DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Panele Ogrodzeniowe

Panele Ogrodzeniowe - Lista produktów

Panele ogrodzeniowe – szybka i łatwa forma grodzenia

Panele ogrodzeniowe są ważnym elementem systemowego ogrodzenia panelowego. Powstają w zakładach produkcyjnych w formie powtarzalnych przęseł i gotowe do zamontowania przywożone są na miejsce stawiania ogrodzenia, co znacznie przyspiesza jego budowę. Mocowane są do słupków ogrodzeniowych w łatwy sposób za pomocą specjalnie przystosowanych do tego obejm, dzięki czemu fachowa ekipa potrafi ogrodzić nawet duży teren w 1-2 dni. Są jednak na tyle łatwe w montażu i lekkie, że chcąc obniżyć koszty, można podjąć się tego nawet samodzielnie. Tak samo łatwo dają się zdemontować, co cenią sobie szczególnie firmy budowlane, wykorzystując panele ogrodzeniowe do budowania ogrodzenia tymczasowego zabezpieczającego teren budowy. Zresztą od tego popularność paneli ogrodzeniowych się zaczęła. Zaczęto doceniać plusy takich szybkich i łatwych form grodzenia, a widząc to, producenci jeszcze bardziej zadbali o jakość i nowoczesny wygląd, tworząc trwałe rozwiązania na wiele lat.

Z czego powstaje i jak wygląda panel ogrodzeniowy?

Pojedynczy panel ogrodzeniowy powstaje ze zgrzewanych drutów stalowych. Mogą być one różnej grubości i mieć większe lub mniejsze zagęszczenie. Pionowe druty rozmieszczone są w małych odstępach, tak, aby ludzkie stopy nie mogły się między nimi zmieścić, co podnosi bezpieczeństwo ogrodzenia, utrudniając wspinanie się po nim. Poziome pręty rozmieszczone są w rzadszych odstępach i mają za zadanie wzmacniać sztywność i solidność całego panelu. Efektem takiego zgrzewania drutów jest kratowany wzór, w którym widoczne są podłużne pionowe oczka. Następnie taki panel ogrodzeniowy zostaje poddany procesowi cynkowania ogniowego i malowania proszkowego, które to nadają mu dużą wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne i zwiększają odporność na korozję.

Jako firma, która specjalizuje się w sprzedaży paneli ogrodzeniowych, bardzo dbamy o to, aby nasze produkty posiadały równomierną solidną warstwę cynku bez żadnych uszkodzeń, jak to się czasem zdarza w tych produkowanych masowo i dostępnych w marketach panelach, które posiadają często zbyt cienkie pokrycie cynkiem i w wyniku niewłaściwego sposobu transportu, czy też nieostrożności w składowaniu i przekładaniu w magazynach miejscami ta cienka warstwa ocynkowania może ulegać przetarciom, co odbija się potem na trwałości całego ogrodzenia. Nasze panele ogrodzeniowe są właściwie zabezpieczone i takie sytuacje im nie grożą.Udzielamy na nie aż 5 lat gwarancji.

Panele ogrodzeniowe 2D i 3D – czym się charakteryzują?

Nasza oferta obejmuje nowoczesne panele ogrodzeniowe 3D oraz będące ich pierwowzorem panele ogrodzeniowe 2D. Oba rodzaje paneli powstają ze stali, są tak samo zabezpieczone przed korozją i mają ażurowy charakter. Istnieją między nimi jednak zasadnicze różnice, które sprawiają, że wybiera się je do innych zastosowań. Oto one:

- panele ogrodzeniowe 2D

Panel ogrodzeniowy 2D, inaczej zwany panelem prostym jest konstrukcją, która powstała wcześniej niż panele 3D. To właśnie tego typu przęsła wykorzystywane były na terenach przemysłowych do zabezpieczania majątku firmy, a także do budowania ogrodzeń tymczasowych. Stały się też inspiracją do stworzenia paneli, które są nieco bardziej reprezentacyjne i które chętnie będą wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych do grodzenia prywatnych posesji. Mimo że powstały później nowoczesne panele ogrodzeniowe 3D, to jednak panel ogrodzeniowy 2D wciąż jest poszukiwany i chętnie kupowany ze względu na swoją solidną budowę. Wyróżnia się on przede wszystkim grubością stalowych drutów, która jest większa niż w nowocześniejszych panelach. Zwykle średnica pojedynczego drutu wynosi od 6 do 8 mm. Sprawdzą się w grodzeniu zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych i magazynowych, parkingów, boisk piłkarskich i wielu innych, gdzie liczy się solidne zabezpieczenie, odporne także na urazy mechaniczne.

