DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Brama Dwuskrzydłowa

Brama Dwuskrzydłowa - Lista produktów

Brama dwuskrzydłowa – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Brama dwuskrzydłowa to najbardziej popularny rodzaj bramy wjazdowej. Decyzję o jej zakupie podejmuje się z wyboru lub podyktowane to jest specyficznym ukształtowaniem działki, na której ma być zainstalowana. Solidne bramy dwuskrzydłowe, szczególnie te wykonane z metalu, mają wielu zwolenników, którzy na swoje posesje wybierają tradycyjny ręczny sposób otwierania, co znacznie obniża koszty całej inwestycji. Jednak tam, gdzie odbywa się większy ruch pojazdów, coraz częściej wybierana jest brama dwuskrzydłowa automatyczna, która usprawnia ruch samochodów. Decydują się na nią szczególnie firmy. Bez względu jednak na to, czy jest ona otwierana ręcznie, czy na pilota, stalowa brama dwuskrzydłowa nowoczesna to produkt trwały i dobrze zabezpieczony przed korozją. Ma podwójną ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, czyli ocynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Jak twierdzą eksperci, takie zabezpieczenie nie wymaga okresowej pielęgnacji i przedłuża jej trwałość do kilkudziesięciu lat.

Nowoczesne bramy dwuskrzydłowe w naszej ofercie zachwycają różnorodnością wypełnień i trwałą kolorystyką, dzięki czemu każdy może dobrać odpowiednią na swoją posesję. Dokonując wyboru, warto pamiętać, że optymalnym rozwiązaniem będzie brama dwuskrzydłowa z furtką w tym samym kolorze i stylu, aby tworzyły spójną całość, bez względu na to, czy w ogrodzeniu są umieszczone obok siebie, czy nie. W naszym asortymencie dostępne są furtki z takimi samymi wypełnieniami jak bramy, co ułatwia wybór.

Brama dwuskrzydłowa – zastosowanie

Brama dwuskrzydłowa może być funkcjonalną częścią ogrodzenia na każdej posesji, która posiada wystarczająco długi podjazd, aby możliwe było pełne jej rozwarcie do wnętrza działki. Nie nadaje się jedynie na posesje z bardzo krótkim podjazdem, gdzie należy zastosować inne rozwiązania. Zdarza się, że wybór bramy dwuskrzydłowej podyktowany jest szczególnym usytuowaniem terenu, czy wielkością ogrodzenia frontowego, gdzie nie da się zamontować bramy przesuwnej. Bramy dwuskrzydłowe są najlepszym rozwiązaniem na działki z wąskim długim podjazdem. Mogą okazać się także dobrą opcją wyboru na terenie pochyłym, jeśli zamontuje się w nich zawiasy podnoszące skrzydła bramy podczas otwierania. Mimo że posiadają znany od lat rodzaj otwierania do wewnątrz, pasują nie tylko do zabudowań klasycznych, ale i nowych. Sprzyja temu ich estetyczny nowoczesny design. Nadają się zarówno na posesje prywatne, jak i firmowe.

Brama dwuskrzydłowa – rodzaje

Brama dwuskrzydłowa wykonana z metalu może mieć różne rodzaje wypełnienia i różnorodną przezierność. W celu zapewnienia naszym klientom możliwości dostosowania bramy do charakteru i stylu ogrodzenia oraz domu zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie znalazł się asortyment z różnym wypełnieniem. Spośród dostępnych rodzajów wypełnień na uwagę zasługuje:

- brama dwuskrzydłowa panelowa

Brama dwuskrzydłowa panelowa to lekka filigranowa konstrukcja z panelowym wypełnieniem. W naszej ofercie posiadamy bramy panelowe 3D, których solidne ramy o wymiarach 60 × 40 mm wypełnione są cienkimi ułożonymi w sposób kratowany drutami. Sztywności i stabilności konstrukcji dodają przetłoczenia w kształcie litery V oraz dodatkowa pozioma belka usztywniająca. Jest to najbardziej przezierny i ekonomiczny rodzaj bramy. Pasuje nie tylko do ogrodzenia panelowego, ale także innych typów płotów, np. wykonanych z siatki ogrodzeniowej, czy gabionów.

