DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Ogrodzenie Panelowe z Podmurówką

Ogrodzenie Panelowe z Podmurówką - Lista produktów

Ogrodzenie panelowe z podmurówką – idealny wybór dla każdego

Ogrodzenie panelowe z podmurówką coraz częściej wybierane jest nie tylko do grodzenia terenów przemysłowych, ale i prywatnych domów. Mimo że podmurówka betonowa nie jest konieczna, ponieważ lekka konstrukcja panelowa doskonale sobie radzi bez niej wspierając się na osadzonych w betonie słupkach, to jednak w niektórych sytuacjach jest wręcz nieodzowna. Dotyczy to zwłaszcza niestabilnych lub nierównych terenów, gdzie podmurówka pełni rolę stabilizującą i wzmacniającą płot. Ogrodzenia panelowe z podmurówką uważane są za kompletne i pożądane także wtedy, gdy ma ona pełnić inne funkcje, niż wyżej wymienione. Pięknie prezentuje się także pod ogrodzeniem postawionym na pochyłym terenie w formie schodkowej. Obecnie kiedy w sprzedaży są podmurówki prefabrykowane, które stawia się o wiele szybciej niż wylewane, warto taką zamontować także pod ogrodzeniem na równym terenie, bo z pewnością przyniesie też wiele innych korzyści. Do tego ogrodzenie panelowe na podmurówce może stać się unikalne i będzie wyróżniać się na tle innych, jeśli dobierze się odpowiedni wzór podmurówki i dopasuje kolorystycznie słupki i panele. Najlepiej jest zaplanować od razu przy podejmowaniu decyzji o ogrodzeniu działki kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką, kupić u jednego sprzedawcy, który specjalizuje się w sprzedaży tego typu ogrodzeń, tak jak nasza firma. Wtedy ma się pewność i gwarancję, że wszystkie elementy ogrodzenia będą do siebie pasowały i będą równie dobrej jakości.

Co zawiera kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką?

Sprzedajemy zarówno poszczególne elementy płotu panelowego, jak i kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką, w którego skład wchodzą:

- panele ogrodzeniowe

Nasza oferta obejmuje panele proste 2D i panele przetłaczane 3D. Oba typy paneli ogrodzeniowych dostępne są w pięciu wysokościach: 103 cm, 123 cm, 153 cm, 173 cm, 203 cm. Szerokość każdego z nich to 250 cm. Dzięki temu w zależności od potrzeb można stawiać zarówno niskie, jak i wysokie ogrodzenia panelowe z podmurówką lub bez niej. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na jej zakup, musi jej wysokość uwzględnić przy ustalaniu rozmiarów panela w zależności od tego, jaką ostatecznie wysokość ma mieć płot. Panele proste 2D różnią się od przetłaczanych 3D wyglądem i grubością drutów. Nasza oferta obejmuje każdy rodzaj paneli w dwóch konfiguracjach. Są to:

Z powyższego zestawienia łatwo można odczytać, że panele ogrodzeniowe 3D są wypełnione cieńszymi drutami niż panele proste. Dostępne w naszej ofercie mają średnicę drutów 4 mm lub 5 mm do wyboru. Zastosowanie takich cienkich drutów było możliwe dzięki obecności na całej szerokości panela przetłoczeń w kształcie litery V, które go usztywniają. Do wysokości paneli dostosowana jest ilość przetłoczeń. Te najniższe mają ich dwa rzędy, jeden na górze, drugi u dołu. W panelach średniej wielkości przetłoczenia występują także w ich środkowej części, a najwyższe mają ich jeszcze więcej. Panele proste 2D przetłoczeń nie posiadają. Są za to grubsze, gdyż pionowe pręty mają po 6 mm, a poziome, które wzmacniają konstrukcję po obu stronach odpowiednio po 5 lub 8 mm. Z obu rodzajów paneli może powstać solidny i estetyczny płot panelowy z podmurówką. W zależności od środków posiadanych na zakup ogrodzenia, a także jego przeznaczenia, czy lokalizacji można wybrać ich konkretny rodzaj. Z reguły nowoczesne panele 3D wybierane są do grodzenia prywatnych posesji miejskich oraz szkół czy innych obiektów użyteczności publicznej. Masywniejsze natomiast panele 2D stosowane są przez firmy do zabezpieczania swojego majątku, a także przez mieszkańców terenów narażonych na ataki dzikich zwierząt, takich jak dziki, czy łosie, gdzie ogrodzenia panelowe z podmurówką powinny mieć szczególną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Wielkim plusem paneli jest to, że nawet w przypadku, gdy dojdzie do jakiegoś zniszczenia, wystarczy w takiej sytuacji wymienić pojedynczy panel bez konieczności rozbierania płotu.

