DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Brama Wjazdowa

Brama Wjazdowa - Lista produktów

Brama wjazdowa metalowa – optymalne rozwiązanie na każdą posesję

Wykonana ze stali brama wjazdowa jest rozwiązaniem optymalnym, które sprawdzi się na każdej posesji w połączeniu z różnymi typami ogrodzeń. Jest trwalsza i wytrzymalsza od bram drewnianych, czy wykonanych z tworzyw sztucznych, a do tego występuje w tak wielu odsłonach wizualnych, że można ją dopasować do stylu różnorodnych zabudowań. Tworzy idealne połączenie z ogrodzeniami metalowymi, ale świetnie sprawdzi się też z ciężkimi płotami betonowymi, czy gabionami, a także z ogrodzeniami wykonanymi z innych materiałów. Bez względu na rodzaj, każda metalowa brama wjazdowa na posesję ma następujące cechy:

- trwałość

Brama wjazdowa wykonana z ocynkowanej ogniowo stali jest dobrze zabezpieczona przed oddziaływaniem na jej powierzchnię czynników atmosferycznych. Specjalna warstwa cynku w połączeniu z malowaniem proszkowym tworzy skuteczną ochronę przed korozją. Tego rodzaju brama nie wymaga specjalnej okresowej pielęgnacji i tak zabezpieczona może przetrwać w dobrej kondycji, jak mówią specjaliści, nawet kilkadziesiąt lat. Ważne, aby wszystkie jej elementy, także akcesoria montażowe, posiadały takie same zabezpieczenia przed rdzewieniem. Z tego względu warto kupować bramę w zestawie od sprawdzonych sprzedawców.

- uniwersalność i ponadczasowość

Stalowa brama wjazdowa to rozwiązanie zawsze modne, wręcz ponadczasowe. Odznacza się też dużą uniwersalnością i w zależności od designu będzie pasować zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych domów i ogrodzeń. Świetnie komponuje się z różnymi materiałami, takimi jak cegła klinkierowa, piaskowiec, beton, drewno, metal, a nawet szkło.

- estetyka

Brama wjazdowa wykonana ze stali i pomalowana proszkowo może zostać dobrana kolorystycznie do samego ogrodzenia, podmurówki betonowej, jak i elewacji domu. O jej stylu decyduje rodzaj wypełnienia. Najczęściej są to poziome albo pionowe profile lub panele ogrodzeniowe. W każdym z tych przypadków prezentuje się nowocześnie, solidnie i doskonale wpisuje się w estetykę współczesnych oczekiwań.

- funkcjonalność

Nowoczesna brama wjazdowa odznacza się funkcjonalnością, którą można dostosować do potrzeb i oczekiwań inwestora, a także możliwości samej działki. Może być otwierana tradycyjnie w sposób ręczny lub w pełni zautomatyzowana, a w różnych nietypowych sytuacjach, np. na działkach z pochyłościami stosuje się specjalne rozwiązania i nietypowe bramy wjazdowe. Funkcjonalność każdej bramy zależy też od jej wymiarów, które powinno dostosować się optymalnie do potrzeb i możliwości ogrodzonego terenu.

Każda brama wjazdowa w naszym asortymencie wszystkie te cechy posiada. Różnią się designem, po to, aby każdy mógł wybrać taką, która najlepiej wkomponuje się w ogrodzenie. W naszej ofercie znaleźć można subtelne minimalistyczne bramy wjazdowe o ażurowym wypełnieniu panelowym, które nie zasłania pięknego widoku za ogrodzeniem, a także nowoczesne bramy wjazdowe o różnej wielkości prześwitów między pionowymi lub poziomymi profilami, czy żaluzjami.

Brama wjazdowa – rodzaje

Istnieją różne typy metalowych bram wjazdowych, a ich podziału dokonuje się ze względu na sposób otwierania lub rodzaj wypełnienia. Oto najważniejsze z nich:

- Brama wjazdowa – różne typy wypełnienia

Nasz asortyment obejmuje stalowe bramy wjazdowe następujących typów:

Brama wjazdowa panelowa wyróżnia się delikatnym ażurowym designem. Dzięki kratowanemu układowi stalowych drutów, gdzie zagęszczenie pionowych prętów jest dużo większe niż poziomych, posiada podłużne pionowe oczka. W naszej ofercie posiadamy bramy panelowe o grubości drutu nie mniejszej niż 5 mm z charakterystycznymi przetłoczeniami, które dodają jej sztywności i wytrzymałości oraz pełnią funkcje ozdobne. 

