DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Furtka Panelowa

Furtka Panelowa - Lista produktów

Furtka panelowa – charakterystyka i zastosowanie

Furtka panelowa to oprócz bramy najbardziej mobilna część ogrodzenia. Została zaprojektowana głównie z myślą o nowoczesnych ogrodzeniach panelowych, z którymi tworzy spójną całość. Można ją jednak montować także do innych ogrodzeń np. z siatki, czy gabionów, do których kosze wykonuje się często z paneli. Ażurowa lekka forma sprawia, że furtki panelowe mogą być stosowane też w budowanych z paneli konstrukcjach takich, jak wiaty śmietnikowe, czy kojce dla psów. Używa się ich także wewnątrz ogrodu, gdzie grodzi się przed niekontrolowanym dostępem przez dzieci basen, czy oczka wodne.

Furtka z paneli ma minimalistyczny nowoczesny design. To osadzone w metalowej ramie krzyżujące się pod kątem prostym druty, które są zagęszczone w pionie o wiele bardziej niż w poziomie. Taki układ tworzy oczka o kształcie pionowych prostokątów. Furtka 3D posiada dodatkowo trójwymiarowe przetłoczenia w kształcie litery V na całej swojej szerokości. Ilość poziomych rzędów przetłoczeń uzależniona jest od wysokości furtki. W najniższym wariancie są to dwa rzędy, jeden u góry i drugi na dole, a w wyższych przeważnie po trzy albo cztery w równych odstępach od siebie. Przetłoczenia w furtce, podobnie, jak i w samym ogrodzeniu panelowym pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale też dodają konstrukcji sztywności, Dzięki temu zrobiona z cienkich prętów furtka panelowa jest stabilna i wytrzymała. Charakteryzuje się dużą przeziernością, co sprawia, że już z daleka można dostrzec, kto za nią stoi.

Furtka panelowa – trwałość i funkcjonalność

Furtki panelowe zostały wykonane z ocynkowanej ogniowo stali, dzięki czemu są wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych i odporne na korozję. Dodatkowo pomalowano je proszkowo, co sprawiło, że zyskały jeszcze jedną warstwę ochronną. Takie podwójne zabezpieczenie sprawia, że ich trwałość jeszcze się wydłuża, jak twierdzą eksperci nawet do kilkudziesięciu lat. Nie trzeba ich konserwować okresowo, tak jak to ma miejsce w przypadku drewnianych, ani nie wymagają stosowania żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Na cienkich prętach nie widać zanieczyszczeń, a te z kurzu naniesionego przez wiatr, najczęściej skutecznie zmywa deszcz. To sprawia, że furtka panelowa jest chętnie wybierana przez ludzi zapracowanych, którzy nie mają czasu na regularne czyszczenie, czy impregnację ogrodzenia. Jako wizytówka domu, czy firmy dobrze spełnia swoje zadanie bez takich zabiegów. O jej funkcjonalności świadczy też to, że można ją, podobnie jak ogrodzenie panelowe przeobrazić łatwo i szybko w konstrukcję pełną. Kratowany charakter wypełnienia bardzo to ułatwia. Kiedy zapragnie się więcej prywatności, wystarczy przepleść między drutami taśmę ogrodzeniową i zyskuje się furtkę pełną.

Furtka panelowa w ofercie sklepu – szczegóły techniczne

Furtka panelowa w naszej ofercie jest do nabycia razem ze słupkami i całym potrzebnym oprzyrządowaniem. Każdy taki zestaw zawiera:

- skrzydło furtki 3D

Można wybrać rozmiar i kolor, ale w zależności od wysokości, cena może być inna. Sprzedajemy skrzydła furtki o solidnej ramie 60 × 40 mm i wypełnieniu panelowym 3D o grubości drutu 5 mm. Oznacza to, że przecinające się pod kątem prostym druty mają grubość 5 mm i ozdobne przetłoczenia. 

- 2 słupki

Dostosowane do wysokości furtki słupki mają kształt kwadratu o przekroju 60 × 60 mm. Wykonane są z ocynkowanej ogniowo stali i pomalowane proszkowo w kolorze furtki.

- 2 daszki na słupki

Zgodnie z przekrojem słupków daszki mają wymiary również 60 × 60 mm. Są efektownym wykończeniem słupków od góry i chronią ich wnętrze przed przedostawaniem się do środka wody, co dodatkowo zabezpiecza przed korozją. 

- zamek z maskownicą w komplecie z wkładką zamka i 3 kluczami

Zamek jest kompletny i pozwala na sprawne otwieranie i zamykanie furtki, a maskownica zapewnia mu elegancki wygląd. Klamka posiada maskownicę obustronną. Dostępne w zestawie klucze pozwolą na korzystanie z funkcji ryglowania furtki aż trzem osobom w rodzinie.