Panele ogrodzeniowe w naszym asortymencie wykonane są ze stali ocynkowanej ogniowo, która jest odporna na korozję. Dodatkowo podlegają malowaniu proszkowemu, które jeszcze daje kolejną warstwę zapobiegającą rdzewieniu, co sprawia, że ogrodzenie będzie wytrzymałe na trudne warunki atmosferyczne przez wiele lat.

- słupki ogrodzeniowe

Bardzo ważny element ogrodzenia panelowego to słupki ogrodzeniowe, na których opiera się cały ciężar paneli. Jeśli montuje się panele ogrodzeniowe z podmurówką, wówczas wzmacnia ona i stabilizuje całą konstrukcję, ale i tak słupki muszą być dobrej jakości i odpowiednio osadzone w punktowym fundamencie betonowym, aby płotu nie przewróciła pierwsza lepsza wichura. Słupki ogrodzeniowe mogą mieć różne kształty: okrągłe, kwadratowe i prostokątne. W naszej ofercie dostępne są te w kształcie kwadratu instalowane przy bramach i furtkach i prostokątne, do których przypinane są panele. Takie słupki prezentują się bardziej nowocześnie i elegancko niż okrągłe. Słupki wykonano, podobnie jak panele z ocynkowanej stali i pomalowano proszkowo, dzięki czemu nie ustępują im jakością. Oferujemy słupki o różnych długościach, które powinny być dobierane do wysokości ogrodzenia z podmurówką przy uwzględnieniu także głębokości, na jakiej zostaną osadzone w betonie. Przekrój słupków może być różny. Najgrubsze będą te podtrzymujące bramę i furtkę, nieco cieńsze te, do których przytwierdza się panele. Oto oferowane przez nas średnice słupków ogrodzeniowych:

- podmurówka

Dostępne w naszej ofercie gotowe podmurówki prefabrykowane doskonale sprawdzą się w ogrodzeniu panelowym. W zależności od jego wysokości można dobrać również wysokość murków, aby płot panelowy z podmurówką wyglądał proporcjonalnie. Oferujemy podmurówkę w trzech różnych wysokościach: 20 cm, 25 cm i 30 cm. Wykonana z betonu, dostępna jest w dwóch kolorach: naturalnym szarym i grafitowym. Można też zdecydować się na jeden z trzech wzorów:

Ogrodzenie panelowe z podmurówką prefabrykowaną stawia się szybko, ponieważ nie trzeba przeprowadzać wykopów i wylewać betonu, lecz gotowe murki przywozi się na miejsce, montując je za pomocą łączników betonowych lub metalowych ceowników. Oferowane murki posiadają długość 246 - 250 cm. Dobiera się ją w zależności od wyboru sposobu mocowania.

- brama

Kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką musi posiadać funkcjonalną bramę, najlepiej panelową, która stworzy z nim spójną całość. Posiadamy w sprzedaży bramy panelowe zarówno dwuskrzydłowe, jak i przesuwne. Oba rodzaje bram dostępne są w systemie 2D, jak i 3D. Można dobrać ich szerokość do wielkości działki i swoich potrzeb decydując się na jedną z czterech możliwości: 3 m, 4 m, 5 m oraz 6 m. Wyboru wysokości bramy należy dokonać na podstawie wysokości płotu. Każda brama posiada komplet akcesoriów do montażu, a dwuskrzydłowa dodatkowo uchwyt na kłódkę, 4 regulowane zawiasy i 2 rygle. W bramach panelowych istnieje możliwość dostosowania ich do automatyki.

- furtka

Niezbędną częścią płotu panelowego jest też furtka panelowa, która w naszej ofercie występuje w trzech szerokościach: 100, 110 i 120 cm. Wykonana i zabezpieczona przed korozją została w takiej samej technologii jak panele. Niektórzy na małych działkach rezygnują czasem z furtki, zadowalając się jedynie bramą, która wówczas pełni także funkcję furtki, ale często nie jest to praktyczne rozwiązanie. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, dobrze jest wyposażyć ogrodzenie panelowe z podmurówką również w furtkę. Jeśli umieszcza się ją tuż przy bramie przesuwnej, powinna znaleźć się po tej stronie, w którą nie przesuwa się bramy. Jeśli nie ma takiej możliwości, lepiej wybrać bramę dwuskrzydłową, jeżeli jest wystarczająco dużo miejsca na jej otwieranie do wnętrza posesji. Furtka bowiem powinna być zawsze gotowa do otwarcia bez zagrożenia, że brama zablokuje przejście.

