DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Brama Przesuwna

Brama Przesuwna - Lista produktów

Brama przesuwna – komfort i bezpieczeństwo w jednym

Brama przesuwna, jednoskrzydłowa, dwuskrzydłowa, brama przesuwna z automatem – na rynku mamy wiele opcji do wyboru. Decydując się na konkretne rozwiązanie musimy wziąć pod uwagę szereg aspektów. Dużą popularnością – zarówno w przypadku prywatnych posesji jak i terenów firmowych czy przemysłowych – cieszą się bramy przesuwne. Wygodne w użytkowaniu, bezpieczne, funkcjonalne, niezwykle trwałe, zajmują niewiele miejsca, a ponadto są atrakcyjne wizualnie. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Wjazd do posesji – czy to firmowej czy prywatnej – to swojego rodzaju wizytówka jej właściciela. Istotnym, wieńczącym go elementem, który składa się także na wizualny odbiór najbliższego otoczenia domu czy siedziby firmy, jest brama wjazdowa. Jej otwieranie się można porównać do gestu powitania. Brama przesuwna centymetr po centymetrze stopniowo odsłania piękno ukrytej za nią posiadłości, zapraszając przybyłych do środka. Praktyczne, bezpieczne i rozpoznawalne wejście na dany teren może mieć różne oblicza. Bramy rozsuwane dostępne są bowiem w różnych wariantach. Najpierw jednak przeanalizujmy na co zwrócić uwagę, decydując się na tego typu rozwiązanie.

Bramy przesuwne – co je wyróżnia?

Powody, dla których brama przesuwna staje się przedmiotem coraz większego zainteresowania, można mnożyć. Jednym z nich jest kompaktowość tego rozwiązania – dużym plusem bramy przesuwnej jest bowiem to, że pozostawia ona więcej miejsca na samochód czy samochody. Maksymalizuje przestrzeń na podjeździe, ponieważ brama przesuwna otwiera się na boki, a nie do wewnątrz.

Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo. Na bramy przesuwne nie ma wpływu wiatr, czego nie można powiedzieć w przypadku bramy skrzydłowej. Silny podmuch może spowodować, że zachowa się ona jak żagiel. Jej niekontrolowane ruchy mogą wyrządzić spore szkody a nawet stanowić zagrożenie – np. gdy w pobliżu będzie akurat bawić się dziecko. Biorąc po uwagę zmienne warunki pogodowe w Polsce, o niebezpieczną sytuację nie jest trudno.

A co z wielkością? Brama przesuwna, wymiary konkretnego rozwiązania, dopasowuje się względem światła wjazdu. Minimalna szerokość wjazdu na działkę to 3 m, niemniej o ile to tylko możliwe rekomenduje się co najmniej 4 m. W tym przypadku, dla 4 m wjazdu, brama przesuwna samonośna wraz z przeciwwagą będzie miała długość  minimum 5,7 m. Do jej otwarcia na całą szerokość trzeba zarezerwować łącznie 9,85 m wolnej przestrzeni.

A co w przypadku wjazdu o znacznie większej szerokości? Tutaj bramy ogrodzeniowe przesuwne mają zdecydowaną przewagę nad skrzydłowymi, ponieważ z powodzeniem można je zamontować do osłonięcia nawet 20 m wjazdu. Obsługa bramy przesuwnej wymaga natomiast mniej miejsca niż bramy skrzydłowej. Dlatego będzie zdecydowanie lepszym wyborem w przypadku, gdy mamy ograniczoną przestrzeń lub nierówny teren.

Brama przesuwna, nowoczesna i dopasowana stylem do otoczenia, podnosi wartość całej posesji. Jest także wyznacznikiem prestiżu. Ci, którzy chcą rozwiązania całkowicie bezobsługowego, mają taką możliwość. Brama przesuwna może bowiem działać w sposób zautomatyzowany. Wystarczy ją zaopatrzyć w napęd elektryczny.  Wówczas, zamiast manualnej obsługi, używamy pilota lub smartfona, co zapewnia wygodne otwieranie i zamykanie bramy, bez konieczności wychodzenia z pojazdu, domu czy miejsca prowadzenia działalności.

