DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Brama Przesuwna 4m

Brama Przesuwna 4m - Lista produktów

Brama przesuwna 4 m – budowa i cechy charakterystyczne

Brama przesuwna 4 m to nowoczesna alternatywa dla bramy skrzydłowej, różniąca się od niej budową i możliwa do zastosowania tam, gdzie nie da się postawić bramy tradycyjnej. Posiada tylko jedno skrzydło, które przesuwa się do boku lewego lub prawego wzdłuż linii ogrodzenia. W jej budowie charakterystyczna jest też trójkątna przeciwwaga, która jest przedłużeniem skrzydła i wynosi najczęściej do 40% jego długości. Nie zachodzi ona na wjazd podczas zamknięcia bramy, ale trzeba jej długość uwzględnić przy planowaniu montażu bramy przesuwnej, ponieważ ma ona znaczenie podczas otwierania bramy. Wymaga dodatkowej długości ogrodzenia, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca na przesunięcie 4-metrowego skrzydła wraz z przeciwwagą. Bramy przesuwne 4 m mają konstrukcję samonośną i przesuwają się na zamontowanych pod przeciwwagą rolkach jezdnych. Nie wymagają podczas otwierania dodatkowego miejsca na podjeździe. Jeśli instalowana jest brama przesuwna 4 m z furtką, trzeba zwrócić uwagę, aby ta ostatnia była zamontowana po stronie innej niż kierunek przesuwania bramy. Inaczej otwarta brama będzie tarasowała przejście. Tego typu bramy mogą być przesuwane ręcznie, szczególnie te o lekkiej konstrukcji, ale coraz częściej wybierana jest brama przesuwna 4 m z automatem.

Nasza oferta obejmuje bramy przesuwne z różnymi typami wypełnień oraz w różnych wysokościach i kolorach. Każda z nich może być otwierana ręcznie, ale na życzenie klienta przystosujemy ją pod napęd. Wszystkie nasze produkty wykonane są z ocynkowanej ogniowo stali, dodatkowo jeszcze zabezpieczone przed korozją malowaniem proszkowym, co czyni je wytrzymałymi na działanie warunków atmosferycznych i trwałymi.

Brama przesuwna 4 m – zastosowanie

Brama przesuwna 4 m wybierana jest najczęściej na działki prywatne z krótkim podjazdem i długą linią ogrodzenia. Stosuje się ją też na ogrodzonych terenach firmowych, gdzie wjeżdżają głównie samochody osobowe i nie ma zbyt dużego natężenia ruchu. W tym ostatnim przypadku z reguły wybierana jest brama przesuwna 4 m z napędem, aby usprawnić przejazd. Na działkach prywatnych często ze względów oszczędnościowych wybiera się te otwierane ręcznie, ale jeśli ktoś ceni sobie komfort i nie lubi wysiadać z samochodu za każdym razem, kiedy trzeba bramę otworzyć i zamknąć, może zdecydować się na automatyczną. Tam, gdzie chce się zastosować bramę przesuwną 4 m, na linii jej przesuwania nie powinno się sadzić roślin, które mogłyby przerastać i utrudniać otwieranie. Od czasu do czasu tor przesuwania powinno się oczyszczać. Jest to wskazane szczególnie jesienią, kiedy mogą gromadzić się na nim opadające z drzew liście oraz zimą podczas opadów śniegu. Jest to konieczne bez względu na to, czy zamontowana jest brama przesuwna 4 m z automatem, czy zwykła.

Brama przesuwna 4 m – rodzaje

W naszej ofercie dostępne są nowoczesne bramy przesuwne 4 m z różnymi typami wypełnień, które różnią się od siebie ciężarem konstrukcji, stopniem przezierności oraz designem. Oto one:

- brama przesuwna 4 m panelowa

Panelowa brama przesuwna 4 m posiada lekką drucianą konstrukcję o dużej przezierności. W solidną stalową ramę o wielkości 60 × 40 mm wspawany jest panel o charakterze kratowanym, gdzie druty mają przekrój przynajmniej 4 mm. Lekkość konstrukcji pozwala na ręczne przesuwanie bramy bez większego wysiłku. Mimo niewielkiej wagi bramy przesuwne 4 m panelowe są wytrzymałe i stabilne dzięki odpowiedniej sztywności, którą nadają im przetłoczenia w kształcie litery V.