- panele ogrodzeniowe 3D

Panele ogrodzeniowe 3D wyróżniają się filigranową minimalistyczną konstrukcją, której dodatkową ozdobą są trójwymiarowe przetłoczenia w kształcie litery V. Pełnią one jednak nie tylko funkcję dekoracyjną, ale usztywniają cały panel, dzięki czemu wypełniające go druty mogą być cieńsze. Oferowane przez nas panele 3D mają średnicę od 4 do 5 mm, co jest optymalnym rozwiązaniem, gwarantującym odpowiednią sztywność i solidność przyszłego płotu. Występują w nich przetłoczenia na całej szerokości paneli, a ich ilość uzależniona jest od wysokości. Najniższe panele, jakie oferujemy o wysokości 1030 mm, mają tylko dwa rzędy przetłoczeń, na dole i na górze, natomiast najwyższe panele ogrodzeniowe 3D o wysokości 2030 mm mają aż 4 rzędy przetłoczeń. Panele średniej wielkości posiadają często 3 rzędy przetłoczeń zlokalizowanych na dole, u góry i w części środkowej. Tego typu nowoczesne panele ogrodzeniowe doskonale podkreślą minimalistyczny charakter nowoczesnych domów. Mogą okalać place zabaw, szkoły, przedszkola i żłobki, a także służyć do budowy np. wiat śmietnikowych, które obsiane roślinnością stają się prawie niewidoczne.

Panele ogrodzeniowe – kolorystyka i wymiary

Dzięki malowaniu proszkowemu oferujemy panele ogrodzeniowe w kilku kolorach. Dużą popularnością cieszy się odcień zielony, dzięki któremu ogrodzenie postawione na tle roślinności wtapia się w nią i jest mniej widoczne. Jednak prawdziwym hitem sprzedażowym są panele ogrodzeniowe antracyt, obecnie bardzo modne także w elewacjach domów czy stolarce okiennej. Z kolorów bardziej tradycyjnych polecamy jeszcze brązowy i czarny. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na ogrodzenie panelowe bez malowania proszkowego, oferujemy też panele tylko ocynkowane. Spośród tych 5 wariantów można wybrać taki, który będzie najlepiej komponował się z ogrodem, czy domem.

Do malowania proszkowego wykorzystywane są specjalne farby, odporne na promienie UV, dzięki czemu ogrodzenie nie płowieje i zachowuje kolor przez długie lata.

Nasza oferta obejmuje panele ogrodzeniowe w różnych rozmiarach, co pozwala na dobranie do potrzeb bez konieczności przycinania. Warto zaznaczyć, że 250 cm szerokości posiada każdy oferowany przez nas panel ogrodzeniowy, wymiary różne natomiast dotyczą jego wysokości. Oto dostępne warianty:

- panele ogrodzeniowe 123 cm x 250 cm,

- panele ogrodzeniowe 153 cm x 250 cm,

- panele ogrodzeniowe 173 cm x 250 cm,

- panele ogrodzeniowe 203 cm x 250 cm.

Dzięki zróżnicowanej wysokości dostępnych paneli można wykorzystać je do różnych celów, nie tylko do stawiania zewnętrznego płotu na posesji. Niskie panele ogrodzeniowe przydadzą się do ogrodzenia placu zabaw w ogrodzie, czy piaskownicy na podwórku, odgrodzenie się od sąsiada w ogródkach działkowych, czy zbudowania kojca dla psa. Te średniej wysokości, czy najwyższe posłużą jako solidne ogrodzenie posesji.