Nowoczesne bramy przesuwne – przegląd dostępnych wariantów

Jeśli chodzi o bramy przesuwne, wzory i modele dostępne na rynku pozwalają na dopasowanie rozwiązania do swoich potrzeb. Brama przesuwna porusza się na boki w dowolnym kierunku. Zakres ruchu nie zajmuje tyle miejsca, co w przypadku bramy dwuskrzydłowej. W porównaniu z innymi typami bram, brama przesuwna pozwala zaoszczędzić więcej pieniędzy, czasu i energii.

Bramy suwane można podzielić ze względu na sposób ich otwierania i zamykania. Możemy to robić dwojako: ręcznie lub automatycznie.  Bramy rozsuwane ręcznie z pewnością są tańsze, jeśli chodzi o koszt zakupu i montażu. Niemniej konstrukcję tego typu bramy przesuwnej od razu można przygotować z myślą o automatyzacji w przyszłości.  Z kolei brama przesuwna z napędem pozwala na zdalne otwarcie lub zamknięcie, co jest niewątpliwym atutem.

Brama przesuwna, nowoczesna i elegancka z jednej strony, musi być też trwała i niezawodna. Poniżej prezentujemy przegląd różnych wariantów bram, z uwzględnieniem aspektów technicznych, które mają niebagatelne znaczenie przy wyborze konkretnego modelu.

Brama przesuwna panelowa 3D

Brama suwana ocynkowana ogniowo z wypełnieniem panelowym i przetłoczeniami to solidnie wykonana konstrukcja, która posłuży przez lata. Profil bramy przesuwnej z przetłoczeniami 3D idealnie komponuje się z ogrodzeniem panelowym, tworząc wizualnie spójną całość.

Brama panelowa przesuwna może być wykonana z drutu o różnej średnicy – im większa średnica, tym drut bardziej sztywny, a tym samym mocniejszy i bardziej wytrzymały. W naszych bramach zawsze stosujemy drut o przekroju nie mniejszym niż 5mm. Panel wspawany w światło ramy a nie nitowany na ramie pełni funkcję dodatkowego usztywnienia.

Dopasowana do ogrodzenia brama tworzy z nim zgraną kompozycję. Nasze bramy przesuwne panelowe są dostępna w wysokościach: 1200 mm, 1400 mm oraz 1700 mm.

Brama przesuwna palisadowa

Brama przesuwna panelowa pozwala przechodniom swobodnie zaglądać na ogrodzony teren. Ci, którym zależy na większej prywatności, mają do dyspozycji m.in. bramę z wypełnieniem profilu, dostępnym w wariantach 80x20, 100x20 lub 200x20.

Sztachety palisady osadzone są w pionowym ceowniku w odległości 2,2-3 cm. Przyspawana dodatkowa pionowa belka usztywniająca zapewnia z jednej strony lekkość formy a jednocześnie odpowiednią sztywność konstrukcji. Długoletnią i solidną ochronę przed korozją gwarantuje powłoka cynkowa. Dzięki takiemu zabezpieczeniu bramy przesuwne przetrwają w nienaruszonym stanie nawałnice, deszcz i śnieg.

Brama przesuwna palisadowa to doskonały wybór zarówno do odgradzania prywatnych posesji, jak i nowoczesnych osiedli czy terenów firmowych. Podkreśla ich charakter, stanowiąc dopełnienie nowoczesnego designu.

Brama przesuwna profilowa

Wielu właścicieli domów i firm decyduje się na nowoczesną estetykę, jaką prezentuje brama przesuwna profilowa. Potrójne zabezpieczenie antykorozyjne – ocynk ogniowy, podkład i malowanie proszkowe – zapewnia jej wysoką jakość i trwałość na lata. 

Brama z wypełnieniem pionowym profilem 25x25 dostępna jest w opcji 60x40x2 lub na życzenie także w wersji 60x60x2 mm.