Nowoczesne bramy wjazdowe mogą odznaczać się różnym stopniem ażurowości, od dużych prześwitów, poprzez średnie, aż do prawie niewidocznych. Ich wypełnienie stanowią pionowe lub poziome profile o różnej wysokości i zagęszczeniu. Często odległość między profilami jest symetryczna, ale zdarzają się też designerskie wersje asymetryczne. Inną wersją bramy wjazdowej nowoczesnej jest wypełnienie żaluzjowe, gdzie profile podobnie jak w żaluzjach okiennych ułożone są pod kątem, co tworzy prawie niewidoczne prześwity i taka brama wjazdowa nowoczesna sprawia wrażenie pełnej.

Bramy palisadowe w zależności od wypełnienia można dobrać do zabudowań w różnym stylu. Te o profilach poprzecznych i żaluzjowych najczęściej znajdują zastosowanie w ogrodzeniach nowoczesnych domów. Natomiast te z wypełnieniem pionowym stawia się przy domach klasycznych, a także tych w stylu dworkowym.

- Brama wjazdowa – dostępne sposoby otwierania

Bramy wjazdowe bez względu na typ wypełnienia mogą różnić się budową i sposobem otwierania. Taki podział uwzględnia 4 podstawowe rodzaje bram. Są to:

Tego typu brama jest najbardziej tradycyjną formą bramy wjazdowej. Posiada ona dwa symetryczne skrzydła, które siłą ludzkich ramiom otwiera się do wnętrza posesji. Obecnie szczególnie popularna jest w przypadku lekkich konstrukcji, takich jak brama wjazdowa panelowa, której otwieranie i zamykanie nie wymaga użycia dużej siły. Można ją zainstalować wyłącznie wtedy, gdy podjazd jest wystarczająco długi, aby mogła się swobodnie do wewnątrz otworzyć. Znajduje często zastosowanie na wąskich działkach z długim podjazdem.

Dwuskrzydłowa brama wjazdowa automatyczna polecana jest szczególnie w przypadku cięższych bram, do jakich należą szerokie bramy wjazdowe nowoczesne z zagęszczonym wypełnieniem. Można taką zainstalować jedynie wtedy, gdy pozwala na to odpowiednia długość podjazdu.

Przesuwna brama wjazdowa bez napędu nadaje się na szerokie działki, także te o krótkim podjeździe. Długość ogrodzenia, gdzie zostanie umieszczona, powinna być przynajmniej na tyle duża, aby umożliwić jej przesunięcie w linii płotu. Jeśli jednak tego typu brama nie posiada napędu i trzeba ją przesuwać ręcznie, nie powinna być ciężka, ani zbyt szeroka, czy wysoka. Najbardziej nadaje się do tego brama wjazdowa panelowa ze względu na filigranową lekką konstrukcję.

Automatyczna brama wjazdowa przesuwna może być dużych rozmiarów i posiadać masywną konstrukcję pod warunkiem, że napęd będzie działał idealnie. W takiej wersji polecana jest szczególnie do firm o dużym natężeniu ruchu. Sprawdzą się w takiej roli szczególnie bramy wjazdowe nowoczesne. Na posesji prywatnej też mogą znaleźć zastosowanie bramy wjazdowe na pilota, ale jeśli ktoś boi się ewentualnej awarii w przyszłości i konieczności okresowego przesuwania ręcznego, powinien uwzględnić to w swoim wyborze przy podejmowaniu decyzji o charakterze wypełnienia i wielkości bramy.

W naszej ofercie posiadamy bramy różnych typów, zarówno dwuskrzydłowe, jak i bramy przesuwne, w wersji panelowej i nowoczesnej. Nasze bramy otwierają się ręcznie, ale jeśli kogoś interesuje brama wjazdowa z napędem, przystosowujemy ją do otwierania automatycznego.

Brama wjazdowa – wymiary

Wysokość i szerokość bramy wjazdowej z uwzględnieniem jej ciężaru i sposobu otwierania wpływają bezpośrednio na jej funkcjonalność. Jeśli kogoś interesuje idealnie funkcjonująca brama wjazdowa, wymiary powinien dostosować optymalnie do potrzeb i możliwości. O ile wysokość bramy zawsze dobiera się do wysokości ogrodzenia, to już szerokość, jeśli warunki na to pozwalają, można dobrać indywidualnie do swoich potrzeb. Warunkiem wymaganym w tej kwestii jest nieprzekroczenie w dół minimalnej wymaganej przepisami szerokości bramy, jaką jest 2,4 metra. Z reguły jednak wybiera się szersze bramy wjazdowe, ponieważ ułatwiają one manewrowanie samochodem i zapewniają większe bezpieczeństwo. Przy wyborze szerokości warto jednak zwrócić uwagę na ciężar bramy, szczególnie jeśli ma być ona otwierana ręcznie. Najpopularniejsze szerokości bram wjazdowych to: 

- brama wjazdowa 4 m

Brama wjazdowa 4 m najczęściej wybierana jest na posesje prywatne. Jeśli występuje w wersji dwuskrzydłowej, trzeba przy jej wyborze uwzględnić to, że podjazd nie może być niczym zastawiony na długości przynajmniej 2 metrów, aby móc ją swobodnie otworzyć. W wersji panelowej ręczne otwieranie tej szerokości bramy nie sprawi żadnej trudności. Cięższa brama wjazdowa nowoczesna może wymagać użycia nieco większej siły, szczególnie w wersji przesuwnej. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się brama wjazdowa na pilota.

