DobreOgrodzenie.pl - największa oferta ogrodzeń

Twój koszyk

Słupki Ogrodzeniowe

Słupki Ogrodzeniowe - Lista produktów

Słupki ogrodzeniowe i ich rola w ogrodzeniu panelowym

Ogrodzenie panelowe jako lekka konstrukcja nie potrzebuje fundamentów pod całą jego linią, co jest jego wielką zaletą przyspieszającą montaż. Rolę nośną całej konstrukcji pełnią słupki ogrodzeniowe. Z tego względu ich właściwy dobór i montaż są niezwykle ważne dla stabilności i trwałości całego ogrodzenia. To do nich przytwierdza się panele ogrodzeniowe, bramę i furtkę. Muszą być na tyle długie i grube, aby dobrze podtrzymywać ich ciężar. W naszej ofercie dostępne są metalowe słupki do ogrodzenia panelowego w różnych rozmiarach, by łatwo było dostosować je do wysokości ogrodzenia i potrzeb. Posiadamy gotowe słupki ogrodzeniowe o różnym przekroju, spośród których najgrubsze przeznaczone są do elementów otwieranych ogrodzenia, które powoduje szczególne obciążenia dla słupków. Jako firma specjalizująca się w sprzedaży ogrodzeń panelowych doskonale wiemy, jakie słupki najlepiej sprawdzą się w danej sytuacji. Kupując u nas, zyskuje się pewność, że każdy słupek ogrodzeniowy zostanie dobrany zgodnie z przeznaczeniem i będzie stabilnie podtrzymywał ogrodzenie.

Słupki ogrodzeniowe metalowe – trwałość i elegancja

Nasza oferta obejmuje wykonane ze stali słupki ogrodzeniowe ocynkowane, które są dobrze chronione przed korozją. Niektóre z nich dodatkowo pomalowane są proszkowo, dzięki czemu można dobrać odpowiedni kolor do paneli i elewacji domu. Taka warstwa farby stanowi też dodatkową ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i zabezpiecza przed korozją, jak twierdzą eksperci, nawet to kilkudziesięciu lat. Oferowane przez nas słupki ogrodzeniowe do paneli mają prostokątny przekrój, co dodaje elegancji całemu ogrodzeniu. W połączeniu z wykonanymi z ocynkowanej stali panelami, odpowiednio skomponowane kolorystycznie tworzą spójną całość i prezentują się bardzo nowocześnie.

Słupki ogrodzeniowe – jak dobrać do ogrodzenia panelowego?

Gotowe słupki ogrodzeniowe mogą mieć różną wysokość i szerokość ścianek. Powinno się je dobierać odpowiednio do wysokości ogrodzenia, biorąc pod uwagę wysokość paneli, ewentualnej podmurówki betonowej, a także głębokość, na jakiej zostaną osadzone w punktowych fundamentach betonowych. Ta głębokość w różnych regionach kraju może być inna w zależności od stopnia głębokości przemarzania gruntu. Powinny być one zakotwiczone poniżej strefy przemarzania. Najczęściej wybierane do standardowego ogrodzenia przydomowego są słupki ogrodzeniowe 2 m. Posiadamy je w naszej ofercie. Przy wyższych ogrodzeniach jednak sięgających powyżej 1,5 m poleca się dłuższe słupki, odpowiednio dla wysokości 1530 mm – 2300 mm, 1730 mm – 2600 mm,  2030 mm – 2600 mm.

Kolejną ważną kwestią przy wyborze słupków jest zwrócenie uwagi na szerokość ich ścianek. Najgrubsze powinny stanąć przy bramie, furtce i w narożnikach ogrodzenia. Do podtrzymania paneli w linii ogrodzenia wystarczy słupek ogrodzeniowy 60 × 40 mm. Bez problemu przypnie się do niego lekkie panele i ogrodzenie będzie stabilne..

Słupki ogrodzeniowe do furtki i bramy

Słupek ogrodzeniowy o większym przekroju wymagany jest z każdej strony bramy i furtki. I chociaż brama panelowa, czy furtka również posiadają lekką konstrukcję, narażony jest on na większe obciążenia poprzez regularne otwieranie i zamykanie tych elementów ogrodzenia. Dobierając słupki ogrodzeniowe do bramy, trzeba wziąć także pod uwagę jej wysokość i szerokość. Im będzie ona większa, tym grubsze powinny być słupki. Do małej bramy wystarczą słupki 60 × 60 mm, do średniej 80 × 80 mm, a do dużej polecamy 100 × 100 mm. Takie gotowe słupki ogrodzeniowe będą ją stabilnie utrzymywały i zapewnią trwałość na długie lata. Panelowa furtka ogrodzeniowa, choć jest mniejszych rozmiarów niż brama, również wymaga solidniejszych słupków po obu stronach. Zazwyczaj najbardziej odpowiednie będą do niej takie, jak do małej bramy, czyli 60 × 60 mm. Da to gwarancję, że wielkokrotne otwieranie i zamykanie nie naruszy stabilności samej furtki i całego ogrodzenia.