- odbojnik

Odbojnik to inaczej tzw. stoper, który stanowi zabezpieczenie przed niekontrolowanym otwieraniem i zamykaniem furtki, czyli tzw. trzaskaniem o ścianę ogrodzenia, czy czegoś, co stoi za furtką poza linią jej otwarcia. Stoper chroni też samą furtkę przed uszkodzeniem. Przydaje się szczególnie w czasie silnego wiatru.

Furtka panelowa ze słupkami to doskonałe rozwiązanie ułatwiające jej montaż, gdyż jeden ze słupków posiada już wspawane zawiasy, na które wystarczy furtkę założyć. Do wyboru w ofercie mamy furtkę lewą oraz prawą.

Furtka panelowa – wymiary

Zgodnie z przepisami furtka może mieć szerokość nie mniejszą niż 90 cm, aby zapewniać swobodne przejście. Jej wysokość najczęściej dostosowana jest do ogrodzenia. Oznacza to, że furtka panelowa wymiary może mieć różne. Te najszersze dochodzą nawet do 120 cm, ale używane są przeważnie w zakładach pracy, gdzie przepływ ludzi przechodzących jest większy. W ogrodzeniu domu jednorodzinnego furtka panelowa posiadająca 90 cm w zupełności wystarczy dla komfortu przechodzenia, a jej szerokość w tym wypadku jest często optymalna także dla działek mniejszych czy wąskich. W takich sytuacjach linia ogrodzenia od frontu, gdzie najczęściej montuje się furtkę, nie jest zbyt długa. Posiadamy takie furtki o szerokości 90 cm w naszej ofercie w różnych wysokościach. Mają one w zestawie odpowiednio dłuższe od nich słupki, wydłużone w stosunku do furtki o długość, jaka ma być osadzona w podłożu.

Wysokość furtki powinna być dobrana do wysokości ogrodzenia. Z reguły furtka jest tej samej wysokości, co brama. Jeśli ogrodzenie posiada podmurówkę, przy doborze furtki należy uwzględnić nie wysokość samych paneli, ale całości.Aby ustalić pożądaną wysokość furtki w danym przypadku, należy odmierzyć jej długość, zaczynając od góry ogrodzenia. Po założeniu furtka powinna równać się z górną linią płotu.

Oto furtki panelowe w najczęściej wybieranych wysokościach:

- furtka panelowa 150 cm

Furtka panelowa 150 cm jest jedną z najpopularniejszych w ofercie. Pasuje do średniej wysokości ogrodzenia, które w naszym kraju jest stosowane najczęściej.

- furtka panelowa 120 cm

Furtka panelowa 120 cm jest równie często wybierana, co poprzednia do ogrodzeń bez podmurówki, jak i z podmurówką. Nadaje się na mniejsze działki prywatne lub firmowe, gdzie z reguły stawia się niższe ogrodzenia, aby ich nie przytłoczyć.

- furtka panelowa 170 cm

Furtka panelowa 170 cm nadaje się do wyższych niż standardowe ogrodzeń. Stosuje się ją zarówno na terenach prywatnych, jak i firmowych.

Furtka panelowa w powyższych wysokościach jest najbardziej popularna, ale w sprzedaży są też furtki niższe od wyżej przedstawionych oraz wyższe.

Furtka panelowa – kolorystyka

Furtka panelowa w naszej ofercie dostępna jest w różnych kolorach, co pozwala na dobranie jej do barwy ogrodzenia. Kolory wykazują się dużą odpornością na promieniowanie UV, dzięki czemu nie płowieją pod wpływem działania promieni słonecznych, a furtki panelowe zachowują je w niezmienionym stanie przez długie lata. Oto ich najpopularniejsze odcienie:

- furtka panelowa antracyt

Elegancko prezentuje się w towarzystwie nowoczesnych budynków z dużymi przeszkleniami. Jest delikatniejsza w odbiorze od czarnej, ale wystarczająco wyrazista, aby stać się wizytówką domu, czy firmy, której zależy na prestiżu. Idealnie wpisuje się w biznesową elegancję i z tego względu furtka panelowa antracyt jest chętnie wybierana do ogrodzenia w takim samym odcieniu wokół budynków będących siedzibą firmy. W naszym asortymencie dostępne są furtki panelowe antracyt RAL 7016.

- furtka panelowa czarna

Furtka panelowa czarna pasuje do ogrodzenia w takim samym kolorze i może być wykorzystana zarówno przy domach nowoczesnych, jak i klasycznych. W tych nowych pięknie kontrastuje z bielą elewacji, co podkreśla nowoczesny charakter całości, a w stylu klasycznym niejako zastępuje tradycyjne czarne ogrodzenia z furtką, które wpisały się polski krajobraz na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia. Wtedy wykonywano je najczęściej z modnych ówcześnie kątowników. Czarny panel jednak wygląda bardziej nowocześnie i filigranowo, przez co sama czerń, wydaje się łagodniejsza w odbiorze. Obecny w naszym asortymencie odcień furtki to czarny RAL 9005.

