DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Panel Ogrodzeniowy Czarny

Panel Ogrodzeniowy Czarny - Lista produktów

Panel ogrodzeniowy czarny – klasyka w minimalistycznym wydaniu

Panel ogrodzeniowy czarny jest minimalistycznym odpowiednikiem tradycyjnego czarnego przęsła najczęściej wykonanego z kształtowników, które używano go grodzenia domów. Wcześniej czerń kojarzyła się głównie z ogrodzeniami kutymi, które spotyka się do dziś, ale już coraz rzadziej. Czarny panel ogrodzeniowy to klasyczny kolor w filigranowej formie, który może spodobać się tym, którzy chcą połączyć tradycję z nowoczesnością. To także dobry wybór dla tych, dla których czerń jest ikoną elegancji, a przyszłe ogrodzenie ma być swoistą wizytówką domu lub firmy. Cienkie druty wypełniające panele ułożone są w kratowany sposób, co sprawia wrażenie uporządkowanej przestrzeni, a ich czerń, mimo że dobrze kontrastująca na przykład z bielą elewacji, jest na tyle delikatna, że nie przytłacza, co sprawia, że czarne ogrodzenie panelowe może z powodzeniem być stawiane nawet na małych działkach. Pięknie prezentuje się z betonową podmurówką. Warto wiedzieć, że ogrodzenie panelowe czarne ma tę przewagę nad innymi typami ogrodzeń w tym kolorze, że bardzo łatwo i szybko się je montuje. Nie wymaga spawania, a panele przypina się przy pomocy kompletów obejm do słupków ogrodzeniowych. W razie jakiegokolwiek uszkodzenia wystarczy wymienić pojedynczy panel i nie trzeba demontować całego płotu.

Panel ogrodzeniowy czarny – zastosowanie

Panel ogrodzeniowy czarny ma szerokie zastosowanie w grodzeniu domów prywatnych, a także budynków firmowych. W zależności od wymiarów może spełniać też inne funkcje. Nadaje się bowiem do budowy konstrukcji w ogrodzie, czy dzielenia przestrzeni użytkowej. Poza miastem przy grodzeniu dużych działek warto postawić czarne ogrodzenie panelowe jeśli chce się, aby było dobrze widoczne już z daleka. W naszej ofercie dostępne są czarne panele ogrodzeniowe o standardowej szerokości 250 cm w pięciu różnych wysokościach, od 103 do 203 cm, aby każdy mógł wybrać takie, jakie mu odpowiadają. Najbardziej popularne spośród nich to:

- panel ogrodzeniowy 123 × 250 czarny

W połączeniu z szarą prefabrykowaną podmurówką panel ogrodzeniowy 123×250 czarny stworzy średniej wysokości ogrodzenie, które będzie się wyróżniać stonowaną elegancją. Takim płotem można otoczyć dom jednorodzinny lub budynek firmowy. Panel w tym rozmiarze da się wykorzystać też do zbudowania kojca dla psa w ogrodzie, czy oddzielenia strefy zabaw dla dzieci od warzywnika. W tym wypadku doskonale sprawdzi się bez podmurówki.

- panel ogrodzeniowy 153 × 250 czarny

Panel ogrodzeniowy 153 czarny to najbardziej standardowy wymiar i kolor w naszej ofercie. Jest bardzo popularny w grodzeniu domów i firm. Jeśli zastosuje się go bez podmurówki powstanie średniej wysokości ogrodzenie, ale postawiona pod nim podmurówka podwyższy płot o 20 do 30 cm, dzięki czemu ogrodzenie zrówna się ze wzrostem przeciętnego człowieka. Może też lepiej chronić przed dzikimi zwierzętami.

Oprócz wyżej wymienionych wymiarów posiadamy w sprzedaży także panele ogrodzeniowe czarne w wysokości 103 cm, 173 cm oraz 203 cm. Te najniższe mogą okazać się bardzo przydatne do wydzielania stref w ogrodzie, otoczenia piaskownicy dla dzieci, czy warzywnika. Najwyższe zaś sprawdzą się do zabezpieczania terenów sportowych oraz gospodarstw położonych w pobliżu lasu, gdzie mogą pojawiać się dzikie zwierzęta.