Słupki ogrodzeniowe – cena

Oferujemy tanie słupki ogrodzeniowe do ogrodzenia panelowego. Można je też wykorzystać do innych płotów, np. z siatki, czy innego rodzaju przęseł, ponieważ są mocne i solidne. Warto wiedzieć, że kupując u nas słupki ogrodzeniowe, cena ich będzie uzależniona zarówno od ich wysokości, jak i szerokości ścianek. Najtańsze są słupki ogrodzeniowe do paneli, a ich cena zaczyna się od 39,50 zł dla słupków wynoszących 2 m. Wyższe będą odpowiednio droższe. Do każdego ogrodzenia zużyje się właśnie najwięcej tych najtańszych słupków, które pozwolą zbudować stabilny i tani płot. Dzięki temu, że słupki są zbudowane z czterech ścianek i puste w środku, do produkcji zużywa się mniej stali, co pozwala zachować atrakcyjną cenę, a solidnie połączone w prostokąt lub kwadrat boki ścianek będą stanowiły wystarczające wsparcie dla lekkich paneli. Warto też wiedzieć, że kolor słupków, jaki się wybierze, nie ma wpływu na ich cenę.

Słupki ogrodzeniowe – kolorystyka

Nasza oferta obejmuje słupki ogrodzeniowe w kilku kolorach, takich samych, w jakich dostępne są panele. Oto one:

- słupek ogrodzeniowy antracyt

Słupek ogrodzeniowy antracyt to jeden z modniejszych odcieni, chętnie wybierany przez firmy, a także osoby prywatne do grodzenia najczęściej nowoczesnych domów. Ta niezwykle elegancka barwa doskonale komponuje się z białymi elewacjami, co nie oznacza, że nie pasuje np. do czerwonej dachówki. Jest to kolor neutralny, jaśniejszy od czerni, a ciemniejszy od ocynku i znakomicie będzie się wyróżniał na tle otaczającej ogrodzenie roślinności. Jest dobrym wyborem dla wszystkich, którym zależy na nowoczesnym i modnym wyglądzie ogrodzenia. Nie widać na nim niewielkiego kurzu, czy innych zabrudzeń. Znakomicie prezentuje się w towarzystwie nowoczesnych domów, również w tym kolorze, z dużymi przeszkleniami, lub posiadających antracytową stolarkę okienną i drzwiową.

- słupek ogrodzeniowy ocynk

Słupki ogrodzeniowe ocynk są jaśniejsze od antracytu, utrzymane w standardowym odcieniu szarości. Nie posiadają dodatkowej warstwy farby proszkowej. Są to słupki ogrodzeniowe ocynkowane. Ze względu na neutralny odcień szarości pasują do wszystkiego, ale najczęściej wybiera się je do tego samego typu paneli, które nie zostały poddane malowaniu proszkowemu, leczy tylko ocynkowane. Nadaje im to swoistego rodzaju surowości, co szczególnie poleca się minimalistom oraz do domów industrialnych. Chętnie wybierane są też do grodzenia terenów firmowych, dużych zakładów przemysłowych, czy działek rolnych. Tego rodzaju słupki ogrodzeniowe, podobnie jak i panele można w przyszłości pomalować na dowolny kolor, jeśli komuś znudzi się naturalny odcień szarości.

- słupek ogrodzeniowy zielony

Zielony słupek ogrodzeniowy najczęściej dobiera się do zielonych paneli i widuje często w miastach jako ogrodzenie szkół, przedszkoli, placówek medycznych, domów wypoczynkowych, domów spokojnej starości, a także terenów sportowych i rekreacyjnych. Zieleń jest szczególnie pożądana w dużych aglomeracjach, gdzie wciąż jest jej mało, jest przyjemna dla oka, wnosi spokój i chyba dlatego jest tak chętnie wybierana przez różne instytucje użyteczności publicznej. Gotowe słupki ogrodzeniowe w tym kolorze są też częstym wyborem na posesje prywatne otoczone pięknym ogrodem, z którym zieleń znakomicie się komponuje, a samo ogrodzenie na tle roślinności, mimo że wciąż dobrze spełnia funkcje zabezpieczające, wizualnie wtapia się w otoczenie i staje się mniej widoczne.