- akcesoria do montażu

Aby mogło powstać kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką, konieczne jest połączenie wszystkich systemowych elementów ogrodzenia w jedną całość przy pomocy akcesoriów do montażu, które dołączamy do zamówionych produktów. W zależności od zamówienia mogą to być obejmy i śruby do mocowania paneli do słupków, łączniki do montowania paneli do siebie bezpośrednio, a także łączniki betonowe i ceowniki metalowe do montażu podmurówki.

Ogrodzenie panelowe z podmurówką – cena

Za kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką, cena może być różna. Wszystko zależy od tego, jak wysoki i długi będzie płot, jaki rodzaj paneli będzie zawierał oraz jakiej grubości będą w nich druty. Cenę ogrodzenia podwyższy nieco podmurówka, której koszt również będzie zależał od ilości zużytego do jej produkcji betonu. Kolor płotu nie ma wpływu na cenę, ale jego wymiary już tak. Wybierając ogrodzenie panelowe z podmurówką, cena ustalana jest indywidualnie na podstawie dokonanych wyborów. Przeprowadzamy darmową wycenę w ciągu 24 h od przesłania zapytania. Generalnie panele 3D jako cieńsze są tańsze w porównaniu z panelami 2D tej samej wysokości. Jeśli wybierze się więc bardziej filigranowe ogrodzenie panelowe na podmurówce, za płot tej samej długości i wysokości zapłaci się mniej, niż za skompletowany z grubszych paneli prostych. 

Ogrodzenie panelowe z podmurówką – kolorystyka

Płot panelowy z podmurówką może wyglądać oryginalnie dzięki dobraniu odpowiedniej kolorystyki. Posiadamy aż 5 kolorów paneli – antracytowy, zielony, brązowy, czarny i ocynk. To samo dotyczy bramy, furtki i słupków, a do tego podmurówkę w dwóch odcieniach szarości – naturalnym szarym odcieniu betonu oraz grafitowym. Odpowiednie połączenie może przynieść ciekawe efekty. Oto kilka ciekawych połączeń, które można uzyskać:

- antracytowy panel ogrodzeniowy z podmurówką w odcieniu grafitu

Antracytowe panele ogrodzeniowe z podmurówką grafitową stworzą eleganckie ogrodzenie, które chętnie wybierane jest do firm i nowoczesnych domów. Grafitowa podmurówka jest nieco cieplejsza w odbiorze i odrobinę jaśniejsza od antracytu, co pozwoli na stonowane przejście między zbliżonymi odcieniami i sprawi, że całość zaprezentuje się niezwykle szykownie. Dla tych, którzy wolą większy kontrast lepiej sprawdzi się antracytowy panel ogrodzeniowy z podmurówką w odcieniu naturalnego betonu.

- czarny panel ogrodzeniowy z podmurówką betonową szarą

Czarne panele ogrodzeniowe z podmurówką szarą, będą z nią kontrastować. Takie połączenie kolorystyczne prezentuje się mimo nowoczesnej konstrukcji bardziej tradycyjnie. Od lat bowiem oczy przyzwyczaiły się do widoku czarnych prętów ogrodzeniowych w towarzystwie szarej podstawy. Zazwyczaj były to jednak grubsze pręty z kształtowników lub kute. Czarny panel ogrodzeniowy z podmurówką szarą będzie nowoczesną odmianą takiego połączenia. Najbardziej elegancko zaprezentuje się w takim wydaniu podmurówka gładka. Jeśli jednak ktoś marzy o oryginalności, może postawić na cegiełkę, czy piaskowiec, które dadzą ciekawe efekty wizualne.

- zielony panel ogrodzeniowy z podmurówką szarą

Tak skomponowane kolorystycznie ogrodzenie ustawione w miejscu, gdzie jest dużo roślinności, sprawi, że zielony panel ogrodzeniowy wtopi się w nią i będzie mało widoczny, a granicę działki będzie podkreślać bardziej widoczna szarość podmurówki. W takim połączeniu panele ogrodzeniowe z podmurówką są neutralne w odbiorze, co sprawia, że chętnie wybiera się je do grodzenia terenów rekreacyjnych, czy miejsc, gdzie ludzie są zestresowani, a także prywatnych domów z ogrodami.