Kolorystyka i wymiary paneli ogrodzeniowych podane są w oparciu o standardową sprzedaż. Jednak na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wykonania paneli w  indywidualnie dobranym wymiarze.

Panele ogrodzeniowe – cena

Oferowane przez nas panele ogrodzeniowe dostępne są nie tylko w różnych wysokościach, ale także mają różne grubości wypełniających je drutów. Oba te czynniki mają bezpośredni wpływ na cenę. Wybierając proste panele ogrodzeniowe, cena czasem może być nawet dwukrotnie wyższa niż przy tej samej wysokości panelach przetłaczanych. Wynika to z faktu, iż druty wypełniające panel ogrodzeniowy 2D mogą być nawet dwa razy grubsze niż w panelach przetłaczanych, a co się z tym wiąże, zużycie materiału w tym pierwszym przypadku jest dwukrotnie większe. Nowoczesne panele ogrodzeniowe 3D, jako że wypełniają je cienkie druty, są obecnie jednym z najtańszych na rynku ogrodzeń rozwiązań. Jednocześnie warto wiedzieć, że wybrany kolor paneli nie ma wpływu na cenę. Bez względu na to, czy ktoś wybierze panel ogrodzeniowy pomalowany proszkowo, czy też wyłącznie ocynkowany, zapłaci tyle samo.

Panele ogrodzeniowe z podmurówką

Mimo że ogrodzenie panelowe podmurówki nie potrzebuje, chyba że teren jest nierówny, czy grząski, można je uczynić oryginalniejszym, decydując się także na betonowe murki pod panelami, które mają dodatkowe zalety, między innymi przedłużające trwałość paneli, ponieważ chronią je przed ciągnącą od podłoża wilgocią. Takie rozwiązanie docenią też właściciele psów, które lubią uciekać poza posesję, podkopując się pod ogrodzeniem, a także mieszkańcy terenów przyleśnych, narażonych na wizyty na obszarze działki zwierząt leśnych. Nie zawsze samo ogrodzenie będzie w stanie je zatrzymać, ponieważ niektóre, podobnie jak psy, przechodzą pod ogrodzeniem niezabezpieczonym podmurówką. Najważniejszą jednak jej funkcją jest to, że stabilizuje płot, co przydaje się szczególnie na nierównym lub mało stabilnym podłożu. Warto o niej pomyśleć od razu przy zakupie paneli, ponieważ wtedy będą one musiały być zamontowane nieco wyżej.

Kupując u nas, można nabyć łącznie gotowe panele ogrodzeniowe z podmurówką. Oferujemy podmurówkę betonową prefabrykowaną jednostronną i dwustronną w trzech wzorach: gładka, piaskowiec i cegła. Może być mocowana na dwa sposoby albo za pomocą betonowych łączników albo ceowników metalowych, które nadają ogrodzeniu nowocześniejszy charakter. Dostępna jest w 3 wymiarach 250 x 25, 250 x 20 i 250 x 30 cm. Możemy dostarczyć ją razem z panelami, ale ze względu na ciężar i gabaryty dokonujemy indywidualnej wyceny transportu. Jeśli kogoś interesuje taki zakup, prosimy o kontakt, a przedstawimy całkowity koszt zakupu i dostarczenia. Przy wyborze konkretnej wysokości paneli i podmurówki trzeba uwzględnić fakt, że podniesie ona nieco całe ogrodzenie. Warto pomyśleć od tym już na początku, ponieważ wtedy konieczne będą też wyższe o wysokość podmurówki słupki. Z tych względów najlepiej kupować wszystkie elementy ogrodzenia razem po wcześniejszym zaplanowaniu tego, jak ma wyglądać i jaką ma mieć wysokość. Zaoszczędzi się w ten sposób na czasie i nie wygeneruje dodatkowych kosztów.