- słupek ogrodzeniowy czarny

Czarne słupki ogrodzeniowe wraz z panelami w takim kolorze tworzą ciekawą nowoczesną konstrukcję, wyróżniającą się minimalizmem. Kolor czarny bowiem w ogrodzeniach kojarzył się do tej pory głównie z ogrodzeniami kutymi lub wypełnionymi grubymi prętami z kształtowników. Na tym tle czarne ogrodzenie panelowe wyróżnia się nowoczesną finezją i uchodzi wciąż za dość unikalne. Znakomicie będzie komponować się z podmurówką w kolorze cegły lub szarą. Czarne słupki ogrodzeniowe do paneli w tym samym kolorze nadają się do grodzenia zarówno obiektów firmowych, jak i prywatnych domów. Będą tworzyły piękny kontrast z domami w stylu nowoczesnym z białą lub pastelową elewacją.

- słupek ogrodzeniowy brązowy

Brązowe słupki ogrodzeniowe mogą być ciekawym wyborem do takich samych paneli i jasnych domów utrzymanych w odcieniach beżu. Świetnie też odnajdą się w towarzystwie domów drewnianych. Okalając ogród, dobrze skomponują się z zielenią. Ogrodzenie będzie widoczne, ale brąz jako jeden z odcieni natury stworzy z nią spójną całość. Gotowe słupki ogrodzeniowe w kolorze brązowym będą świetnie wyglądały też z podmurówką w odcieniach szarości.

Zawsze jednak przed wyborem konkretnego koloru słupków ogrodzeniowych i paneli, warto sprawdzić plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego. Czasami bowiem niektóre gminy dążąc do spójności kolorystycznej w swojej okolicy, zawierają tam zalecenia dotyczące rodzaju i koloru stawianych na ich terenie ogrodzeń. Jeśli takowych nie ma, można sobie dowolnie wybrać kolor, a nawet chcąc mieć oryginalne ogrodzenie, wyróżniające się na tle innych, połączyć ze sobą dwa lub nawet trzy kolory. Przykładowo można zdecydować się na szarą podmurówkę i słupki ogrodzeniowe ocynkowane, które będą w zbliżonym do niej odcieniu, a do tego wybrać panele w kolorze antracytu. Takich połączeń kolorystycznych może być więcej i nie należy się ich bać pod warunkiem, że będą one pasować do siebie i całego otoczenia. W naszej ofercie posiadamy wszystkie wymienione kolory słupków i panele oraz bramy i furtki w tych samych odcieniach. Jednocześnie warto wiedzieć, że farba proszkowa, którą zostały pokryte, jest trwała, odporna na promieniowanie UV i nie blaknie pod wpływem słońca, a dodatkowo chroni przed korozją. 

Słupki ogrodzeniowe – właściwy montaż podstawą stabilnego ogrodzenia

Po dobraniu odpowiedniej wysokości i grubości słupków kolejną ważną rzeczą, której nie można zbagatelizować, jest ich montaż. Można go przeprowadzić samemu, co obniży koszty całego ogrodzenia. Trzeba jednak mieć podstawową wiedzę na ten temat. Słupki ogrodzeniowe są właśnie tymi elementami ogrodzenia, które stawia się na samym początku i od tego, jak zostaną rozmieszczone, wypoziomowane i zakotwiczone w betonie zależy stabilność przyszłego płotu. Teren należy wyrównać, a jeśli jest pochyły lub niestabilny, przy stawianiu słupków trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby zostały osadzone, jak należy. W celu samodzielnego wykonania prac już wcześniej należy przygotować narzędzia i inne akcesoria, które przydadzą się przy montażu słupków. Warto zatem zaopatrzyć się w takie rzeczy jak:

- łopata i taczki oraz beton dostosowany do rodzaju gruntu

W miejscu, gdzie ma być osadzony każdy słupek ogrodzeniowy, należy wykopać dołki. Jeśli nie ma się profesjonalnego sprzętu do tego celu, przyda się łopata. Głębokość dołków będzie zależała od regionu i strefy przemarzania gruntu, natomiast średnica dołków powinna wynosić dla słupków metalowych od 20 do 25 cm. Jeśli dołek będzie węższy przyszłe ogrodzenie może być mało stabilne, natomiast szerszy nie jest konieczny i przyczyni się jedynie do niepotrzebnego większego zużycia betonu. Taczkami będzie przewozić się beton, którego ilość będzie zależeć od głębokości i przekroju otworów. Przy stawianiu słupków trzeba jeszcze uważać, aby umieścić je centralnie w środku dołka.