- furtka panelowa zielona

Zielona furtka panelowa świetnie komponuje się z zielonym ogrodzeniem panelowym oraz otaczającą roślinnością. Najchętniej wybiera się ją do domów klasycznych, a także budynków użyteczności publicznej takich, jak szkoły, przedszkola, czy przychodnie lekarskie. Można ją zobaczyć także, udając się na grodzony teren rekreacyjny, czy sportowy oraz w ogródkach działkowych. W ofercie mamy odcień zielony RAL 6005.

- furtka panelowa brązowa

Brązowa furtka panelowa, podobnie jak poprzednia, dobrze zaprezentuje się w otoczeniu natury. Z reguły montuje się ją do brązowych ogrodzeń panelowych, ale w tym kolorze dobrze skomponuje się także z płotem drewnianym o tej samej barwie. W asortymencie posiadamy odcień brązowy RAL 8017.

Furtka panelowa – montaż

Furtki panelowe ze słupkami i innymi akcesoriami w zestawie są łatwe do zamontowania, Można to zrobić nawet samodzielnie pod warunkiem, że umie się odpowiednio osadzić w betonie słupki i je wypoziomować. Jest to warunkiem poprawnego działania furtki w przyszłości. Kiedy beton schnie, można przystąpić do montażu w furtce kasety z zamkiem i klamki. Kiedy już słupki stabilnie i mocno stoją, można furtkę osadzić w zawiasach, a do słupka zamkowego zamontować zaczep zamka. Jeśli jednak istnieje wątpliwość, czy ktoś da sobie sam radę z montażem, warto poprosić o pomoc fachowców. Furtka bowiem musi być zamontowana prawidłowo, aby mogła sprawnie działać. Będzie bowiem używana regularnie i narażana na różne obciążenia podczas otwierania i zamykania.

Furtka panelowa – cena

Furtka panelowa, a w szczególności furtka 3D należy do najtańszych na rynku, a zawdzięcza to swojej filigranowej budowie. Oczywiście wśród furtek panelowych spotyka się tańsze i droższe, a wynika to z różnic w ich rozmiarze. Najwyższe z racji większego zużycia materiału są droższe od niskich, ale i tak w porównaniu z innymi rodzajami furtek, będą atrakcyjniejsze cenowo. Warto wiedzieć, że kolor furtki nie ma wpływu na cenę.

Furtka panelowa – dlaczego warto zakupić ją właśnie u nas?

Furtka panelowa sprawia wrażenie delikatnej konstrukcji, ale wykonana z przetłoczeniami ze solidnej stali jest sztywna i wytrzymała oraz odporna na korozję. Najlepiej kupować ją w zestawie z wszystkimi akcesoriami potrzebnymi do jej montażu. Właśnie taka furtka panelowa ze słupkami jest w naszej ofercie. Zadbaliśmy o to, aby wszystkie elementy były wykonane z najwyższej jakości stali, aby nie było konieczności wcześniejszego wymieniania poszczególnych elementów, jak to się czasem zdarza.

Jesteśmy firmą, która zajmuje się sprzedażą ogrodzeń panelowych kompletnych, jak i poszczególnych ich części. Współpracujemy wyłącznie z polskimi producentami, którzy gwarantują wysoką jakość swoich produktów.

Nasze furtki panelowe to:

- dobrej jakości stal

- wysoka ochrona przed korozją

- duży wybór kolorów i rozmiarów

- zestawy gotowe do montażu

- atrakcyjna cena

- 5 lat gwarancji

- polski producent

Można u nas zakupić samą furtkę panelową z akcesoriami montażowymi lub w komplecie z ogrodzeniem panelowym. Jeśli kogoś interesuje całe kompletne ogrodzenie i chciałby poznać jego cenę w wybranej konfiguracji technicznej, wystarczy wysłać do nas zapytanie, a my w ciągu 24 h wyślemy informację zwrotną z konkretną wyceną.

Warto wiedzieć, że wszystkie oferowane przez nas produkty, między innymi furtki panelowe są w stałej regularnej sprzedaży, dzięki czemu towar wysyłamy na bieżąco w krótkim czasie od złożenia zamówienia. Nieco dłuższe oczekiwanie może wystąpić jedynie w przypadku, gdy ktoś chciałby zamówić inny kolor, czy niestandardowy rozmiar niż ten występujący w ofercie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu z nami w przypadku chęci zadania pytań lub uzyskania pomocy w doborze. Gwarantujemy solidność, terminowość i pełen profesjonalizm.