Nowoczesne panele ogrodzeniowe – korzyści z ich zastosowania

Panele ogrodzeniowe są świetną i tańszą alternatywą dla drogich palisad czy kutych przęseł. Dzięki rozmaitym rozmiarom można je wykorzystać do budowy ogrodzenia, a także wydzielania mniejszych stref, czy też budowania różnego rodzaju konstrukcji. Nowoczesne panele ogrodzeniowe doskonale też współgrają z innymi typami ogrodzeń. Jeśli komuś zależy na bardziej reprezentacyjnym ogrodzeniu frontowym, które będzie pasowało do stylowego domu, ale jego cena nie pozwala na otoczenie nim całej działki, na jej bokach i z tyłu można zastosować panele, których minimalistyczny charakter dobrze skomponuje się z każdym typem płotu. Montuje się je łatwo do słupków ogrodzeniowych, wykorzystując dostępne w komplecie obejmy. W zależności od wysokości panel ogrodzeniowy trzeba zamocować konkretną ilością obejm, dwiema w przypadku niskiego, a czterema w najwyższym. Sam montaż można wykonać nawet samemu, ponieważ paneli nie trzeba naciągać tak, jak siatki ogrodzeniowej. Oszczędza się w ten sposób znacznie na kosztach stawiania płotu, ponieważ robocizna zawsze stanowi duży jego procent. Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości, czy panele ogrodzeniowe to dobry wybór, z pewnością przekonają go wypunktowane zalety takiego rozwiązania. Oto najważniejsze:

- nowoczesny neutralny wizualnie wygląd,

- oszczędność czasu w montażu ze względu na brak konieczności stawiania ciągłych fundamentów pod całym ogrodzeniem,

- łatwy montaż i demontaż (w przypadku uszkodzenia mechanicznego wystarczy wymienić konkretny panel bez konieczności rozbierania całego ogrodzenia),

- lekka, lecz mocna i sztywna konstrukcja odporna na trudne warunki atmosferyczne,

- trwałość bez konieczności stosowania specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych,

- możliwość zastosowania podmurówki prefabrykowanej, dokupienia taniej bramy panelowej i furtki, które stworzą z panelami spójną całość,

- duże możliwości aranżacyjne wynikające z ażurowej konstrukcji (obsianie pnącą roślinnością, przykrycie matami czy taśmami ogrodzeniowymi zapewniającymi więcej prywatności),

- atrakcyjna cena w porównaniu z innymi typami przęseł.

Panele ogrodzeniowe – dlaczego warto kupić je u nas?

Trwałość ogrodzenia panelowego zależy od jakości wszystkich jego elementów. Aby zachowało ją jak najdłużej i nie wymagało napraw i renowacji w krótkim czasie po zakupie lepiej unikać przypadkowych zakupów z niepewnych źródeł, gdzie oferowane panele ogrodzeniowe tylko wizualnie prezentują się nowocześnie i elegancko, a parametry techniczne pozostawiają wiele do życzenia.

Jako firma specjalizująca się w sprzedaży ogrodzeń panelowych jesteśmy gwarantem najlepszej ich jakości przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Najważniejsze cechy oferowanych przez nas paneli ogrodzeniowych

Nasze panele ogrodzeniowe to:

- dobrej jakości solidne druty,

- ochrona przed korozją,

- wybór kolorów i wymiarów pod indywidualne zapotrzebowanie,

- 5 lat gwarancji

Można zakupić u nas nowoczesne panele ogrodzeniowe obu typów zarówno 3D, jak i 2D, a także dokupić podmurówkę, słupki, a nawet bramę panelową. Dwuskrzydłowe bramy panelowe lub bramy przesuwne oraz furtki oferujemy w kilku wysokościach, takich jak panele, dzięki czemu łatwo je dobrać do całości. Są też tak samo dobrze zabezpieczone przed korozją, co daje gwarancję, że całe postawione ogrodzeniowe będzie tak samo wytrzymałe. Sprzedajemy także kompletne ogrodzenia panelowe w dobrej cenie i dostarczamy własnym transportem lub poprzez firmy spedycyjne na terenie całego kraju. Szybko, profesjonalnie i tanio – to nasza dewiza. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu otrzymania darmowej wyceny maksymalnie w ciągu 24 h, a także złożenia zamówienia. Zapewniamy też fachowe doradztwo niezdecydowanym klientom, którzy nie wiedzą, jaki rodzaj paneli ogrodzeniowych wybrać.