Brama przesuwna żaluzjowa

Minimalizm i estetyka – te określenia doskonale definiują ten rodzaj bram przesuwnych. Grube malowanie proszkowe o fakturze drobnej struktury sprawia, że brama przesuwna żaluzjowa to częsty wybór zarówno w przypadku domów mieszkalnych jak i wszelkich terenów, na których prowadzona jest działalność komercyjna. W naszej ofercie brama z wypełnieniem profilu 80x20 jest ocynkowana ogniowo, dzięki czemu wygląda nienagannie bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Montujesz raz, używasz cały czas

Bramy ogrodzeniowe przesuwne montuje się zwykle raz na długie lata. Aby brama przesuwna faktycznie działała niezawodnie, musi być solidna, na co wpływają jakość jej wykonania i użyte komponenty. Głównym i najważniejszym elementem bramy jest szyna prowadząca, która musi zapewnić niezakłóconą pracę ramy głównej. W przypadku naszych bram stosujemy szyny o wymiarach 80x80x5mm i nośności do 600 kg/1mb.

W skład każdego oferowanego zestawu, niezależnie od rodzaju bramy przesuwnej, wchodzą:

Wersję manualną możemy od razu przygotować pod napęd. Oferujemy taką możliwość dla każdego typu bram przesuwnych.

Brama przesuwna automatyczna – komfort w wersji deluxe

Bramy przesuwne w wersji z napędem elektrycznym zyskują na popularności. Oferują bezpieczeństwo, ochronę, wygodę (koniec z wysiadaniem z samochodu, aby otworzyć lub zamknąć bramę!), są praktyczne a przy tym traktowane także jako jeden z elementów wskazujących na określony status społeczny właściciela ogrodzonego terenu. Warto przyjrzeć się bliżej zaletom jakie oferuje brama automatyczna przesuwna i rozważyć przygotowanie konstrukcji pod napęd nawet wtedy, gdy automatyzację planujemy wdrożyć w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Jedną z głównych zalet bramy przesuwnej z napędem jest bez wątpienia wygoda użytkowania. Nie można zaprzeczyć, że automatyczne bramy przesuwne są wygodniejsze niż bramy ręczne co potwierdzi każdy, kto po czasie zdecydował się zainstalować napęd. Dzięki automatycznym bramom nie ma potrzeby by wysiadać z samochodu, aby je otwierać czy zamykać, gdy chce się wjechać lub opuścić teren posesji.

Bezpieczeństwo jest czymś co dla wielu osób stanowi istotę posiadania ogrodzenia i bramy wjazdowej. Brama przesuwna z automatem jest wyposażona w szereg elementów, które sprawiają, że włamanie się do automatycznej bramy w celu uzyskania dostępu na ogrodzony teren nie jest łatwym zadaniem dla intruza – w przeciwieństwie do kłódek i zasuwek, które zwykle nie stanowią większego wyzwania. Automatyczne systemy zamków, jakie może posiadać brama przesuwna oprócz zamka hakowego, mają inne dodatkowe funkcje, które podnoszą poziom bezpieczeństwa. Nikt nie może wejść, jeśli nie ma dostępu, czyli nie posiada kodu bezpieczeństwa.

Kolejnym atutem automatycznej bramy przesuwnej jest także to, że potrzebuje zdecydowanie mniej miejsca niż brama skrzydłowa. Dzięki temu, tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się także na małych posesjach i ograniczonej przestrzeni. Z drugiej strony bramy przesuwne są bardzo wszechstronne. Lepiej niż bramy skrzydłowe sprawdzają się w przypadku szerokiego światła wjazdu. Są także doskonałym wyborem, gdy nie jesteśmy w stanie zamontować bramy skrzydłowej ze względu na nierówny teren lub teren, który wznosi się do góry.

Inwestując w ogrodzenie i bramę bierzemy pod uwagę to by były to rozwiązania trwałe – w końcu mają służyć przez lata. Automatyczne bramy projektuje się i produkuje przy pomocy precyzyjnej technologii. Konstrukcja i wszelkie elementy bramy wykonane są tak, aby wytrzymać każdy rodzaj warunków pogodowych. Nie cierpi przy tym ich atrakcyjność wizualna. To ważne, ponieważ aspekt estetyczny obok kwestii technicznych jest jednym z kryteriów, dla których bramy przesuwne cieszą się tak dużą popularnością.