Panel ogrodzeniowy czarny – rodzaje

Czarne panele ogrodzeniowe można zakupić u nas w jednym z dwóch dostępnych rodzajów. Różnią się od siebie wyglądem i grubością drutów. Są to:

- panel ogrodzeniowy czarny 3D

Czarny panel ogrodzeniowy 3D posiada przetłoczenia w kształcie litery V, które nie tylko mają walory ozdobne, ale dodają mu sztywności, co korzystnie wpływa na stabilność przyszłego ogrodzenia. Dostępny jest w dwóch konfiguracjach jako panel fi4 oraz fi5, co oznacza, że w pierwszym przypadku wypełniające go druty mają grubość 4 mm, a w drugim 5 mm. Charakterystyczne przetłoczenia występują na całej jego szerokości i zlokalizowane są na różnych wysokościach. Ilość przetłaczanych rzędów uzależniona jest od wysokości ogrodzenia. Czarne ogrodzenie panelowe zbudowane z paneli przetłaczanych odznacza się wyjątkowo filigranową budową, dzięki czemu czerń drutów wydaje się delikatniejsza w odbiorze niż w przypadku paneli grubszych.

- panel ogrodzeniowy czarny 2D

Panel ogrodzeniowy czarny 2D ma konstrukcję prostą bez przetłoczeń i wypełniony jest grubszymi drutami. Sztywność zapewniają mu pręty poziome umieszczone po obu stronach drutów pionowych. Panele 2D sprzedajemy w dwóch konfiguracjach technicznych różniących się średnicą przekroju drutów. Ogrodzenie panelowe czarne postawione z drutów 2D jest bardziej wyraziste w odbiorze niż płot 3D. Jest też bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu znajduje zastosowanie szczególnie w grodzeniu terenów przemysłowych, budynków firmowych oraz posesji narażonych na ataki dzikich zwierząt.

Panel ogrodzeniowy czarny – trwałość koloru i ochrona przed korozją

Czarne panele ogrodzeniowe wykonane są z ocynkowanej ogniowo stali. Następnie zostały pomalowane proszkowo na kolor czarny farbą, która wykazuje dużą odporność na promieniowanie UV, co oznacza, że z upływem czasu nie stracą koloru, nie wyblakną od słońca i nawet po latach będą emanowały wyrazistą czernią. Użyta do ich produkcji ocynkowana stal stanowi dobrą ochronę przed korozją, a dodatkowa warstwa farby proszkowej jeszcze ją zwiększa. Zbudowane z takich materiałów czarne ogrodzenie panelowe będzie służyło długie lata bez konieczności regularnej pielęgnacji.

Panel ogrodzeniowy czarny – cena

Warto wiedzieć, że przy zakupie paneli ogrodzeniowych ich kolor nie ma wpływu na cenę. Panel ogrodzeniowy czarny o takich samych parametrach, jak ocynkowany, czy w jakimkolwiek innym kolorze będzie kosztował tyle samo. Jego cena uzależniona jest jedynie od wysokości i grubości wypełniających go drutów. Najtańszy będzie więc najniższy spośród dostępnych panel ogrodzeniowy 3D, a najdroższy najwyższy panel ogrodzeniowy 2D.

Ogrodzenie panelowe czarne – do czego pasuje najlepiej?