- panel ogrodzeniowy ocynk z szarą podmurówką

W tej wersji panel ogrodzeniowy nie jest pomalowany proszkowo, a tylko ocynkowany. Ma szary kolor w odcieniu matowym, co sprawia, że podmurówka wykonana z betonu w swoim naturalnym kolorze dobrze z panelami harmonizuje, tworząc jednolity szary płot panelowy z podmurówką. W tym wariancie wybierany jest najczęściej jako ogrodzenie zakładów produkcyjnych, magazynów i innych terenów przemysłowych, czy rolnych.

To tylko przykłady możliwych połączeń, których, korzystając z naszej oferty, może być znacznie więcej. Klient może z łatwością skomponować ogrodzenia z podmurówką, w których murki będą harmonizowały z panelami lub też kontrastowały. Ciekawym połączeniem może być też stonowanie odcienia podmurówki ze słupkami i dobór paneli w kontraście do nich, np. szara podmurówka i słupki w kolorze ocynk, a panele brązowe lub czarne.

Wszystkie kolory ogrodzenia są trwałe i nie blakną pod wpływem promieni UV.

Ogrodzenie panelowe z podmurówką – zalety

Odpowiednio dobrane do wielkości posesji i potrzeb ogrodzenie panelowe z podmurówką może mieć wiele zalet. Oto niektóre z nich:

- większa stabilność całej konstrukcji postawionej na problematycznym terenie,

- estetyczny wygląd, co docenić można szczególnie na terenie pochyłym, kiedy schodkowa podmurówka prezentuje się świetnie, a do tego ułatwia postawienie ogrodzenia,

- lepsze zabezpieczenie posesji przed dzikimi zwierzętami, które lubią podkopywać się pod ogrodzeniem,

- zapobieganie ucieczkom własnych zwierząt domowych, które również korzystają z podkopów,

- ochrona przed niekontrolowanym przerastaniem roślinności z innej działki,

- wydłużenie trwałości ogrodzenia, dzięki zabezpieczeniu przez podmurówkę paneli przed wciąganiem wilgoci od podłoża,

- szybki montaż ogrodzenia z podmurówką, dzięki pasującym do siebie systemowym gotowym elementom, które łączy się ze sobą w miejscu przeznaczenia,

- niższe koszty w porównaniu z innymi systemami ogrodzeń i podmurówką laną.

Ogrodzenie panelowe z podmurówką – dlaczego warto kupić je u nas?

Ogrodzenie panelowe z podmurówką to świetny wybór na każdą posesję pod warunkiem, że wszystkie jego elementy będą dobrej jakości. Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w sprzedaży ogrodzeń panelowych od 11 lat. Współpracujemy tylko z takimi producentami, którzy zagwarantują nam wysoką jakość. Jeśli kompletne ogrodzenie panelowe z podmurówką zostanie zakupione u nas, klient zaoszczędzi nie tylko czas, ale i pieniądze. Jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjne ceny, a do tego zadbać, aby wszystkie części ogrodzenia były tak samo dobre jakościowo.

Kupując u nas ogrodzenia panelowe z podmurówką zyskuje się:

- solidne jakościowo produkty,

- możliwość zakupu w jednym miejscu kompletnego ogrodzenia z podmurówką gotowego do zamontowania,

- duży wybór wymiarów i konfiguracji, co pozwala na dobranie optymalnych rozwiązań, a także w przypadku braku potrzebnego rozmiaru, możność dostosowania wymiarów do potrzeb,

- możliwość zamówienia innego koloru, którego nie ma w standardowej ofercie,

- 5-letnią gwarancję,

- darmową indywidualną wycenę, która nie zobowiązuje do zakupu,

- profesjonalne doradztwo,

- dostawę firmowym transportem lub firmą spedycyjną pod same drzwi,

- konkurencyjne ceny

Jeżeli nadal masz wątpliwości, czy nasza oferta jest dla Ciebie, skontaktuj się z nami mailowo, lub telefonicznie i zadaj nam pytania. A jeśli zdecydujesz się na zakup, szybko i solidnie zrealizujemy Twoje zamówienie.