- brama wjazdowa 5 m

Brama wjazdowa 5 m jest wybierana również na duże działki prywatne lub tereny firmowe, szczególnie tam, gdzie występuje niewielki ruch samochodów dostawczych, a większy przepływ aut osobowych, które przy tej szerokości bramy mogą mijać się na wjeździe. Na terenie prywatnym brama tej szerokości może być otwierana ręcznie, szczególnie ta o lekkiej konstrukcji. Natomiast w ogrodzeniu firmowym świetnie sprawdzi się brama wjazdowa automatyczna.

- brama wjazdowa 6 m

Brama wjazdowa 6 m instalowana jest głównie na terenach przemysłowych, gdzie występuje duży ruch pojazdów, w tym ciężarowych. W takich warunkach, mimo że brama wjazdowa panelowa dałaby się mimo gabarytów swobodnie otwierać, warto zastosować napęd, który usprawni ruch samochodów. Jest to jeszcze bardziej polecane w sytuacji, gdy montowane są tak dużych rozmiarów nowoczesne bramy wjazdowe o dużym ciężarze.

Posiadamy w ofercie bramy wjazdowe różnych typów o różnorodnych wymiarach, zarówno pod względem wysokości, jak i szerokości, aby każdy mógł dobrać optymalne rozwiązanie dla siebie.

Brama wjazdowa – kolorystyka

Brama wjazdowa na posesję najczęściej zlokalizowana jest na wprost wjazdu do garażu. Powinna więc pasować kolorystycznie nie tylko do samego ogrodzenia, ale i fasady domu. W naszej ofercie posiadamy bramy wjazdowe w ciągłej sprzedaży w następujących kolorach:

- brama wjazdowa antracyt Ral 7016

Brama w tym modnym kolorze jest najczęściej wybierana do zabudowań nowoczesnych. Dobrze współgra z dachami i stolarką okienną w tym samym odcieniu i białą elewacją domu. Wybierają ją też często firmy, gdyż antracyt uchodzi za emanujący elegancją kolor biznesowy. Dodatkową jego zaletą jest to, że nie widać na nim zabrudzeń. Pięknie komponuje się także z drewnem oraz kamieniem, czy betonem. Grafitowa brama może więc znaleźć zastosowanie w różnych typach ogrodzeń. Szczególnie popularne w tym kolorze są bramy wjazdowe nowoczesne o poziomych profilach.

- brama wjazdowa czarna Ral 9005

Czarna brama wjazdowa na posesję jest bardziej wyrazista od poprzedniczki i najczęściej wybiera się ją do ogrodzeń metalowych o pionowych profilach. Dobrze współgra też z ceglanymi czerwonymi dachówkami, czy cegłą klinkierową podmurówek, z ogrodzeniem betonowym, drewnianym, czy kamiennym, a w wersji bardziej filigranowej z ogrodzeniem panelowym. W tym ostatnim wariancie ażurowy charakter czarnego wypełnienia cienkimi drutami czyni ją subtelniejszą w odbiorze niż w przypadku wypełnienia szerszymi profilami.

- brama wjazdowa zielona Ral 6005

Zielona brama wjazdowa często znajduje zastosowanie do wjazdu na grodzone tereny zielone, takie jak obiekty rekreacyjne, sportowe, parki, baseny, a także działki rolne, czy posesje prywatne. Wybiera się ją tam, gdzie właścicielowi chodzi o to, aby nie wyróżniała się na tle roślinności, ale się w nią wtapiała. Z tego względu najczęściej dobierane są w tym kolorze ażurowe bramy wjazdowe panelowe.

- brama wjazdowa brązowa Ral 8017

Brązowy to również modny w nowoczesnych ogrodzeniach kolor. W innych typach ogrodzeń niż drewniane dawkuje się go umiarkowanie, właśnie w postaci brązowego koloru bramy, czy furtki lub brązowych przęseł wpisanych w kamienne, czy betonowe szerokie słupki i wysoką podmurówkę. Brama wjazdowa nowoczesna posiada często poziome lub żaluzjowe wypełnienie w odcieniach brązu. W delikatniejszym wydaniu brama tej barwy występuje w płotach panelowych, które równie dobrze jak zielone komponują się z naturą.