- brama dwuskrzydłowa palisadowa

Palisadowa brama dwuskrzydłowa może mieć wypełnienie ułożone pionowo lub poziomo. Stanowią je różnej szerokości profile wyglądem przypominające kształtowniki lub szersze szczeble. Palisadowa nowoczesna brama dwuskrzydłowa ma najczęściej wypełnienie poziome, które pasuje do prostych brył nowych domów i ogrodzeń w takim samym stylu, ale może być też zamontowana w płocie pełnym wykonanym z betonu, kamienia, czy gabionów. Wersje pionowych wypełnień sprawdzą się za to przy domach klasycznych, także tych utrzymanych w stylu dworkowym. W zależności od tego, czy właściciel posesji chce wyeksponować dom, czy nie, brama dwuskrzydłowa palisadowa tego typu może mieć pionowe wąskie profile, które z reguły są jednak szersze niż druty panelowe, lub szerokie pionowe profile, między którymi występują niewielkie prześwity. Te ostatnie przypominają tradycyjny płot sztachetowy.

Brama dwuskrzydłowa – wymiary

Wymiary bramy powinny być dostosowane do wielkości posesji i jej usytuowania, a także potrzeb. Bramy dwuskrzydłowe w naszej ofercie posiadają różne wysokości, aby można było dobrać odpowiednią do wysokości płotu. Najczęściej wybierane są te o średnich rozmiarach, czyli wysokie na 130, 150 i 170 cm. Minimalna szerokość bramy musi wynosić nie mniej niż 240 cm. Lepiej jednak, jeśli pozwalają na to warunki, zamontować bramę szerszą, która zapewni większy komfort w manewrowaniu pojazdem. Nasza oferta obejmuje różne szerokości bram od 3 do 6 metrów. Dotyczy to zarówno bram wjazdowych panelowych, jak i palisadowych.

Brama dwuskrzydłowa – cena

Brama dwuskrzydłowa jest najlepszym wyborem dla kogoś, kto chce zaoszczędzić. Jej cena jest z reguły niższa niż bram przesuwnych. Najtańszą wersją bramy tego typu jest brama dwuskrzydłowa panelowa otwierana i zamykana ręcznie. Jest to dobry wybór na niewielką działkę prywatną, gdzie nie ma dużego natężenia ruchu. Jeśli zostanie dobrana w niewielkich rozmiarach, np. o szerokości 3 lub 4 metrów i w standardowej średniej wysokości, jej rozwieranie nie będzie wymagało użycia dużej ilości siły i w takim wypadku brama dwuskrzydłowa z napędem nie będzie konieczna. Jeśli jednak wybiera się bramę większą, w dodatku na posesję, gdzie ruch pojazdów jest nasilony, lepsza będzie brama dwuskrzydłowa na pilota. Trzeba jednak wiedzieć, że automatyzacja zwiększy koszt bramy. Warto wiedzieć także, że wpływ na cenę ma ilość zużytego do produkcji materiału. Droższe więc od panelowych będą nowoczesne bramy dwuskrzydłowe palisadowe, szczególnie te o małych prześwitach. Na koszt zakupu natomiast nie ma wpływu kolor produktu.

Brama dwuskrzydłowa – kolorystyka

Nasza oferta obejmuje bramy dwuskrzydłowe w różnych kolorach, co pozwala na dobranie właściwego odcienia do ogrodzenia i zabudowań. Najpopularniejsze to:

- brama dwuskrzydłowa grafitowo-antracytowa Ral 7016

Antracytowa brama dwuskrzydłowa na posesjach prywatnych staje się coraz popularniejsza, szczególnie ta z poziomym wypełnieniem. Natomiast w ogrodzeniach przemysłowych w tym odcieniu sprawdza się dobrze brama dwuskrzydłowa automatyczna zarówno ta w wersji panelowej, jak i palisadowej.

