do wysokości płotu oraz będą we właściwym rozmiarze. Jeśli natomiast ktoś już wcześniej zakupił panele i słupki, a teraz chce jedynie dokupić obejmy do montażu paneli ogrodzeniowych, konieczne będzie zwrócenie uwagi na dobranie odpowiedniej kolorystyki, ilości obejm potrzebnych do każdego rodzaju słupków oraz dostosowanie ich wymiarów i kształtów do zakupionych wcześniej słupków ogrodzeniowych.

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą mailową lub telefoniczną w celu uzyskania darmowej wyceny w przypadku zamówień różnych części ogrodzenia. Dokonujemy jej w ciągu 24 h od zapytania i jest ona całkowicie darmowa.