Panel ogrodzeniowy czarny dobrze komponuje się z każdą inną barwą w jasnym odcieniu. Szczególnie piękne kontrasty tworzy z bielą elewacji domów, ale dobrze współgra też z szarościami i pastelami. Nadaje się do grodzenia zarówno domów nowoczesnych, jak i klasycznych. W tym pierwszym przypadku szczególnie pięknie będzie wyglądał otaczając domy utrzymane w stylu industrialnym lub minimalistyczne budowane w formie przeszklonych brył. Znakomicie komponuje się ze stolarką okienną w tym samym kolorze, kamieniem, a także czarnych dachem, czy też czerwoną dachówką. Może stworzyć udaną kompozycję z domem wykonanym z jasnego drewna. Pasuje do podmurówki betonowej w jej standardowym szarym odcieniu, a także do tej z cegły klinkierowej. Czarne ogrodzenie panelowe pięknie będzie wyglądało także bez podmurówki w czarnej czystej postaci, wsparte na metalowych słupkach ogrodzeniowych tej samej barwy. Panele ogrodzeniowe czarne są jednak na tyle uniwersalne, że można je łączyć z innymi materiałami. Słupki z bloczków betonowych w połączeniu z czarnymi panelami mogą stworzyć także ciekawą kompozycję. Jak widać, potencjał czarnych paneli jest ogromny, dzięki czemu znajdują one tak szerokie zastosowanie.

Panel ogrodzeniowy czarny – co warto wiedzieć przed zakupem?

Panel ogrodzeniowy czarny posiada mimo swojej filigranowej budowy wyraźny zdecydowany kolor, który widać już z daleka. Zanim podejmie się decyzję o jego zakupie, warto więc sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, czy nie ma tam wskazówek dotyczących stawiania w okolicy określonego typu ogrodzeń, czy ich kolorystyki. Niektóre gminy bowiem życzą sobie, aby wszystkie ogrodzenia na danym terenie zachowały spójność i dobrze się ze sobą komponowały. Dotyczy to zwłaszcza płotów w wyrazistych odcieniach. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można zdecydować się na zakup. Jeśli natomiast ktoś ma wątpliwości, czy po pewnym czasie tak intensywny kolor mu się nie znudzi, trzeba wiedzieć, że w przypadku ogrodzenia panelowego istnieją sposoby na szybką metamorfozę wyglądu bez konieczności przemalowania płotu. Można przykryć go taśmą ogrodzeniową, czy matami, a także obsiać roślinnością. A jeśli po latach zatęskni się znowu za ogrodzeniem ażurowym, czarne panele ogrodzeniowe będą tak samo modne jak w dniu zakupu, ponieważ czerń to kolor ponadczasowy.

Panel ogrodzeniowy czarny – dlaczego warto zamówić u nas?

Dostępne w naszej ofercie panele ogrodzeniowe czarne sprzedajemy w różnych konfiguracjach technicznych. Można je nabyć również w komplecie z innymi częściami ogrodzenia panelowego. W celu uzyskania darmowej wyceny wystarczy wysłać do nas zapytanie, podając który czarny panel ogrodzeniowy ma zostać wzięty pod uwagę, a my odpowiemy w ciągu 24 h. Zakup kompletnego ogrodzenia w jednym miejscu pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i wkrótce cieszyć się nowym płotem. Od lat zajmujemy się sprzedażą ogrodzeń panelowych i możemy zagwarantować ich wysoką jakość. Wszystkie czarne panele ogrodzeniowe pochodzą od sprawdzonych polskich producentów, którzy dbają o wysoki standard swoich produktów.

Każdy zakupiony u nas panel ogrodzeniowy czarny to:

- wysokiej jakości stal zabezpieczona przed korozją,

- duży wybór wymiarów,

- trwały kolor,

- polski producent,

- 5 lat gwarancji.

Informujemy też, że posiadamy w ofercie także czarne słupki ogrodzeniowe oraz bramy i furtki w tym kolorze. Zakup u nas gwarantuje, że wszystkie części ogrodzenia będą w tym samym odcieniu koloru czarnego i tej samej dobrej jakości. Osoby zainteresowane ogrodzeniem panelowym z betonową podmurówką, mogą ją również u nas nabyć w trzech wysokościach i wzorach oraz dwóch odcieniach: szarym i grafitowym.

W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami, a nasi fachowcy odpowiedzą na wszelkie pytania, doradzą i pomogą w wyborze. Akceptujemy różne formy płatności i towar dostarczamy pod same drzwi – szybko i bezpiecznie.