- brama dwuskrzydłowa czarna Ral 9005

Czarna brama dwuskrzydłowa kupowana jest przeważnie do czarnych ogrodzeń pionowych otaczających domy, których właściciele mają zamiłowanie do tradycji i klasyki. Może być jednak też podkreśleniem stylu nowoczesnego, w którym stawia się na kontrasty. Biała elewacja domu i czarne ogrodzenie to idealne połączenie w takiej stylizacji.

- brama dwuskrzydłowa zielona Ral 6005

Zielony odcień bramy wybiera się tam, gdzie chce się, aby była najmniej widoczna na tle otaczającej zieleni. Może być częścią ogrodzeń w tym samym odcieniu. W tej kolorystyce najczęściej wybierane jest ażurowe ogrodzenie panelowe z taką samą bramą. W wersji palisadowej brama dwuskrzydłowa może być dopełnieniem płotu obsianego żywopłotem lub inną roślinnością.

- brama dwuskrzydłowa brązowa Ral 8017

Brązowa brama dwuskrzydłowa świetnie sprawdza się w nowoczesnych ogrodzeniach betonowych, gdzie brąz tworzy doskonałe połączenie z szarością betonu. Czasem wybiera się ten kolor również do ogrodzeń drewnianych, gdy chce się, aby brama była utrzymana w podobnej tonacji kolorystycznej, ale wykonana z trwalszego materiału.

Jeżeli wśród wymienionych kolorów nie ma takiego, który mógłby być dobrym wyborem, można zamówić u nas bramę w innym kolorze, którą wykonamy na specjalne zamówienie.

Brama dwuskrzydłowa – przydatne wskazówki

Brama dwuskrzydłowa sprzedawana jest w zestawach. Znajdują się w nich niezbędne akcesoria do montażu oraz użytkowania bramy. W zależności od rodzaju wypełnienia te zestawy mogą się od siebie różnić. Z tego względu polecamy dokładne zapoznanie się z zawartością zestawu, którego części składowe, wymienione są w zakładce każdego produktu.

Brama dwuskrzydłowa montowana jest do słupków, które powinny mieć przekrój większy niż słupki w linii ogrodzenia. Do zamontowania bramy poleca się słupki o wymiarach minimum 80 x 80 x 3 mm. Będą one solidnym wsparciem dla tej mobilnej części ogrodzenia.

Brama dwuskrzydłowa – dlaczego warto kupić u nas?

Brama dwuskrzydłowa może być dobrym i tanim rozwiązaniem na większość posesji. Jej trwałość i nienaganne funkcjonowanie zależy jednak od solidnego wykonania i dobrej jakości materiałów. Jako firma od lat specjalizująca się w sprzedaży ogrodzeń mamy tego świadomość i współpracujemy wyłącznie z dbającymi o jakość polskimi producentami. Oferujemy bramy różnych rodzajów, w różnorodnej kolorystyce i wymiarach.

Nasze bramy dwuskrzydłowe to:

- wysokiej jakości wykonanie i materiał,

- dobra ochrona przed korozją i wysoka estetyka,

- różne rodzaje wypełnień, a co się z tym wiąże zróżnicowany design,

- możliwość doboru kolorów i wymiarów,

- polski producent,

- 5 lat gwarancji.

Brama dwuskrzydłowa z furtką w takim samym stylu i odcieniu jest również możliwa do kupienia u nas. Nie ma więc potrzeby szukać w innych miejscach odpowiadającej bramie furtki, co pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. A jeśli ktoś szuka ogrodzeń panelowych, czy podmurówki betonowej, nabędzie w naszym sklepie internetowym wszystko, czego potrzebuje. Wystarczy wtedy złożyć zapytanie o koszt ogrodzenia w odpowiedniej konfiguracji technicznej, a bezpłatnie wycenimy całość i odpowiemy w ciągu 24 h.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Gwarantujemy miłą rozmowę i profesjonalne doradztwo. W przypadku złożenia zamówienia, towar dostarczymy pod same drzwi.