- poziomica i sznurek poziomujący, młotek, miarka oraz zestaw kluczy

To przydatne akcesoria, dzięki którym ustawi się gotowe słupki ogrodzeniowe idealnie prosto. W przypadku złego wypoziomowania konsekwencje mogą być niekorzystne i skutkować mniejszą stabilnością ogrodzenia, trudnością z dopasowaniem paneli, a także koniecznością napraw.

- ocynkowana kotwa

Może przydać się do właściwego zamocowania słupków w podłożu.

- zatyczki lub daszki do słupków

To bardzo przydatne akcesoria, dzięki którym otwarte od góry słupki ogrodzeniowe ocynkowane nie będę nabierać wody podczas deszczu, co przyczyni się do zwiększenia ich trwałości. Umieszczane są na górze słupków, dzięki czemu woda nie ścieka do ich wnętrza, ale na zewnątrz. Warto je dodatkowo dokupić.

Wszystkie wymienione powyżej narzędzia i akcesoria należy zakupić dodatkowo, aby sprawnie zamontować gotowe słupki ogrodzeniowe. Nie stanowią one oferty, a zostały przedstawione tylko w celach informacyjnych, aby ułatwić organizację pracy kupującym nasze słupki ogrodzeniowe i chcącym dokonać ich montażu we własnym zakresie.

Jak ustalić ilość słupków potrzebnych do budowy ogrodzenia?

W celu ustalenia ilości potrzebnych słupków trzeba dokonać pewnych obliczeń. Wymierzyć należy każdy bok ogrodzenia i podzielić przez szerokość panela uwzględniającą także szerokość słupka i obejm, które będą zamontowane. Przeważnie więc do tradycyjnej szerokości panela wynoszącej 2,5 m dodaje się po 6 lub 8 cm w zależności od tego, jak szerokie słupki ogrodzeniowe i obejmy zostaną dobrane. Długość ściany ogrodzenia dzieli się przez 2,56 lub 2,58 i powstały wynik mówi, ile paneli będzie potrzebnych na daną ścianę. Po ustaleniu ilości paneli koniecznych do budowy całego ogrodzenia można określić liczbę potrzebnych słupków. Będzie ona większa o jeden od ilości paneli. W ustalaniu tym należy jeszcze uwzględnić obecność bramy i furtki, które będą potrzebowały słupków o innym przekroju. Warto to wziąć pod uwagę już przy ustalaniu ilości paneli ogrodzeniowych i odliczyć od obwodu ogrodzenia długość bramy i furtki.

Słupki ogrodzeniowe w naszej ofercie – co jeszcze warto wiedzieć?

Oferujemy dobrej jakości tanie słupki ogrodzeniowe od polskiego producenta. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, co znacznie ułatwia wybór optymalny do potrzeb. Jako firma, która specjalizuje się w sprzedaży ogrodzeń panelowych, sprzedajemy je w całości lub w formie poszczególnych elementów, takich jak słupki ogrodzeniowe. Przykładamy wielką wagę do tego, aby wszystkie części ogrodzenia były spójne kolorystycznie i tej samej dobrej jakości, po to, aby zmontowane z nich kompletne ogrodzenie panelowe miało dobrą trwałość. Oto największe atuty naszych słupków ogrodzeniowych:

- elegancki prostokątny lub kwadratowy kształt,

- solidnie zabezpieczona przed korozją stal,

- możliwość doboru koloru do paneli,

- dostępne różne wysokości słupków,

- możliwość dobrania słupków do bramy i furtki o większej szerokości ścianek,

- wysoka jakość materiałów i wykonania.

Wszystkie oferowane przez nas słupki ogrodzeniowe są dostępne i w przypadku zamówienia wysyłane w ciągu 24 h. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a chętnie udzielimy odpowiedzi. W razie niezdecydowania, jakie gotowe słupki ogrodzeniowe wybrać i ile, chętnie doradzimy. Jeśli ktoś chciałby natomiast zakupić całe ogrodzenie panelowe w komplecie, dokonamy na życzenie klienta darmowej wyceny w ciągu 24 h.