- brama przesuwna 4 m palisadowa

Palisadowa brama przesuwna 4 m może mieć wypełnienie poziome lub pionowe zrobione najczęściej ze stalowych płaskowników różnej szerokości zamkniętych w stalowej ramie. W zależności od ich wymiarów i zagęszczenia uzyskuje się małe lub duże prześwity. Bramy przesuwne 4 m poziome stosuje się w tego samego koloru poziomych ogrodzeniach palisadowych lub w płotach wykonanych z innych materiałów, najczęściej stawianych wokół nowoczesnych budynków. Jeśli do takiego ogrodzenia zostanie dobrana brama przesuwna 4 m z furtką, wówczas należy zadbać o to, aby furtka miała takie samo poziome wypełnienie. Bramy pionowe natomiast mają wygląd bardziej tradycyjny i pasują do domów klasycznych.

Brama przesuwna 4 m – wymiary

Jeśli ktoś chce, aby na jego posesji została zamontowana brama przesuwna 4 m, wymiary linii ogrodzenia mają znaczenie przy ustaleniu, czy jest to w ogóle możliwe. Brama musi mieć bowiem miejsce na przesunięcie wzdłuż ogrodzenia. Trzeba pamiętać jednak, że do 4 metrów głównej części bramy, która zasłania wjazd, należy dodać jeszcze długość trójkątnej przeciwwagi, która zazwyczaj stanowi od 30 do 40% długości bramy. Linia ogrodzenia powinna być więc przynajmniej taka, ile wynosi suma tych dwóch wymiarów. Zdarza się, że trójkątna część bramy jest krótsza, najlepiej więc przed zakupem zapytać sprzedawcę o jej dokładny wymiar.

W naszej ofercie znajdują się bramy przesuwne 4 m o różnych wysokościach, aby dało dopasować się do wysokości płotu. Najczęściej wybierane są średnie wysokości bram w przedziale od 130 do 170 cm.

Brama przesuwna 4 m – kolorystyka

Nasz asortyment zawiera bramy przesuwne 4 m w zróżnicowanej kolorystyce. W bieżącej sprzedaży posiadamy kilka kolorów, które cieszą się największą popularnością. Jeśli kogoś interesuje barwa niestandardowa, proszę się z nami skontaktować, a wykonamy ją na indywidualne zamówienie. Każda sprzedawana przez nas brama przesuwna 4 m ma trwałe kolory, które nie tracą swojej intensywności nawet po wielu latach. Nie płowieją od słońca dzięki temu, że farba proszkowa wykazuje dużą odporność na promieniowanie UV. Oto kolory z naszej oferty:

- brama przesuwna 4 m grafit antracyt Ral 7016

Grafitowo-antracytowy odcień uchodzi za elegancki, a jednocześnie bardzo praktyczny – nie widać na nim zanieczyszczeń. Zainstalowana brama przesuwna 4 m z furtką może więc pełnić reprezentacyjną funkcję wizytówki każdej posesji. Do tego kolor ten dobrze komponuje się zarówno z betonem, jak i drewnem. Z tego względu bramy przesuwne 4 m w tym odcieniu chętnie wybierane są nie tylko do ogrodzeń metalowych, ale także drewnianych, czy betonowych. Pasują szczególnie do domów nowoczesnych lub budynków biurowych.

- brama przesuwna 4 m czarna Ral 9005

Czarna brama przesuwna 4 m najczęściej spotykana jest w wersji palisadowej pionowej, a także panelowej. Nadaje się do domów w różnych stylach architektonicznych. Trzeba jednak pamiętać, że jest bardzo wyrazista i jeśli wybrano model z małymi prześwitami, może męczyć oczy i przytłaczać małą posesję, a także zacieniać jej wnętrze. W wydaniu panelowym czerń jest delikatniejsza w odbiorze.