Każda oferowana przez nas brama wjazdowa na posesję posiada trwałe kolory dzięki zastosowaniu farby proszkowej odpornej na promienie UV. Nie płowieje pod wpływem słońca i zachowuje to samo nasycenie koloru przez wiele lat.

Jeżeli komuś nie odpowiada żaden z oferowanych przez nas odcieni, może indywidualnie zamówić u nas bramę w innym kolorze.

Brama wjazdowa – cena

Ceny bram wjazdowych są bardzo zróżnicowane, na co ma wpływ szereg czynników. Istotna informacja dla każdego, kogo interesuje brama wjazdowa - cena zależy przede wszystkim od wymiarów produktu, a także jego wagi, a co się z tym wiąże ilości zużytego materiału oraz sposobu otwierania. Przykładowo, minimalistyczna brama wjazdowa panelowa takich samych wymiarów jak brama wjazdowa nowoczesna, będzie od niej tańsza ze względu na mniejsze zużycie stali do jej produkcji. Większa ażurowość wypełnienia obniża cenę, a większe zagęszczenie profili wypełniających bramę, podnosi ją.  Cenę podnosi też przesuwny sposób otwierania. Nasze bramy wjazdowe sprzedawane są często w zestawach, których zawartość ma również wpływ na cenę.

Brama wjazdowa w zestawie – co najczęściej wchodzi w jego skład?

W zależności od rodzaju bramy skład zestawu może być inny. Szczegóły dotyczące zawartości konkretnego zestawu podawane są w zakładce z danym produktem. Inne części składowe może mieć brama wjazdowa panelowa, a inne nowoczesna. Różnice w zawartości zestawów dotyczą także bram dwuskrzydłowych i przesuwnych. Oto co przykładowo może zawierać zestaw:

- 2 słupki 80 x 80 x 3 mm lub 100 x 100 x 3 mm dołączane do niektórych bram, w tym panelowych ze wspawanymi zawiasami. 

- w zależności od typu bramy dwa lub jedno skrzydło wspawane w ramę bramy,

- rygle w przypadku bram dwuskrzydłowych oraz uchwyt na kłódkę

- do bram przesuwnych zamek hakowy lub przystosowanie pod automatyzację, a także wózki jezdne, roli najazdu i prowadzące z uchwytem.

Brama wjazdowa – czemu warto kupić ją u nas?

Brama wjazdowa jest bardzo ważnym elementem ogrodzenia. W odróżnieniu od części stałych płotu, brama, podobnie jak furtka używane są regularnie i powinny działać bez zarzutu. Ze względu na swoją mobilność brama narażana bywa codziennie na różnorodne obciążenia, które mogą mieć wpływ na jej funkcjonowanie, szczególnie w przypadku zakupu produktu wątpliwego jakościowo. Z tego względu ważne jest, aby kupować bramy wjazdowe wysokiej jakości u sprzedawców, którzy się w tym specjalizują.

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór bram wjazdowych w różnych stylach, wymiarach i kolorach, co umożliwia dokonanie optymalnego do potrzeb, uwarunkowań terenu i możliwości finansowych inwestora wyboru. Jeśli jednak w naszym asortymencie nie ma produktu, który odpowiada na oczekiwania klienta szukającego nietypowego rozwiązania, koloru, czy wymiaru, jesteśmy otwarci i można z nami uzgodnić szczegóły dotyczące potrzebnego produktu. Wykonanie go pod konkretne zamówienie jest u nas możliwe do zrealizowania, wystarczy się z nami skontaktować.

Każda nasza brama wjazdowa na posesję to produkt, który cechuje:

- najwyższa jakość materiałów i wykonania,

- ochrona przed korozją w systemie Duplex obejmującym ocynkowanie i malowanie proszkowe,

- szeroka gama wymiarów, typów i kolorów,

- możliwość dostosowania produktu do indywidualnych wymagań klienta,

- polski producent,

- 5 lat gwarancji,

- atrakcyjna cena.

Oprócz bram wjazdowych mamy w swoim asortymencie także furtki ogrodzeniowe oraz wszystkie elementy potrzebne do postawienia ogrodzenia panelowego z podmurówką. Na życzenie klientów, którzy zechcą zamówić kompletne ogrodzenie, dokonujemy darmowej wyceny w danej konfiguracji technicznej. Wystarczy złożyć u nas zapytanie.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, a w przypadku chęci zadania pytania, czy jakichkolwiek wątpliwości, do telefonicznego lub mailowego kontaktu z nami.