Brama przesuwna – nowoczesna i funkcjonalna – to zdecydowanie opcja dla tych, którzy wiedzą, czego chcą. Bramę można bowiem dostosować do indywidualnych preferencji: zdecydować o jej rozmiarze, materiale, z którego będzie wykonana, systemie napędowym, urządzeniach zabezpieczających itp.

Jeśli brama przesuwna automatyczna ma działać sprawnie i płynnie, musi pracować na komponentach od renomowanych dostawców. W przypadku naszych bram, stosujemy głównie napęd marki FAAC, która od ponad pół wieku zapewnia bezpieczne i niezawodne rozwiązania z zakresu automatyki.

Ile kosztuje brama przesuwna?

Brama przesuwna to eleganckie i oszczędzające miejsce rozwiązanie dla domu, firmy, terenu, na którym prowadzimy biznes, czy jako zwieńczenie ogrodzenia w przypadku placówki oświatowej lub ośrodka sportowego. Łatwa w obsłudze i trwała, jest idealnym typem bramy dla tych, którym zależy na dodatkowym bezpieczeństwie ogrodzonej przestrzeni, nie rezygnując z wygody.

Ogólnie rzecz biorąc, w porównaniu do bram skrzydłowych, zakup i instalacja bramy przesuwnej oznaczają, że musimy się liczyć z większymi kosztami. Nawet jeśli bramy są wykonane z tej samej jakości materiałów i mają ten sam rozmiar, w przypadku tych drugich mamy zdecydowanie więcej ruchomych części, które muszą być dokładnie skalibrowane względem siebie podczas instalacji.

Ostateczna cena bramy przesuwnej zależy od kilku parametrów, m.in. od jej rozmiaru i zastosowanych materiałów. Niemniej wybór bramy przesuwnej to mądry i praktyczny wybór. Ze względu na swoją trwałość i wygodę jest ona warta swojej ceny. Dzięki najnowocześniejszej technologii i wysokiej jakości materiałom ze stali nierdzewnej, stali ocynkowanej, decydując się na to rozwiązanie zyskujemy pewność, że brama przesuwna nie ulegnie uszkodzeniu i nie podda się korozji.

Dlaczego brama przesuwna to dobry wybór?

Dom, firma i teren wokół nich potrzebują wszelkiej możliwej ochrony. W grę wchodzi nie tylko troska o swoją własność i ciężko zarobione pieniądze, ale także bezpieczeństwo – czy to rodziny czy pracowników. Brama przesuwna – dzięki solidnej konstrukcji – to dodatkowa ochrona posesji. Gdy jest zamknięta na zamek hakowy, z pewnością zdecydowanie trudniej ją otworzyć niż bramę skrzydłową.

Ponieważ brama przesuwna porusza się na boki i nie otwiera się do wewnątrz, istnieje znikome prawdopodobieństwo, że w kogoś uderzy. Bramy przesuwne nie wymagają też siły fizycznej by je manualnie otworzyć lub zamknąć – praktycznie nie obciążają operatora. Rozwiązaniem maksymalnie komfortowym jest natomiast brama przesuwna automatyczna, którą otwieramy lub zamykamy zdalnie, bez konieczności wychodzenia z samochodu czy wnętrza budynku.

W przypadku bram przesuwnych najprostszą i najczęściej wybieraną opcją jest użycie pojedynczego skrzydła, ponieważ, upraszczając, skrzydła bliźniacze wymagają dwa razy więcej elementów. Taka brama rozsuwa się też na obie strony, dlatego wymaga odpowiednio dużo miejsca po obu bokach. Jeśli brama ma się otwierać w sposób automatyczny, dwa skrzydła będą również wymagały dwukrotnie większej liczby elementów mechanizmu napędowego i dwukrotnie większej liczby elementów zabezpieczających.

Brama przesuwna porusza się po szynie lub jeździ na łożyskowanych wózkach, co daje pewność, że nie ulegnie łatwo uszkodzeniu w wyniku tarcia o podłoże. Utrzymanie bramy przesuwnej w czystości i dobrym stanie zapewnia jej płynną pracę i pozwala zapobiegać kosztownym naprawom.