- brama przesuwna 4 m zielona Ral 6005

Zielone bramy przesuwne 4 m stawia się przede wszystkim tam, gdzie mają wtapiać się w otaczającą przyrodę. Popularne są także przy instytucjach publicznych związanych ze zdrowiem, rekreacją, sportem, czy edukacją. Te bardziej filigranowe wkomponowane w ogrodzenia panelowe instalowane są także na działkach rekreacyjnych i rolnych, a palisadowe towarzyszą ogrodzeniom porośniętym roślinnością.

- brama przesuwna 4 m brązowa Ral 8017

Palisadowa pionowa brama przesuwna 4 m w modnym odcieniu brązowym może być częścią ogrodzenia przypominającego tradycyjny płot sztachetowy i pasuje do zabudowań w stylu wiejskim. Natomiast pozioma często jest instalowana w ogrodzeniach mieszanych, gdzie łączy się ją z betonem, piaskowcem, kamieniem, czy drewnem. W subtelniejszej wersji panelowej stawia się ją przy minimalistycznych domach, gdzie dobrze harmonizuje z białymi elewacjami i otaczającą przyrodą.

Brama przesuwna 4 m – cena

Brama przesuwna 4 m jest z reguły droższa od dwuskrzydłowej, a jej koszt zależy od różnych czynników, takich jak: wysokość, rodzaj wypełnienia i przezierność, a co się z tym wiąże także waga. Jeżeli natomiast interesuje kogoś automatyczna brama przesuwna 4 m, cena jej jest jeszcze wyższa niż tej otwieranej ręcznie. Najtańsza będzie niska brama przesuwna 4 m panelowa, ponieważ zużywa się do jej produkcji mniej stali niż do wytworzenia ciężkiej bramy palisadowej. Będzie ona jednak i tak droższa od dwuskrzydłowej, ponieważ waga jej jest często większa o ciężar trójkątnej przeciwwagi, a dodatkowo koszt podnoszą akcesoria do jej przesuwania. Wśród bram palisadowych najdroższe są te wysokie z małymi prześwitami i napędem.

Brama przesuwna 4 m w zestawie – co zawiera?

Brama przesuwna 4 m dostępna jest u nas w zestawach, które zawierają różne akcesoria przydatne do montażu. Jednak zawartość każdego zestawu uzależniona jest od typu bramy. Nieco inne elementy mogą być dołączone do bramy panelowej niż do palisadowej. Informacje o tym, co zawiera każdy zestaw, można znaleźć w karcie każdego produktu.

Brama przesuwna 4 m – dlaczego warto kupić ją u nas?

Jako firma od lat specjalizująca się w sprzedaży ogrodzeń nie tylko zaoferujemy produkt dobrej jakości, ale i doradzimy, jaka brama przesuwna 4 m najlepiej na danej działce spełni swoją funkcję. Bardzo dbamy o to, aby klient był zadowolony i do naszej oferty wybieramy wyłącznie produkty od polskich producentów, którzy czuwają nad jakością używanych do produkcji bram materiałów, a także troszczą się o detale przy ich wytwarzaniu.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i w przypadku braku w naszej ofercie produktu, który spełniłby jego wymagania pod względem wymiaru, czy koloru, może on złożyć u nas zamówienie indywidualne, które postaramy się zrealizować najszybciej, jak to będzie możliwe.

Warto u nas kupować, gdyż nasze bramy przesuwne 4 m to:

- solidna dobrej jakości stal,

- zabezpieczenie przed korozją systemem Duplex (ocynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe),

- możność wybrania koloru, wymiaru i rodzaju wypełnienia,

- możliwość wyboru między otwieraniem ręcznym a automatycznym,

- 5 lat gwarancji,

- zaufany polski producent.

Jeśli interesuje kogoś brama przesuwna 4 m z furtką, nie musi szukać dalej, ponieważ w ofercie mamy również dostosowane wymiarowo i wizualnie furtki. W przypadku, gdy ktoś zdecyduje się na wybór bramy i furtki przesuwnej panelowej, może u nas zakupić także pozostałe elementy ogrodzenia wraz z podmurówką betonową. Na życzenie dokonamy darmowej wyceny całości.